Dotázky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Dotázky

Příspěvek od psychopat »

Ahoj všem jsem nový majitel Samsungu omnia pro a měl bych nějaké dotazy. Ještě jsem si nenaisntaloval program na tweakování to snadzvládnu. Můžete mi prosím říci jestli lze a jak pak vypnout napájení baterky při synchronizaci? Vadí to ještě vůbec u těchto typů bateirí že se časo nabíjejí a vybíjejí? Pak bych se rád zeptal jak opravit aby čeština fungovala opravdu všude třeba v programu google maps či icq jsou symboly s diakritikou rozhozeny. To je asi zatím vše co me trápí. Jo ještě jedna věc při hard resetu se smažou i kontakty co jsou v mobilu či nikoliv? Velmi děkuji a ahoj
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dotázky

Příspěvek od HADES »

Na všechny tvé otázky jsou tu už dávno odpovědi, pokusím se to shrnout a ty mi slib že příště, než se zeptáš, tak použiješ hledání.
1) napájení při připojeném USB kabelu vypnout nejde. Jedině bys ten kabel modifikoval. A bohužel příliš časté vybíjení/nabíjení baterii škodí. Má totiž omezený počet nabíjecích cyklů. Více informací najdeš na wikipedii
2) oprava češtiny v Google maps taky zatím není možná, zkoušel jsem nějaké úpravy registrů co jsem našel na netu ale nic nepomohlo.
3) při HR se smaže vše v hlavní paměti, tzn. i konataky a uživatelsky vložené soubory včetně aplikací. Nesmaže ti samozřejmě kontakty na SIM kartě. Stejně tak se nesmaže ani obsah Moje úložiště
traget_cz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 26, 2010 10:19
Zařízení: Samsung Omnia pro

Dotázky

Příspěvek od traget_cz »

Zdravím,
co se týká těch google maps mě pomohlo řešení z modaca od uživatele "petagigi" http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ogle-maps/" onclick="window.open(this.href);return false; který doporučuje překopírování fontu (arial a Verdana) z pc do omnie.Viz. odkaz.Na své omnii ozkoušeno a funkční.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Dotázky

Příspěvek od chipoun »

To nabíjení přes USB by měo jít vypnout v registru když nastavíš:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\usbfndrv\EnableUsbCharging = 0

Já tam tu hodnotu nemám, ale pravděpodobně by pomohlo ji vytvořit. Ale nemám vyzkoušené. Ale stejně je to podle mého názoru zbytečné u dnešních baterek.


Ta čeština do googlemaps. ano, překopíruj font arial a verdana (buď sem ti je sem nahrál, nebo je máš ve stolním pc. Jsou to obyčejné fonty.

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/4109375/font.zip
do složky v omnii windows, soft reset a diakritika je vpořádku.


Při HR se ti smažou kontakty, sms, emaily, agenda... Zůstanou jen kontakty na SIM.
Proto je dobré si zázálohovat tyto věci pomocí např spb backup před HR.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dotázky

Příspěvek od HADES »

Chipoun píše:To nabíjení přes USB by měo jít vypnout v registru když nastavíš:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\usbfndrv\EnableUsbCharging = 0

Já tam tu hodnotu nemám, ale pravděpodobně by pomohlo ji vytvořit. Ale nemám vyzkoušené. Ale stejně je to podle mého názoru zbytečné u dnešních baterek.
Ta změna registrů nefunguje, zkoušel jsem to. Stejně tak není pravda že by časté nabíjení dnešním baterkám neškodilo.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Li-ion" onclick="window.open(this.href);return false;
Životnost 500–2000 nabíjecích cyklů.
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Dotázky

Příspěvek od chipoun »

Tohle jsou nabíjecí cykly celé kapacity baterie, tzn že když nabíjíš třeba jen z 90 na 100%, tak by těch cyklů měla vydržet teoreticky 10x více. Právě když se začínaly používat baterky Li-Ion, a Li-Pol tak to psali myslím v mobilitách, že je to super, že té baterce nevadí časté nabíjení, odpadá paměťový efekt plus navíc se ta baterka "opotřebuje" přesně o tolik kolik % dobiješ. Napříkald když má vydržet 500 nabíjecích cyklů, tak když každý den budeš dobíjet třetinu, tak by ti měla vydržet 3x500. Ale to je celkem nereálný, že by vydržela 4 roky být OK, tak natom bude pravdy asi jen část :wink:

A díky za reakci ohledně toho registru, chtěl sem to zkusit, tak mám o starost míň :)
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dotázky

Příspěvek od HADES »

Není pravda že nabíjecí cyklus je 0-100%, je to jakákoliv doba, kdy baterii nabíjíš. Takže klidně i 99-100%. Takže čím častěji ji nabíjíš, tím rychleji se opotřebuje a nezáleží na aktuálním stavu nabití
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Dotázky

Příspěvek od IkE Blaster »

Ještě bych trochu vyázhnul hlavní myšlenku - pokud je nabíjecí cyklus delší (trvá déle), tak se baterie více opotřebovává. Podle mě vydrží více, když budu denně nabíjet 60%->100%, než čekat do 5%->100%.
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Dotázky

Příspěvek od psychopat »

Díky všem za rady a příště se polepším.

-- pát bře 05, 2010 18:05 --
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů