Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Diskuze věnovaná dalším chytrým telefonům se systémem Windows Phone
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak to vypadá, že po uvedení finální verze Windows Phone 7 se řady komunikátorů rozrostou o zajímavý model od Sony Ericssonu s kódovým označením Jolie. V tuto chvíli neexistuje žádná fotografie, ale pozvolna se na povrch dostávají alespoň první střípky ze skládačky hardwarových parametrů. SE Jolie bude disponovat výsuvnou QWERTY klávesnicí a stejným displejem, jakým je vybavena Xperia X10 (kapacitní TFT, 4", WVGA). Na rozdíl od Xperie X10 ale nabídne podporu multidotykového ovládání. Hnacím motorem bude 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon a to je zatím vše, co se o tomhle novém kousku ví. Starší modely Xperia X1 a X2 nabízely docela zajímavý design, který je do jisté míry odlišoval od konkurence. Jsem tedy docela zvědavý, jak bude Jolie nakonec vypadat; snad nepůjde jen o další tuctovku s nudným vzhledem.

Obrázek Obrázek Obrázek
Ilustrační obrázky

Zdroj: Unofficial Sony Ericsson Blog
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Standa »

Já myslím, že vypadat bude dobře. SE jako jedna z absolutního minima zaměstnává na pozicích designérů designéry :-).
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od fps »

jestli dopadne stejně jako Sony Ericsson XPERIA X2, tak to bude paráda
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No kdyby vypadal designově aspoň trochu podobně jako X2 a měl zmíněný hardware, tak by to bylo super, ale hlavně ať ho zas nezrakví softwarově stejně jako u X2.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od KVARK »

Farokh:
Přesně tak :) Spíš si myslím, že Sonáč bude pokračovat ve své mstě na Mrkvosoftu. Viz. třeba recenze na ce4you....
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jakou mstu myslíš? Jako že se přesměruje na Android nebo jak? A nevím teď kterou recenzi taky máš na mysli, na ce4you jsem četl tuším jenom X2ku.

Já si hlavně myslím, že jestli WP7 nebude mít aspoň z poloviny takový úspěch jaký si MS a jeho obchodní partneři představují, tak se SonyEricsson na MS vykašle úplně. Protože SE má talentované designery, kvalita konstrukce je většinou nadprůměrná a jediný místo, kde to vázne, je systém. Takže se podle mě prostě přesměrují na ten OS, který zaznamená největší úspěch (nepočítaje teda iOS, protože Apple si dělá hardware sám).
X2ky je vyloženě škoda, protože i kdyby měla mít obyčejný SonyEricsson firmware, tak by se prodávala líp než se zabugovanou WM ROM.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Standa »

Jo, X2 byla vyloženě škoda. Kvalitní hardware (kromě CPU) se silně nadprůměrným designem a takhle zmršený software. To snad musel být záměr, protože tak zhovadile odvedenou práci si jinak neumím představit.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od YAMATO »

No přátelé, je vidět, že máte poněkud naivní představy o SE. Byl jsem kdysi před lety velký fanoušek, dodnes vzpomínám na skvělé stroje jeko K700, K750, P910...ale pak začaly dělat takový kopance jako K850 - absurdní design, katastrofální soft, P990 - neboli UIQ3 zabité hned prbním přístrojem, povedený P1 už to nezachránil...kvalita zpracování šla ke dnu (praskající X1 byl jen jeden z řady)...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No ale teď mi připadá, že střílíš dost od boku. Píšeš nejdřív o designu obyčejných mobilů od SE (tam bych souhlasil, že až na pár výjimek jako třeba k810i byl design celkem nudný), pak zas píšeš o X1 a praskajících krytech, o tom jsem se v předchozím příspěvku schválně nezmiňoval, protože konstrukci X1čky dělalo kompletně HTC, takže SE měl na svědomí jenom design, který je celkem originální oproti tehdejší konkurenci HTC Touch Pro a HD. A s X2kou design ještě víc dotáhl k dokonalosti a i konstrukce působí na pohmat robustně jako u správného high-end. Jediným kamenem úrazu byl právě zmrvený software.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od YAMATO »

Ne, od boku určitě ne, měl jsem spoustu SE, hloupé, UIQ, i ty s WM jsem zkusil...já tim chci jen ukázat, že SE posledních let mrví přístroje na všech frontách. Tady na Smartmanii je pochopitelně hlavně znám problém s kryty X1 a zbastleným softem X2, ale ony to nejsou bohužel vyjjímky. Já SE miloval, ale kde jsou ty časy.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od radospol »

X1 X2 X10 sa mi dizajnovo pacia a dufam,ze qwerty s wp7 bude podobny x10.
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od borixeus »

Napadají mě dvě věci. U X10 se polemizuje, že SE neudělal verzi s QWERTY kvůli velikosti přístroje. Když už víme, že SE vydá přístroj se stejným displejem a klávesnicí, tak bych možná čekal, že velký android s QWERTY ještě přijde.
Druhá věc. SE se pomalu dostává na dřívější vlnu - udělá pěknej přístroj a pak další dva roky používá indentický vzhled - takže bych čekal, že tento nový přístroj bude velice podobný X10.
Mno, jestli bude možný downgrade na WM 6.5.x, tak to bude určitě dělo a půjdu do něj :tlem:
denyfoox
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 07, 2010 1:11
Zařízení: HTC wizard WM 6.5,HTC Touch 2.

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od denyfoox »

TO je dobrej nápad to mě nenapdlo,vykuchat WM7 přejít na nižší WM,už jdu psát na XDA?jestli je to vůbec možné.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od tslany »

Není :-) (Sakra, proč ta zpráva musí mít minimálně 8 znaků? :tlem: )
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od GreenArrow »

Mě spíš napadlo,když ty WP7 jedou pod Win CE,jestli by se do nich nějakou úpravou nedalo dostat...že by ty WP7 byly jenom jako taková dotyková nádstavba,ale asi by se to blbě ovládalo když to má ten multitouch a nemá to stylus
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson Jolie: Tajný QWERTY komunikátor s WinPhone 7

Příspěvek od mike-biker »

Tam je největší problém samotná značka ve spojení s tím podělaným Arvatem. Pokud bude Arvato, nebudu kupovat Sony Ericssony. :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Další WP telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů