Male dilema ohladne datovych profilov. Poradite?

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Post Reply
User avatar
Marmos
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Male dilema ohladne datovych profilov. Poradite?

Post by Marmos »

V mobile mam tri datove profily:
1. WAP - Pouzivam len pre wap portal mojho operatora Orange SK.
2. INTERNET - Priamy pristup do internetu, vyuzivaju ho vsetky softy.
3. MMS - Pouziva sa len na prije/odosielanie MMS sprav.

Kedze v podstate stale vyuzivam len profil INTERNET chcel by som ho mat nastaveny ako predvoleny, co nie je problem. Lenze potom stratim mat moznost pistupu na wap portal Orangea, lebo Opeara Mobile a aj IE sa snazia nan dostat cez predvoleny profil (INTERNET), co Orangeu nevonia (musi byt pouzity profil WAP). Preto som uvazoval, ze by som vyclenil IE len na prezeranie wap stranok Orangea, len mu nejak neviem vnutit pouzivanie ineho ako predvoleneho datoveho profilu. Vie mi niekto poradit, ako priradit konkretny datovy profil prehladacu IE?

Dik.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Male dilema ohladne datovych profilov. Poradite?

Post by Jiří Hrma »

Nevím o žádném programu, který by tohle uměl. Jedine si vždy, když jdeš na WAPový portál operátora (on nemá Orange také klasický internetový?), přehodit profil v nastavení připojení.
User avatar
Marmos
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Thu Apr 23, 2009 12:27
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Male dilema ohladne datovych profilov. Poradite?

Post by Marmos »

Zatial to manualne prehadzujem tak, ako spominas, len ma to uz prestava bavit. Orange ma aj klasicky internetovy portal, lenze tam chce kvoli kazdej somarine vselijake prihlasovacie udaje, overenia cez SMS kluce a pod. Na wapovom portali ma rozpozna automaticky. Pouzivam to hlavne na overovanie spotreby a nejake dalsie veci tykajuce sa mojho uctu.

Ked som mal mobil bez OS, ten si s tym vedel poradit tak, ze ked nedostal cez urcity prednastaveny datovy profil ziadne data, prepol sa na dalsi profil a skusil to znova, az kym nevycarpal vsetky moznosti. Takze som mal nastaveny ako predvoleny profil INTERNET, co pouzivali vsetky programy. Tie, ktore potrebovali WAP profil, ho mali nastaveny bud explicitne, ked to vsak nebolo mozne, dopracovali sa k datam trochu komplikovanejsie, ako som popisal vyssie. Takto to vo WM nejde. Bud dostane dany program data od nemu prideleneho profilu, pripadne defaultneho profilu pre cely system (ak mu ho nejde priamo pridelit), ale ked data nedojdu, nepokusi sa vyuzit dalsi datovy profil pritomny v systeme! Z tohto som dost prekvapeny. ;oI
Post Reply

Return to “Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest