Nefunkční GPS

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Post Reply
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

Nefunkční GPS

Post by Radek Hübl »

Už se vám všeobecně někdy stalo že by jste měli WM přístroj na kterém by nešelo GPS? Mám doma dva dny TP2 a zatím se mě ho nepodařilo rozchodit, přitom všechno je nastavené z výroby. To samé nastavení mám i na HTC Kaiser a tam to všechno jede v pořádku. Existuje nějaký test jak zjistit funkčnost GPS čipu? kaiser chytne fix do 20 vteřin a TP2 pře stejném nastavení (plus jsem stájnul aktuální polohu přes quick gps) se ani neškrtne. Když spustím jakýkoliv prográmek tak on satelity jakyby vidí (v TomTomu vidím šedivé válce) ale není schopne se na ně "připojit" posléze by měli zmodrat (na Kaiseroj v pohodě) a to se nestane ani po půl hodině. Bojím se toho abych neměl nějakýho šotka na GPS.
vjl
nováček
nováček
Posts: 4
Joined: Sat Jun 20, 2009 18:58
Zařízení: HTC Touch Pro2

Nefunkční GPS

Post by vjl »

Jak dlouho jsi měl GPS zapnutou? Než se mi úplně poprvé chytla, čekal jsem asi 15 - 20 min (v Google Maps na otevřeným prostranství). Nevzpomínám si jaké bylo tovární nastavení, ale v G.Maps mám nastaveno GPS "Spravováno systémem Windows", v obecném Settings-External GPS-GPS settings mám v záložce Programs nastaveno COM4 a v záložce Access "Manage GPS automatically)". Některé externí programy (GPSCyclocomputer, ArcPad) mám nastaveny na COM4, baud rate 56700. Vše funguje, akorát někdy fix trvá trochu déle (řádově minuty - nutno ale říct že GPS zas nějak často nepoužívám).
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

Nefunkční GPS

Post by Radek Hübl »

mno byl jsem na signálu 10-15 a to se už opravdu fix musí dostavit. stejně přístroj s delším fixem jak 30 vteřin je nepoužitelný. Pro mně teda. strčím ho ven na hodinu a uvidí se ale moc tomu nevěřím.

EDIT:30.7. Tak včera jsem ho nechal venku na signalu a cca po 30 minutach se chytnul. to bylo slavy :-) nyni uz má fix do 5-10 sekund. dekuji a LOCK ;-)
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 295
Joined: Sun Nov 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Location: Uherské Hradiště
Contact:

Nefunkční GPS

Post by HADES »

Ten první vždycky trvá mnohem déle, řádově desítky minut. A když budeš v budoucnu dělat HR tak to bude zase tak dlouho trvat
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

Nefunkční GPS

Post by Radek Hübl »

slovíčko vždycky bych používal s rozvahou! včera jsem dělal HR na kaiseroj a ten si chytnul první fix do minuty. Takže se slovíčkem vždycky opatrně ;-)
buri
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:03
Zařízení: HTC Touch Pro2
Contact:

Nefunkční GPS

Post by buri »

tak jsem zkoušel nastavit hodnoty podle Vás,ale jakmuile jsem dal zkontrolovat jestli je nastavení gps jak jsem zadal tak to bylo vymazané a nebyl tam zvolen žádný port ačkoliv jsem nastavil na port COM4 ! Tak by mě zajímalo kde je chyba ?? Díky za Vaše cenné rady

update: tak jsem dneska nechal puštěnou gpsku s TT a nevím po jaké době,ale naskočila,takže i tak díky za jinak dobré rady... teď je naběhlá coby dup :-D
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

Nefunkční GPS

Post by Radek Hübl »

Port: COM4
Hardwarový port: (Žádný)
Přenosová rychlost: 4800
Zaškrtnuté políčko na záložce Přístup: Spravovat zařízení GPS automaticky (doporučeno)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Nefunkční GPS

Post by Jiří Hrma »

Přenosová rychlost by měla být nastavena na 57600 (baud).
raulik
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Thu Dec 04, 2008 12:19
Zařízení: HTC Touch HD

Nefunkční GPS

Post by raulik »

Pro pobaveni :

Vcera odpo nekde u Karlstejna - objizdka, tak jsem vytah TP2 s iGo a fix nikde asi 5 minut. Pote mi zmodrala obrazovka - proste jsem na vode, tak juknu na satelity a zjistuju, ze jsem nekde ve stredozemnim mori cca 6.5km na morem :-) Bohuzel zjistuju, ze zatimco gps v HD fungovala skvele, tady v TP2 mi jednou nejde FIX (data o satelitech stazeny), jednou vubec nenajde GPS modul, nekdy ho najde, ma fix, jedu po dalnici a najednou koukam ze jsem o cca 500metru vedle v poli a brazdim si to natvrdo ornici a za vterinu dve uz jsem zpet na silnici apod - Tohle se stalo treba dnes, a dalnice D1 fakt neni nic, kde by se dalo rict, jeste to neni v mapach spravne :-(
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

Nefunkční GPS

Post by Radek Hübl »

A RADIO je na TP2 jaké? To základní? Ne že by to muselo bejt tím, ale všichni co přešli na novější verze přestali mít problém s fixem. ;-)
raulik
nováček
nováček
Posts: 14
Joined: Thu Dec 04, 2008 12:19
Zařízení: HTC Touch HD

Nefunkční GPS

Post by raulik »

Radio tam bylo zakladni, jake ted uz nevim. Pak jsem flashnul na Energy Rom - nevim jestli se updatnulo i radio - s tim, ze to pak budu zkouset dale.. novejsi radio uz mam stahle, takze dneska budu flashovat zas..

Jinak u Energy ROM jsem zjistil jednu neprijemnost a sic, ze nehraje BT Audio - soft to do BT posila, ale autoradio mi neprehraje nic - origo rom jela. Totez je s HF v tomtez autoradiu (Pioneer DH800 nebo tak nejak). Vse naoko funguje, az na zvuk, ktery se z radia neline.

Dalsi vec, je BT a TMP prijimac. Neda se tam nastavit rozumny port, ale jen virtualni COM2, se kterym kdyz neco chce mluvit, tak vzdy vyskoci obrazovka, at vyberu zarizeni se kterym chci komunikovat - a dela to bohuzel porad (vypnu klicky, odejdu na chvili od auta, atd atd atd)..
Post Reply

Return to “HTC Touch Pro2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests