Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by Jiří Hrma »

Geolokální služba Lokola slouží k vyhledávání nejrůznějších důležitých míst, které se nacházejí ve vaší blízkosti. Pokud jste si například naplánovali výlet do Prahy a během poznávání památek vám vyhládlo, stačí spustit Lokolu a vyhledat výraz „restaurace“. Město, ke kterému se má vyhledávání vztahovat, můžete zadat buď ručně, nebo lze využít GPS pozice (za předpokladu, že má vaše zařízení integrovaný navigační modul).

Bleskovka

Při použití informací z GPS je hledání samozřejmě mnohem přesnější, protože aplikace vyhledá nejbližší objekty na základě vaší pozice (vyhledávání probíhá v perimetru). Výsledek se zobrazuje na mapách od Google. Pokud jste byly například s návštěvou restaurace spokojeni, můžete ji poté v Lokole ohodnotit. Služba je bezplatná a stejně pohodlně s ní můžete vyhledávat například bankomaty, prodejny, veřejná koupaliště a spoustu dalších objektů.

Aplikaci si můžete do vašeho zařízení stáhnout z mobilní verze Lokoly, případně přes přímý odkaz na instalační cab soubor.
Tisková zprava
Lokola - geolokální vyhledávání - spouští mobilní aplikaci pro platformu Windows Mobile a pro mobilní Javu. Uživatelé Windows mobile a Javy teď mohou na svých mobilních telefonech hledat služby, místa a akce okolo zadané lokality, navíc mohou těmto místům přiřadit své hodnocení. Lokola zároveň aktualizovala svůj mobilní portál m.lokola.cz.

„LOKOLA je prvním portálem v České republice, který je k dispozici na platformách mobilního webu, Androidu, mobilní Javy, Windows Mobile. V dohledné době spustíme verzi i pro oblíbený iPhone“, říká Vassili le Moigne, CEO společnosti Lokola s.r.o. „ S Lokolou si mohou uživatelé najít nejbližší restauraci například pro pracovní oběd, ale i nejbližší bankomat, úřad, poštu, Czechpoint, lékárnu a další.“ doplňuje. „Naším cílem je vytvořit přístupnost ze všech platforem na trhu – jak z webu, tak i z většiny dostupných mobilních platforem,“ doplňuje Jan Řežáb, výkonný ředitel projektu.
Zdroj: twitter
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 352
Joined: Sat Sep 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Location: Brno
Contact:

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by Kato »

az na hodnoceni restauraci nevidim (podle popisu) rozdil oproti samotnym mobilnim Google Maps..
lokola
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon May 18, 2009 18:18
Zařízení: HTC Dream

Lokola: Vyhledávací služba dnes uvolnila klienta pro WM

Post by lokola »

Lokola je něco jiného než Google Maps. Hlavní rozdíl mezi Lokolou a Google Maps je ten, že Lokola vyhledává přímo podle vzdálenosti, což jí dělá hlavně jinou oproti konkurenčním produktům.
hewlo
nováček
nováček
Posts: 5
Joined: Sun Feb 24, 2008 13:43

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by hewlo »

Na iphonu je uz celkem dlouho Locly, coz je uplne to samy.....
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1165
Joined: Sat Feb 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Location: Pardubice

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by Pavel Vlasák »

Musím uznat, že aplikace se mi líbí, ale je nutné na ni ještě zapracovat.

Po krátké zkušenosti, jsem vypozorovat toto
-velice časté pády aplikace na zařízení Kaiser
-není možné nastavit v jaké max. vzdálenosti se mají vyhledat objekty v okolí
-při vyhledávání objektu podle aktuální pozice mi aplikace dost často nabídne různé objekty se vzdáleností 0 "nula" metrů
-velice pomalé skrolování při vyhledání většího množství objektů
-celkově pomalá aplikace "když už aplikace něco zpracovává, bylo by dobré, aby o tom informovala"

Volám po zlepšení aplikace!!!!
lokola
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon May 18, 2009 18:18
Zařízení: HTC Dream

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by lokola »

Děkujeme za připomínky, budou zapracované v nové verzi.
hewlo wrote:Na iphonu je uz celkem dlouho Locly, coz je uplne to samy.....
Neřekl bych, že Locla je úplně to samé. LOKOLA má jiné datové podklady - vlastní. Tím se lišíme od většiny dalších služeb. Například na bankomaty dostáváme již od všech bank v ČR, takže je možné vyhledat velmi jednoduše. Další kvalitní data dostáváme od našich partnerů jako například Hotel.cz, KafeVeMeste.cz, Dokempu.cz a další. Klienta na Apple iPhone připravujeme.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1165
Joined: Sat Feb 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Location: Pardubice

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by Pavel Vlasák »

Opravdu si dokáži představit, že tuto aplikaci budu hojně využívat a bude v základním SW vybavení mého zařízení s WM.

Ještě by určitě nebylo na škodu dát do horší lišty na index stránce Vašeho webu odkaz na stránku s downloadem aplikací.
Docela, jsem se ztrácel, když jsem si aplikaci chtěl na webu najít sám. Přece je aplikace Vaší předností, takže není důvod, aby nebyla na indexu.
lokola
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Mon May 18, 2009 18:18
Zařízení: HTC Dream

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by lokola »

unus wrote:Docela, jsem se ztrácel, když jsem si aplikaci chtěl na webu najít sám. Přece je aplikace Vaší předností, takže není důvod, aby nebyla na indexu.
Dobrá připomínka. Je to v patičce na mobilním portále m.lokola.cz, ale dáme to určitě i na web.
mdop
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 62
Joined: Sat Oct 28, 2006 9:47
Contact:

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by mdop »

1. Chtělo by to tlačítko Exit.
2. Stejně jako u Android verze, hodila by se i lokalizace pomocí BTS. (Stáčí házet googlu bts a brát vrácené gps koordináty...)
ortyn
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:14

Lokola: Vyhledávací služba má vlastního klienta pro WM

Post by ortyn »

TO: Lokola

Opravdu zajímavá služba, zejména ta desktopová verze (http://www.lokola.cz) ... jen škoda, že m.lokola.cz nedokáže vyhledat ani zdaleka všechno to, co desktopová verze (např. zkuste hledat v v desktopové i mobilní verzi "bankomat" - "šumperk" ... mobilní nic nenajde .. bug?).

U desktopové verze mi trošku chybí našeptávač, z platforem pak Symbian - plánujete i verzi pro S60?

Díky,
O.
Post Reply

Return to “Aplikace”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests