Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Post Reply
User avatar
Marmos
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by Marmos »

Urobil som si taky mensi interny test s neustale zapnutymi datovymi prenosmi na mojom TD2 a bol som milo prekvapeny vysledkom. Zistil som, ze mi to nijak neznizuje vydrz baterie (pokial sa data neprenasaju a su len zapnute) a dokonca mi ani nic neubudlo z predplateneho datoveho balika (naschval som tri dni sam nepouzival data a skusal som ich pripadnu reziu v aktivovanom stave). Tato moja skusenost sa diametralne lisi od toho, co som o danej teme pocul alebo cital.

Aky mate na to nazor? Je to u mna len nahoda?
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by HTCKlorec »

Moj nazor: Ak mas normalne zapnuty telefon, myslim GSM volaciu cast, taha to rovnako, s datovym prenosom alebo bez neho, pretoze prenos je uz sucastou GSM.

Neubudlo ti nic z jednoducheho dovodu. Sice si mal zapnuty prenos, ale pravdepodobne si nic nestahoval, tym nemyslim subory, ale ani nacitanie webstranky/aktualizacia pocasia. Kedze datove prenosy su ratane na objem prenesenych dat, nie na cas pripojenia, je samozrejme ze ked nic nestiahnes, nic neplatis.
User avatar
Marmos
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by Marmos »

Ja som rovnako uvazoval ako ty, preto som urobil ten pokus, lebo vsade som sa dozvedal, ze kvoli vydrzi baterky treba mat data vypnute. Ako sa zda, nie je to nutne. Potom som cital vela postrehov, ze ludom samovolne ubudaju predplatene data, i ked manualne a ani automaticky nic nestahuju. Mala to byt akasi rezia zapnutych datovych prenosov. Zjavne ani to nie je pravda. Mne za tri dni neubudol ani jeden bajt. Dufam len, ze to nie je nahoda, lebo sa zrejme rozhodnem nevypinat ich. Uvidim, ako to dopadne.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 370
Joined: Sun May 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by HTCKlorec »

Ved to, mozno ze oni nic nestahovali, ale niekde na pozadi nieco bezalo (nieco co nevidel ani TaskManager, napriklad som zistil, ze Task Facade, vidi 4 beziace programy navyse, vratane Opery, kdezto TaskManager ani zapnutu/minimizovanu Operu nevidi.)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by foreveryone »

chtěl bych se zeptat na radu do které nabídky internetu jít našel sem, že TM má za cca 100,- s 50mb FUP a vodafone dává studentům za 89,- 100mb FUP. Aktuálně mám TM bylo by pro mě jednodužší zůstat než přecházet s číslem k vodafonu. Tak mě zajímá kolik tak proserfujete na internetu dat, jestli by stačilo těch 50 nebo vůbec, využití bych chtěl na google mapy, IM, quickGPS, GczII, semtam nějaká ta www. Poradí někdo?
tmatura
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 55
Joined: Mon Aug 27, 2007 12:43
Zařízení: HTC Blackstone

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by tmatura »

foreveryone: na tohle je nejlepší tarif od O2 "Internet V Mobilu" tady se to řešilo http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 15#p108935

S tímto tarifem se nemusíš bát být 24 hodin denně online :-)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Posts: 977
Joined: Sun May 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Location: Praque

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by barberry.pha »

no pokud mas od t-mobile ten tarif surf+ za tu stovku tak to je pouze na prohlizeni ... veskery stahovani je tam zpoplatneny dle ceniku ... takze googles map a tak budes platit za stahnuty data tak si na to dej pozor at pak nejsi prekvapeny ... ten tarif je supr pokud si chces jenom prohlizet stranky .. pokud chces i mail tak doporucuji surf+mail .. tam uz je to taky bez omezeni .. jinak nevim jak to maji ostatni operatori .. ja mam internet+ za nejakych 470kc od t-mobila(zvyhodnena nabidka) a mam pokoj .. muzu delat co chci a nezaplatim ani kacku navic a jeste mi muze slouzit jako modem kdyz potrebuji pripojit notebook nekde :)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Tue Jun 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by foreveryone »

aha, tak to diky za varovani, ten O2 je dobrej ale zase maji blby tarify mě ten VF vychazi nejlip v zakladu 210 paušal i s netem s tim že se do nějakych 300 / měsic vlezu takže super akorat nevim jestli těch 100mb na ty mapy neni malo no,
( chtělo by to nějakou aplikaci ktera sleduje množstvi přenesenych dat abych tak zkusil kolik si to veme )

// tak sem našel spb wireless monitor, funguje skvěle a po par minutach opery a google maps 4 mb staženo, takže 100mb nic moc teda a sniženi rychlosti na 16kb/s to bude chtit potom asi hodně trpělivosti že :D
barberry.pha
smartstar
smartstar
Posts: 977
Joined: Sun May 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Location: Praque

Nazory na neustale zapnute data v mobile...

Post by barberry.pha »

no pokud chces stahovat google mapy tak ti doporucim nejaky neomezeny net nebo si nahrat radeji nejakou navigaci a jenom prohlizet a hlavne se vzdy operatora zeptat co se plati a co je v cene aby si pak nebyl prekvapeny pri vyuctovani, ja mam proto radeji internet+ od Tm ale muzu rict ze kdybych za neho mel platit vice nez tech 470kc tak jdu od toho, tak snad vyberes dobre
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests