Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
Uživatelský avatar
onderek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 16:55
Zařízení: Huawei Ideos X1

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od onderek »

Jsem uživatel Androidu, ale chtěl bych vědět jaké jsou výhody a nevýhody.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od Bender1 »

Jaký model BlackBerry myslíš? Myslím si, že velké plus u BlackBerry s klasickou konstrukcí je QWERTY klávesnice nebo QWERTZ klávesnice. Ty se kterými jsem se měl čest sekat, tak se mi provedení jejich klávesnic moc líbily.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od murder »

Klávesnice je opravdu zajímavá a dá se s ní pracovat, ale zase že by byla "zázračná" tak to taky ne, mám medvědí tlapy a na psaní jsem se musel stejně soustředit jako u iPhone, WP, Androidu. Výdrž baterie tu bych vyzdvihl vysoko, ale jak jsem se dočetl u posledních modelů šla dolů (zkoušel jsem BB Bold 9000 a tam mi vydržela 3-4 dny). Používal jsem BB s BIS a tam tel. jakž tak fungoval, ale stále to nebylo ono, denně přijímám cca 50 mailů a i když jsem mail přečetl v mobilu, tak na serveru zůstal jako nepřečtený, stejně tak obráceně, takže jsem musel prostě číst maily 2x - to byl hlavní důvod proč šel zase pryč.
Hra se do něj nějaká našla, ale není to platforma určená na hraní her, hudbu z mobilu neposlouchám, občas cvaknu nějakou fotku a tam to byla slabota. Čtení dokumentů, OK přečíst se toho dá dost, ale editovat, nebo tvořit málo. Prohlížení internetu, otevřel jsem asi 2-3 stránky, zhodnotil, že to je jistý způsob masochizmu a se čtením čekal na počítač - druhý důvod proč šel pryč. Takže tolik z mé asi měsíční zkušenosti, iPhone jsem používal asi 2 roky, podle mě je iOS nejlepší systém, ale chtěl bych větší displej, poté jsem používal WP s Mangem se stala platforma použitelnou a docela se to dalo používat, jenže pro současná zařízení je update na WP8 zaříznut, takže nechci, uvidíme jaké budou tel s WP8. Nyní používám Nexus S a i přes zařeknutí z předchozích zkušeností, že Android nikdy, tak mě čistý Android zaujal, nyní ve verzi JB. Docela spokojenost, jen ta baterka 10-12 hodin je fakt hodně málo, ale na to ses vlastně neptal, no snad ti pomohlo pár zkušeností ze starého BB Bold 9000.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od GreenArrow »

Výhody jsou jasné- klávesnice a snad nejlepší systém, co jsem kdy měl, plný multitasking, a mass storage(oproti wp a iOS), při tom je OS snad i plynulejší jako můj iPhone
Taková výhoda-nevýhoda je pro mě nutnost BIS, 300,- za net do telefonu je pro mě vcelku dost, ale zase neomezené FUP, to musí každej posoudit sám... A vadí mi slabší výstup na sluchátka. Jinak mám zkušenost s 9810
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od Bruca »

záleží, na co bys Blackberry používal.

Pokud jde o kalendář, úkoly, správu kontaktů, tak je to z mého pohledu zatím nejlepší, co jsem měl v ruce. (hodnotím proti WM, "hloupým" telefonům, Symbianu)

pokud se týká nutnosti BIS - nevím, nevím. Používám BB asi rok a půl a celou dobu bez BIS. Mail mám u Googlu, stahuje se mi asi každých 15 minut. Synchronizace kalendáře a kontaktů funguje taky bleskově... jediné, co jsem musel udělat, bylo přehrát knihu služeb a to je otázka minuty.
Za mě, BIS potřeba není. Ale pokud bys chtěl BB hlavně kvůli mailům, tak ti samozřejmě ulehčí spoustu věcí...

další plus je čitelnost displeje na slunci

samozřejmě výdrž baterie, ale to už tu někdo zmiňoval.

stabilita systému

Pěkný článek o BB tu byl tuším od Standy, zkus pohledat

EDIT: uf, tak článek, co jsem myslel, byl od Ruslana: http://smartmania.cz/clanky/velky-pohle ... tforma-181" onclick="window.open(this.href);return false;

ale jeden i od Standy: http://smartmania.cz/clanky/od-wm-k-bla ... clanek-300" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
ziza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 10, 2007 8:36
Zařízení: iPhone SE, iPad2 3G 32GB
Bydliště: Valtířov
Kontaktovat uživatele:

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od ziza »

BB bez BISu? No asi by jsi byl překvapen jak o moc přicházíš a jak málo výkonu z něho dostáváš ...
Klady jsou jasný klávesnice, zabezpečení, multitasking, mass storage, výdrž ...
Zápory? nevim, nějak jsem za tu dobu co mám BB na žádný nepřišel ...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Jaké jsou výhody a nevýhody na BlackBerry ?

Příspěvek od Bruca »

:ziza - já netvrdím, že BB bez BISu je skvělé pro každého... pro moje potřeby je to úplně dostačující. Mám synchronizaci kalendáře + kontaktů s účtem na googlu. Pošta se mi stahuje pravidelně, tak po 10 minutách. Na net se dostanu (ať už přes integrovaný prohlížeč, či Operu mini). A můžu v případě nouze připojit BB k počítači jako modem a nemusím za to doplácet. Co víc bych mohl chtít, hm? :grin:

na maily odpovídám ze stolního PC, byť se na BB píše opravdu pěkně (ale na E-ten M700 v edici J.H. nemá :-))
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů