Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
Asus P320
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 01, 2009 15:53
Zařízení: Asus P320

Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Příspěvek od Asus P320 »

Windows Mobile některé věci, které v minulosti řešit uměl, nebo které umí "hloupější" systémy, sám neumí. Jedná se třeba o úpravu, nebo alespoň odstranění nepoužívaných "kategorií" přímo v zařízení. Je pravdou, že kategorie, k níž není přiřazena žádná položka (kontakt, úkol apod.) se ve filtru neobjevuje a neobtěžuje, ale zůstává viset např. v nabídce kategorií, která se objeví při úpravě kontaktu. Přímo WM umožňuje přitom pouze nové kategorie zakládat, neumožňuje editaci, nebo aspoň smazání.

Jak problém vyřešit? Většina rad odkazuje na správu např. kontaktů v Outlooku. To ale nedává odpověď na základní otázku, zda, a případně jak, to zařídit přímo v zařízení. Navíc Outlook tento problém neřeší a naopak, jak se zdá, tak sám kategorie v zařízení vytváří, ale nemaže. Je ale pravda, že přistupujete-li ke správě položek pouze přes Outlook, problém nezaznamenáte.

WM editaci kategorií uměl naposledy ve verzi 2003. Nyní musíte využít buď program Agenda Fusion nebo Pocket Informant, oba placené. V Pocket Informant(u) jsem ale narazil na problém s editací názvu kategorie, mazání fungovalo spolehlivě. Oba programy nabízejí zkušební verzi zdrama, jinak jsou placené.

Základní popsaný problém lze vyřešit i bez jejich použití. Postup je následující:

1) Zkontrolujte, že s nepotřebnou kategorií není spojena žádná položka (kontakt, úkol, poznámka).

2) Vytvořte nový úkol (task) a k němu přiřaďte kategorii/kategorie, které chcete ze seznamu v zařízení smazat.

3) Úkol smažte.

Všechny kategorie, které k úkolu byly přiřazené, by měly zmizet a neobtěžovat.

Vyzkoušeno v zařízení Asus P320 s WM 6.1 Prof.


P.S. Znáte-li nějakou, nejlépe free, utilitku, která by k seznamu kategorií, jak se otevře např. při úpravě kontaktů, uměla kromě tlačítka "nová" dodat nabídku či tlačítko "smazat", nebo dokonce "upravit" (smazat ale stačí), byl bych moc vděčný. Moc nerozumím tomu, proč to WM 6 neumí, když má stará Motorola Accompli 008, synchronizující se s Outlookem, to uměla od cca roku 2001. Nebo když to WM 2003 uměly. Práci by to zjednodušilo.
Ludek Trejbal
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 15, 2008 17:14
Zařízení: HTC HD2,SGS3
Bydliště: Beroun

Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Příspěvek od Ludek Trejbal »

Použil jsem poslední možnost - úkol. Tato metoda, ale nefunguje.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Příspěvek od IkE Blaster »

Já na úpravu kategorií používám Inesoft Phone. Tuším, že to umí i třeba SKTools. Možná se najde i něco free, ale sám o ničem nevím


// Pravda, SBSH Calendar to umí také dobře
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkoušel jsem to teď v SKTools a odstranil sice kategorie, které jsem dřív vytvořil já a už nepoužíval, ale nepodařilo se mu odstranit ty defaultní(holiday, personal, business atd.) ,který nepotřebuju vůbec.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Návod na odstranění kategorií ve WM6.1 Professional.

Příspěvek od groovox »

Nově vytvořené i ty defaultní jdou odstranit přes SBSH Calendar.
Tak ještě jinak, dnes jsem zrovna potřeboval odstranit nesmyslnou kategorii Holiday, přes SBSH to nějak nešlo - omluva,, ale sqěle to jde přes AgendaOne. :) , kterou jsem měl původně na mysli.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů