Nákup Iphone ze zahraničí

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
Stogr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 20, 2013 15:18
Zařízení: Nokia

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od Stogr »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké nástrahy můžu čekat za koupí Iphonu ze zahraničních internetových stránek, jako například z ebay.com. Zajímalo by mě, zda je možné uplatit záruku na takový telefon v ČR a nebo jestli by se telefon musel posílat zpátky do původního státu? Bude mi komunikovat s českými operátory? A nevíte, kde ho sehnat za nejlepší cenu?

Děkuji za odpověď :)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od Simon »

1. Blokovaný Iphone (http://support.apple.com/kb/HT1937" onclick="window.open(this.href);return false; nájdi si -> Carrier offers unlocking, tých operátorov je možné požiadať o oficiálne odblokovanie)
2. Zisti si dopredu čo ťa bude stáť doprava a všetky poplatky kým telefón príde priamo sem (v niektorých prípadoch je to rovnaká alebo dokonca vyššia cena ako keby si si ho kúpil tu)
3. objednávaj z overenej stránky, sem tam sa nájde aj dobre a seriózne vyzerajúca stránka a pritom je to podvod (viď. minulý rok keď bola novinka Iphone 5, bola slovenská stránka kde boli tel. lacnejšie. Došiel mu akurát sáčok piesku v balíku).
Stogr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 20, 2013 15:18
Zařízení: Nokia

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od Stogr »

Děkuji za odpověď a nevíte, jak je to s případnou reklamací u nás? Šla by uplatnit? Já bych telefon pravděpodobně kupoval z ebay.com a určitě z Evropy, abych se vyhnul placení cla.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od GreenArrow »

Mezinárodní roční záruka byla zrušena, takže ne, nebudeš tady mít záruku.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od Thompson »

Na tom si byl kde, že mezinárodka není ?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od GreenArrow »

Vycházel jsem z tématu na iPhone fóru, kde to tvrdilo víc lidí. Co jsem teď našel tak je to ale jinak. Pokud to bude iPhone z evropské verze, roční záruka mu platí od data koupě(takže pokud budeš kupovat nějaký použivaný iPhone 5, už ji ani nemusí mít).Na iPhone z jiných než evropských států záruka nejde.
Stogr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 20, 2013 15:18
Zařízení: Nokia

Nákup Iphone ze zahraničí

Příspěvek od Stogr »

Děkuji Vám :)
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů