problém s GPS

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Post Reply
birkoff
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Fri Jul 10, 2009 11:45
Zařízení: HTC Touch Diamond2

problém s GPS

Post by birkoff »

Zdravím, mám problém se připojit z navigace k gps modulu, už jsem z toho zoufalej...zkoušel jsem to v iGo8, tomtomu i Navigon Mobile Navigatoru a nic. Když si spustím Google mapy, tak se to ke gps připojí a polohu to najde v pohodě. Poraďte prosím, co a jak...
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

problém s GPS

Post by HTCKlorec »

Mas nastaveny pristup softwaru k GPS COM portu? Hladaj v nastaveniach programu, nastav port COM4.
birkoff
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Fri Jul 10, 2009 11:45
Zařízení: HTC Touch Diamond2

problém s GPS

Post by birkoff »

Mám nastaveno v "externí GPS" toto: záložka přístup - "Spravovat zařízení GPS automaticky ; záložka hardware - hardwarový port GPS: žádné, rychlost portu 4800 baudů a záložka programy - port pro programy GPS: com4.
Je to tohle, cos myslel?
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

problém s GPS

Post by foreveryone »

Také hlásím problém a prosbu o pomoc, D2 doma teprve pár hodin a už je tu první komplikace zaměření pomocí gps mi nefunguje ani v google mapách - dokola seeking gps satellites (0) zkoušel sem automat i postupně porty dočkal sem se velmi nepřesného zaměření ale pravděpodobně ne z gps čipu - přesnost přes 2 km, zkoušel sem SR i HR a žádná změna. Jsou nějaké možnosti nebo reklamace? Celkově mi to kazí první dojem z jinak skvělého přístroje. :(
User avatar
mikt
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 60
Joined: Sun Apr 26, 2009 19:06
Zařízení: Diamond2

problém s GPS

Post by mikt »

1/ Ne doma, ale venku!
2/ stáhni si pomocí utilitky GPSFix
3/ port na diamondu pro GPS je Com4
První načtení trvá výrazně déle. I několik minut a ať ti nestíní ani okolní budovy ve výhledu na oblohu.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

problém s GPS

Post by foreveryone »

zkoušel sem venku doma, seděl sem nad tím skoro celou noc, taky tady ale solidně pršelo možná se tím ten signál ještě dost zhoršil, přes guickgps jsem stahoval pozice satelitů několikrát. Ještě budu dál zkoušet, díky
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

problém s GPS

Post by HTCKlorec »

Nad tymto som maturoval dost dlho aj ja, az som na to prisiel. Ked chces ziskat GPS signal, postoj na chvilu vonku, kde ti nic netieni. Musis ziskat fix, a ked sa budes hybat, nechytis signal. Ani nepreslapuj z nohy na nohu. Dazd by nemal nic menit na intenzite signalu. Proste vyjdi niekam von, sadni si na lavicku mobil podrz v ruke. A bude to. Ako spominal mikt, uplne prve nacitanie trva trochu dlhsie. Ja na GPS v TD2 nemozem povedat kriveho slova, chytil mi fix este aj pod betonovym mostom, pricom videl mozno tak 3 satelity.
Dafe
nováček
nováček
Posts: 23
Joined: Sat Jul 25, 2009 9:56
Zařízení: HTC HD2

problém s GPS

Post by Dafe »

musíš mít nastavený jiný gps přijímač adál to co psali víš v příspěvkách
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

problém s GPS

Post by foreveryone »

tak nakonec se to povedlo : )) ja už se bal že je to špatny kus. Pul hodiny sem ho nechal ležet nehybně na mistě a nakonec chytil 8 satelitu :) diky všem mam z vas radost :D
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

problém s GPS

Post by HTCKlorec »

NIeje za co, rad pomozem, som si isty ze aj ostatni. Vacsinou TD2 mi chyti fix za 5-10 sekund, len sa to musi rozbehnut, obcas ho trenuj. A vzdy ak mozes po tyzdni stahuj cez QuickGPS polohy satelitov. Znacne to urychli ich lokaciu, ak mobil/GPS prijimac vopred vie, kde su.
Lo-ki
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Fri May 22, 2009 17:14
Zařízení: HTC Evo 3D, Xbox360 Ellite - Kinect
Contact:

problém s GPS

Post by Lo-ki »

Chlapi mam taky problem s GPS asi po 3 měsících mi nefunguje GPSka nechce se připojit ani google maps vůbec nic v IGO mi to ukaže max 5 satelitů ale jen žlutě ne zeleně vždy to jelo uplně v pohodě našlo je to během par vteřin a ted nic...hodte info telefon mi nespadl a nic jsem s nim nedělal...
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Posts: 862
Joined: Fri Aug 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Location: Ústí nad Orlicí

problém s GPS

Post by Radek Hübl »

stáhnout data přes qucikgps a pak hio nechat delsi dobu (klidne i desitky minut) na signalu. 100% se chytí, když ne tak nakopni google maps ty si taky nejdrive stahnou z netu polohu satelitu.
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests