Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Joseph
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 12, 2010 14:10
Zařízení: omnia II

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Joseph »

ahoj všeci,..... jsem tu poprvé a chci se jen v krátkosti zeptat, používáte někdo omnii II bez ochranné folie a jak dlouho a jak vypadá display? natáhl jsem na omnii brando Ultra clear ale moc ultra clear se mi to nezdá, nejraději bych to sundal a používal omnii bez folie... Omnii mám v pouzdru Orbit flex ( pouzdro super, ale ten čudl vzadu, myslím to kolečko, moc na pouzdru nedrží, máte s tím kolečkem, co spojuje pouzdro a opaskový klip také problém? zdá se mi, že se může telefon i s pouzdrem nekontrolovaně uvolnit, už se mi to stalo dvakrát....naštěstí mi zůstal telefon s pouzdrem v ruce a neupadnul na zem....) dík za info....
Iceman111
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon úno 01, 2010 11:44
Zařízení: Sony Xperia L

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Iceman111 »

Nevim bez folie bych to neriskoval. Preci jen to neni kapacitni display.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Svestka »

Bez fólie je to opravdu velice nevhodné. Samotná dotykováá vrstva bývá měkčí než ochranné fólie a stačí se podívat jak vypadají třeba po půl roce.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od IkE Blaster »

Nutnost to není, ale je doporučená. Známý to vyřešil tak, že měl Omnii (i900) bez fólie, začátkem roku už byla dotykovka pěkně "jetá", tak se celá vyměnila (stála 600Kč).

Jinak tenčí sice je, ale jen stylusem se poškodí méně... (klíčemi ale více :D )
Zhouba
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv pro 03, 2009 10:06
Zařízení: Lumia 1520

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Zhouba »

Koupil jsem no name 3 ks folie za 90,- Kč a plní svoji úlohu dokonale. Jinak jsem nepřišel na to, jak pouze s prsty ovládat třeba Archibalda nebo Arkaball. Stačí se podívat na folii a podle jednotlivých her jsou rýhy naprosto přesně v tom místě, kde "mají" být ! :)
Mario5X67
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 26, 2010 13:48
Zařízení: Smasung SGH-I8000 Omnia II

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Mario5X67 »

JackalJackal píše:Lidi nepropadejte panice. Už jedu druhý měsíc bez fólie a mám telefon jak nový. Žádný škrábanec. Dokonce v návodu je napsáno, před použitím strhnětě ochrannou fólii, pro lepší dotykové schopnosti. :grin: Stylus nepoužívám vůbec, vlastně ani nevím kde ho mám. :grin:
Já mám omnii 2 bez fólie 2týdny a musím říct, že malé škrábance tam mám. a je jich čím dál víc. NEchápu jak tam nemůžeš mít škrábance. Už na něm radši nic nedělám a čekám na fólii.

Je pls něco na vyčištění displeje?, popř. možnost v servisu vyměnit vrchni vrstvu displeje, pokud to je možné?. CHci si koupit ochranou folii a nechci mít pod ní viditelné škrábance. :???:
Peet
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 27, 2009 17:06
Zařízení: Samsung Omnia II, HTC Sensation
Bydliště: Hranice n. M.

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Peet »

Zhouba píše:Koupil jsem no name 3 ks folie za 90,- Kč a plní svoji úlohu dokonale. Jinak jsem nepřišel na to, jak pouze s prsty ovládat třeba Archibalda nebo Arkaball. Stačí se podívat na folii a podle jednotlivých her jsou rýhy naprosto přesně v tom místě, kde "mají" být ! :)
Ahoj, mohl bys mi prosím napsat, kde sis ty folie kupoval (a pokud mozno, presne ten typ folie) . Chci si taky koupit nejaké folie, ale nevim presne jaké. Rikas, ze jsou skvělé, tak bych je chtel vyzkouset. Dik moc za radu
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Svestka »

Nepsal, že jsou skvělé ale, že plní svůj účel skvěle. Ale za 90 Kč čekat, že dostaneš 3 kvalitní fólie to by byl zázrak natož očekávat, že ti nějak pomůže znát název těch fólií jelikož to zřejmě žádná značka nebude.
Casan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:39
Zařízení: Samsung Omnia II (i8000)

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Casan »

... lidi tak to mi řekněte jestli tedy fólii ano nebo ne .... telefon mam pár dní, takže je displej čistej, ale jestli je to opravdu znatelnej rozdíl, tak jdu řešit fólie taky ..... :roll:
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Folkmy »

já bych jí doporučil. nikdy nevíš o co fon škrábneš a není tak drahá. ovládání s ní je bez problémů
Uživatelský avatar
Eteňák
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 26, 2010 11:14
Zařízení: Samsung Omnia II

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Eteňák »

Fólii bych určitě doporučoval ..třeba by ti to vydrželo dlouho bez ale pak náhoda/nehoda a je vymalováno.Takhle fólii v nejhorším případě nahradíš novou. Investice oproti opravě zanedbatelná.
Já se rozhodl pro tuhle a max. spokojenost : http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/110PBA ... ia-ii.html" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Tadeáš Sedláček
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát srp 15, 2008 19:14
Kontaktovat uživatele:

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Tadeáš Sedláček »

Já jí teda osobně nepoužívám už více než rok. Stačí si pro telefon vyhradit kapsu, kde není nic jiného a je to. A pro náročnější akce typu lyžování atd strčím celej telefon do hliníkovýho pouzdra :)
Casan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:39
Zařízení: Samsung Omnia II (i8000)

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Casan »

... tak jsem rozhodnut ;-) ... včera to zkoumán a ejhle, pár malinkých škrábanečků :roll: jsou sice viditelné jen pod určitým úhlem, se zhasnutým displejem, atd. ... nicméně mě to rozhodně přesvědčilo, že fólii ano. Je vidět, že se byť je drobnému poškrábání dřív či později nelze vyhnout, přestože mobil nosím v kapse skoro výhradně v měkkém pouzdře ... tragédie to není, ale ihned fólie objednávám ;-)

... btw, děkuji za link na Brando ... podívám se tam raději po 'NEzrdcadlové', ty zrdcadla se mi nelíbí ani trochu
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od barberry.pha »

ja si kupoval tu antireflexni a byt jsem prvni den mel trochu problem si zvyknout na mensi drsnout povrchu jelikoz jsem predtim mel jenom cire tak jsem si zvykl rychle a neresim otapani folie,nic se mi neleskne a i citelnost je dobra ikdyz v cire bude asi o neco lepsi .. ale to neutapani a neleskly povrch mi za to stoji .. je to jenom muj nazor
zkousel jsem pak nalepit cirou ale po chvili jsem ji sundal a zpatky tu antireflexni .. ale je to o tom si na ni zvyknout :)
Casan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:39
Zařízení: Samsung Omnia II (i8000)

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Casan »

... asi přenos myšlenek, právě jsem odklepnul objednávku na tu antireflexní, rozhodl jsem se že to zkusím ;-) díky za info
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od barberry.pha »

no ja si na ni akorat asi den zvykal ale tedka uz naprosta pohoda .. neni hladka jako ostatni ale zase ma jiny vyhody a u omnii je supr displej takze je videt supr i pres tu folii a to ze nemusim resit utapany displej a nejaky odlesky treba venku mi za to stoji :)
Casan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:39
Zařízení: Samsung Omnia II (i8000)

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Casan »

j, naprosto chápu :-) teď mě to trochu přivádí na myšleku, že čistě teoreticky, když svoje čtyři škrábanečky vidím jen pod určitým úhlem dopadu světla, by po použití téhle antireflexní fólie měly být o dost méně znatelné, když fólie eliminuje odlesky na displeji .... ale jen nápad ;-) .... mimochodem, čím jsi čistil displej předtím, než jsi ho překryl fólií? stačí hadřík na optiku? nebo nějakej tekutej detergent a vyleštit?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od barberry.pha »

no ja to vycistil hadrikem co jsem mel k jinacim foliim .. no pres tu antireflexni by ti nemeli jit videt vubec :)
Uživatelský avatar
Blekota
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob bře 20, 2010 16:59
Zařízení: Omnia II

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od Blekota »

ja by som vobec foliu neriesil... nakolko uplne v pohode vydrzi bez folie aj 3. roky a potom myslim ze aj skor bude zasa nieco nove..

vsetky moje dotykove zariadenia od pda(4roky - gps v aute-5rokov az po rok staru nokiu 5800 vsetko pouzivane bez folie a jasne ze su tam vlasove skrabance ale nic to nemeni na funkcnosti alebo viditelnosti.. a urcite aj tak mob do troch rokov predate a dovtedy vam v pohode vydrzi.. ja nosim mob aj s klucami, zipakom, a par drobnymi vo vrecku a po par mesiacoch su len male vlasove skrabance ktore ked sa podsvieti displej nevidim skoro vobec a bez folie aspon reaguje uplne presne na moj nechet... napr. ZAGG invisible shield stoji 15€ a nova dotykova vrstva aj s robotou a vicistenim prachu pod nou stoji 22€ v origo servise - takze myslim ze je jasne ze ked sa mozno niekedy naserem tak vymenim celu dotyk vrstvu za novu za par eur a zasa mam ako fungel novy displej..

takze foliu neriesit..
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Ochranná folie - nutnost ? ? ( a problém pouzdro Orbit flex)

Příspěvek od barberry.pha »

pokud budu brat v potaz ze ten pristroj budu mit tak dlouho dokud bude fungovat a budu jediny majietl tak je jedno jestli si tam folii dam nebo ne ... ja potom budu koukat na pripadny skrabance .. pokud vezmu ze ho treba za rok prodam a koupim si neco novyho tak folii rozhodne doporucuji ..
zakon schvalnosti je ten ze pokud folii mam tak se s tel nic nestane a ani ji neposkrabu ... ve chvili kdy ji sundam tak se podre .. a rad bych videl ten pristoj po rocnim pouzivani bez folie na displeji a nosi bez obalu kdekoliv po kapsach s cimkoliv :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů