OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
feri89
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 18:47
Zařízení: OmniaPro B7610 :)

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od feri89 »

s tou spokojeností to myslíš vážně? :-D
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Mě pořád uniká smysl stěžovat si neustále na něco, čím je neoficiální ROM. Tak tam dej oficiální a je po problémech. Ani jeden z výše uvedených problémů jsem nezaznamenal. Je to jen známka nekvalitně zpracované ROMky a pokud někomu tyto chyby vadí, tak ať to přehraje zpět. Z mého pohledu je Omnia Pro jedním z nejlepších zařízení,co sem kdy měl.
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od pompier »

To soufler: A je už oficiální? Žiju v dojmu, že ještě ne :?:
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Oficiální samozřejmě je, nikoliv však WM 6.5, jak se domníváš :grin:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Musím souhlasit se souflerem, rvát tam zfušované ROMky a ke všemu nedodělané a následně se udivovat, že něco nefunguje je pozoruhodné. Taky jsem s OP velice spokojený. Kdyby ony neoficiální romky byly čisté tak potom by mělo smysl si tam takovou rom nabouchat ale jinak to uděla více škod jak užitku, tedy alepsoň prozatím.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

Tak když mi to tam nahrál přímo prodejce, tak je to potom těžký. Jsem myslel, že bude mít nějakou dobrou verzi. To se pak můžu divit, že je to naprd, když je prodejce lůzr...
Kdyby existovala nějaká ROMka stabilní, dobrá, rychlá, kde není, nebo se dá vypnout touchwiz, tak bych si ji tam nahrál hned (kdybych to uměl, protože mi to nejde, kvůli chybě co to hodí hned při začátku flashování a nikdo neví co s tím). Uplně nejlepší by bylo, kdyby to byly Win 6.5.

Jediná moje záchrana je SBP shell, co z toho udělal celkem použitelnej přístroj, ale stále je tam pár věcí, co mě štvou a chci si nahrát jinou ROM. Ale nejde mi to. Poté co mi napíše Octan "WinUSB Initialize", a já zmáčknu OK, tak mi vyskočí moc erorrů jako např: "WinUSB_QueryInterfaceSettings Error 1", "WinUSB_QueryPipe Error 1".... a nenahraje se nic.

EDIT: Aha, tak stačilo spustim octan v režimu kompatibility a už to valilo vpořádku :-)
Teď jen najít dobrou ROM bez touchwiz. Nemáte někdo nějakou prosím? :-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Bez touch wizz bohužel ježtě žádná rom neexistuje ale doporučuji ti si najít oroginální rom s WM 6.1 tam jde touch wizz alespoň povypínat a zůstane tak už jen v některých nastaveních, nehledě na to máš jistotu, že s tou oigo rom ti to bude alespoň běhat jak má.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od milennium »

Pro všechny co chtějí mít ROM 6.5 doporučuji pročíst http://www.modaco.com" onclick="window.open(this.href);return false; a konkrétně toto http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m6-5-roms/" onclick="window.open(this.href);return false;
Upozorňuji, že to není "žádná sfušovaná ROM 6.5", ale ROM od Samsungu !
Jinak oficiální update s WM6.1 na WM6.5 nabízí zatím pouze Holandská verze OmniePro... A v ROM je i čeština.
maxchemik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 28, 2009 18:43
Zařízení: OmniaPRO

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od maxchemik »

Mněl bych dotaz. Lze na tomto telefonu psát SMS pomoci stylusu ručně s převodem na počítačové písmo? Jako na Nokii N97?
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od tgregi »

myslim ze ne protoze je to totalni volovina? mas tam jak hw tak sw klavesnici tak naco tohle?
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

Existuje pro standardni klavesnici cesky xt9 slovnik? mám tam spoustu jazyků včetně slovenčtiny, ale čeština chybí :-(
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Nastav si slovenštinu. Je to nějak špatně popsané a funguje normálně jako český slovník.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od ziminix »

maxchemik píše:Lze na tomto telefonu psát SMS pomoci stylusu ručně s převodem na počítačové písmo?
Ano, lze, stačí doinstalovat transcriber, který Samsung ze svých strojů odstraňuje:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?p=69359" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sochorek.cz/cz/pr/blog/12498 ... criber.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Další si už najdeš sám.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

danri píše:Nastav si slovenštinu. Je to nějak špatně popsané a funguje normálně jako český slovník.
Jé, děkuji moc :-)
Jen mám ještě problém když chci napsat čárku, nebo vykřičník. Ty tlačítka mi vždy napíšou jen tečku a otazník. A podle nápovědy by měla vyjet nabídka na druhé písmeno, ale nevyjede nic a tak čárku a vykřičník můžu vkládat jen pomocí přepnutí na SYMboly. A ještě když vyberu nějaké slovo z nabídky, tak se za něj nevloží mezera i když mám nastaveno, ať se vkládá. Nevíte někdo co s tím prosím?
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Konkrétně vykřičník napíšu na HW klavesnici ALT+A a na softwarové podržím písmeno "v" a objeví se vykřičník. Když jen zmáčknu "v" tak se zobrazí V a když ho podržím tak asi po vteřině se z "v" udělá "!".
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

No já právě používám softwarovou klávesnici v režimu, kdy jsou tlačítka sloučená do abc, def, atd. A tam je právě tlačítko pro ., jedno ale dělá mi pořád jen tečku (když mám zapnuté xt9) no a tlačítko ?! a to zase dělá jen ?. :-( JInak už jsem spokojenej, ale toto mě vždycky strašně zdrží. ANi tak nejde o ten vykřičník, jako o tu čárku.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Aha, tak to takovou tam ani nemám, nebo jsem ji aspoň nenašel. Tu sis tam asi doinstaloval, že?
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

nene, je tam standardně. stačí podržet tlačítko xt9 a nabídne se ti sama. Zkus ji, je dobrá když třeba jedeš mhd, že s etrefíš do těch tlačítek :-)
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od danri »

Tak takovou jsem vůbec neznal. Dobrý. Zkusil jsem ji a vykřičník v pohodě. Stejně jako když píšeš písmena, když chceš napsat "B" tak zmáčkneš 2x klávesu "abc". Když chceš "!" tak zmáčkni 2x klávesu "?!" a zobrazí se ti druhý znak. Tak stejně s čárkou a zavináčem.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od chipoun »

No. to mi právě funguje jen když mám vyplé xt9. Když to mám zaplé, tak vykříčník a čárku zkrátka nenapíšu ani kdybych se rozkrájel.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů