HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Diskuze o komunikátorech HTC TyTN (Hermes) a HTC TyTN II
Odpovědět
namork1
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 22, 2009 10:26
Zařízení: HTC MDA Vario 3

HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Příspěvek od namork1 »

Zdravím všechny a prosím o radu. MDA Vario 3 se mi nedaří zapnout. Jednou jsem na něm četl elektr. knížku a pak jsem jej na pár hodin odložil. Sám se mezitím vypnul a nechce naskočit. Po připojení síťové nabíječky když mini usb konektor zasunu až na doraz tak jak má být tak problikává podsvícení HW klávesnice ale jinak nic. Když konektor o milimetr povysunu tak se rozsvítí červená dioda ale také se nic neděje. Při nabíjení přes USB kabel z PC svítí také jen červená dioda a pořád nejde zapnout.
Mám podezření na baterii, jestli náhodou nemá nějaké omezení když napětí na ní klesne pod určitou mez a nebo jestli je jednoduše uplně v háji .... nevím. ( má 2,54 V což se mi zdá moc málo) Každopádně napětí jde až k baterii, to jsem kontroloval.
Nejspíš tam ještě bude originální ROM, žádné úpravy jsem neprováděl.
Nejjednodušší by bylo vyzkoušet novou baterii ale nikde ji nemají skladem a objednat se mi ji moc nechce ať mi pak nezůstane "cihla" s novou baterií.
Prosím o jakoukoliv radu jak jej znovu oživit jestli to bude nožné.
Díky
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Příspěvek od Tomáš Kubec »

tyto baterie jsou normálně skladem
namork1
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 22, 2009 10:26
Zařízení: HTC MDA Vario 3

HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Příspěvek od namork1 »

Tak někde určitě budou ale ve všech prodejnách které jsem obcházel mi řekli že je nemají, jedině objednat.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Příspěvek od Daidalos »

Já jsem kupoval baterku (1350mAh) z ebaye za cca. 100 kč. Mam jí už asi půl roku a zatim pohoda. Mrkni se tam ;-)
namork1
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 22, 2009 10:26
Zařízení: HTC MDA Vario 3

HTC MDA Vario 3 nejde zapnout

Příspěvek od namork1 »

Tak problém vyřešen. Bylo to vážně vadnou baterií. Po koupi nové PDA šlape jako hodinky. :P

-- doplnění předchozího příspěvku (sob lis 27, 2010 18:18) --

Tak jsem si myslel že je problém vyřešen ale přetrvává. Udělalo mi to i s novou baterií. Rychle se vybila a už nešel zapnout ani nabíjet a zase jen svítila červená dioda. Na radu z tohodle fóra jsem zkusil baterii natvrdo "znásilnit" :twisted: a pustil jsem do ní na pár sekund napětí z 9voltové baterie a k mému údivu to fungovalo. Baterie se probrala a už jde zase nabíjet. Dokonce se mi podařilo tímto způsobem oživit i starou baterii.
Problém je ale proč HTC dovolí vybít baterii pod kritickou mez kdy už se nedá zpětně nabít ...... má někdo prosím nějakou radu, případně vlastní zkušenost?
Odpovědět

Zpět na „HTC TyTN/TyTN II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti