GPS->TomTom a Garmin

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat na jednu věc, mám nainstalovanou navigaci TomTom a i Garmin. Když pustím Garmin, tak satelity najde cca do max. 3 minut a celkem funguje bez problémů. Ale když pustím TomTom, tak satelity nemůže najít. Někdy si jen "škrtne", ale hned signál ztratí.
Ale přišel jsem na jednu zajímavou věc a to, když pustím Garmin, nechám ji najít satelity a k tomu pustím i TomTom, tak se hned chytne. Pak Garmin vypnu a nechám běžet jen TomTom a ta funguje bez problémů. Takže bych se chtěl zeptat, jak je tohle možné?

Jenom podotýkám, že QuickGPS mám skoro stále aktuální a mám nahrané nové rádio. To původní bylo ještě horší. Předem díky za odpovědi. ;-)
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

Nikoho nic nenapadá?
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od vaseks0001 »

No TomTom mi taky nekdy strasne mooc dlouho hleda signal. myslim si ze je chyba je v TomTom a nebo ze se programy na navigaci perou. Je to ale muj nazor me to zase hodne blblo kdyz jsem mel nainstalovane igo a tomtom odinstaloval jsem tom tom protoze stoji fakt za ho.. a igo mi hleda signaly opravdu rychle
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Daidalos »

Já s tím zkušenosti nemám,ale zkus nějaký program na rychlejší chytání GPS. (Quickgps atd..)
Zkuste googlit,nebo nějaké jiné radio(ne rádio).
Satiriasis
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 01, 2009 23:09
Zařízení: T630

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Satiriasis »

Na XDA dev. foru v threadu o Energy ROM (post: Tipy a triky) je něco psáno o zrychlení GPS fixace a odkaz na cab, který by ji měl urychlit. Tak se tam mrkni
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

Já zkusím to iGo a uvidím. Udělal jsem hardreset a pomohlo to. TomTom už chytá sám signál, ale občas to chvilku trvá. Není to prostě pořád ono, jak bych si představoval navigaci, no... :-(
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mike-biker »

Použij GPS Gate. :idea: . Samsung Omnia i Omnia 2 si bez něj ani neškrtnou. Vtip je v tom, že brána umí spolupracovat se dvěma GPS zařízeními a obsluhovat porty.
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

No, to GPS Gate nestojí za nic. Nainstaloval jsem si to a 2dny po sobě mně mobil vždycky kleknul, než jsem přišel na to, že po startu zapne GPS čip a ten vysává baterku. Měl jsem v nastavení toho GPS Gate, aby se zapínal jen s navigací, ale nějak to nefakčí... Takže jsem to zase odinstaloval a všechno je OK, ohledně baterky...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mike-biker »

No to musíš "vošéfovat" přes Mortscript! Takže při startu TT7 se spustí GPS Gate a po vypnutí TT se zavře. :wink:
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mcm59 »

Pockmat: Podívej se sem http://blog.mohdimran.com/htc-touch-pro ... -tweaking/, mýmu synkovi to pomohlo i na Diamonda. Zrychlil se fix a spožďování navigace ve stížených podmínkách.
Nevím jak je to u HD, ale v PDA se mi normálně nefixnou dvě navigace najednou. Ta první spuštěná si zabere port GPS a ostatní aplikace k němu systém nepustí. K tomu právě slouží GPSGate jak píše mike-biker. A jestli ti to vysávalo baterku, tak jsi měl zaškrtlý v Advanced- "Start GpsGate after soft reset", stačilo to zrušit.
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

Díky za odkaz. Zkusím...
Co se týče toho "Mortscript", tak vůbec netuším, co to je a jak to pracuje... :-(
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mike-biker »

Mortscript:
http://www.sto-helit.de/index.php?modul ... ategory=18.
Tento prográmek umožňuje používat v PPC skripty. Tzn. např. zrovna skript na zapnutí GPS Gate při spuštění TT7 a po ukončení opět vypnutí. Aby sis nemusel to hlídat , ptz. když zapomeneš vypnout GPS Gate, tak máš za pár hodin baterku dead. :wink:
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mcm59 »

- Mortscript vykonává akce, které jsou definovány ve scriptu.
- Je to vylepšená obdoba souborů *.bat z PC.Těch příkazů je ale o dost víc.
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

Aha. To chápu. Ale luštit to určitě nebudu. Teďka mně TomTom po hardresetu nabíhá docela slušně, takže to zatím příliš řešit nebudu. Ale pořád tam je taková drobnost a to, že určení polohy není až tak přesné. Když jedu v autě a hlásí mně to, kam odbočit, tak je navigace o cca 2vteřiny pozadu s polohou. To nechápu. Ale udělal jsem už velký pokrok ohledně fungčnosti. Nejvíce pomohlo přehrání radia. Mám takovou teorii, že aby navigace fungovala tak jak má, tak je nutné nahrání přesné ROM a rádia, aby si prostě rozuměli. Pokud se člověk netrefí do určité verze, tak to nejede jak má... Takže asi tak.
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Docent »

Pockmat píše: Když jedu v autě a hlásí mně to, kam odbočit, tak je navigace o cca 2vteřiny pozadu s polohou.
A support TomTomu jsi zkoušel :twisted: ?
mcm59
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: sob srp 08, 2009 8:50
Zařízení: Galaxy S i9000

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od mcm59 »

Pockmat : Uprav registry podle toho odkazu nahoře co jsem sem dal. Je to tam popsané i s obrázkama a opravdu to tu navigaci zlepší. Hlavně to spožďování.
Pockmat
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 01, 2009 16:20
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

GPS->TomTom a Garmin

Příspěvek od Pockmat »

No, to není problém jen u TomToma. Dělá to třeba i u Garmina... Není to chyba navigace, ale mobilu...
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů