10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Autoři blogu ai.rs při uvolnění prvních fotografií komunikátoru HTC Leo slíbili, že později přinesou také stručný videopohled. V něm si tuto novinku můžete dokonale prohlédnout a především se přesvědčit o rychlosti operačního systému, troufám si říci, že svižnější zařízení s Windows Mobile jsem ještě neviděl; 1 GHz Qualcomm Snapdragon pravděpodobně rychle zahladí negativa, která se na tohoto výrobce procesorů za poslední měsíce nashromáždila. Když se chce, tak to jde a optimalizace konečně funguje, jen je škoda, že to trvalo tak dlouho.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xaw84roLOUQ[/youtube]

Ač se původně uvádělo, že Leo nabídne klasický odporový displej, nakonec to pravda nebude a zřejmě půjde o první Windows Mobile zařízení s kapacitním displejem. Možná právě z tohoto důvodu si HTC dříve patentovalo speciální magnetický stylus, který je určený právě pro tento typ displejů. Leo ovšem žádný otvor pro stylus nenabízí, a tak je docela pravděpodobné, že jej HTC bude nabízet ve volitelném příslušenství. To jsou ale zatím pouze spekulace a sám jsem velmi zvědavý na oficiální představení, po kterém se snad všechny informace povede uvést na pravou míru. A prý se dočkáme už v příštím týdnu.

Aktualizováno: Tak s tím kapacitním displejem to nebude až tak horké, finální vzorek by podle posledních zpráv měl disponovat klasikou v podobně rezistivního displeje.
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od martan1981 »

Teraz mi je to vcelku vtipne ako sa kazdy rozplival pri predstaveni nad rezistivnym displejom. WM a kapacitny vraj nikdy. Tak podla tychto ohlasov sa Leo nebude dobre predavat :-) Ziadny poriadny fanusik WM si to predsa nekupi.
Myslim ze je nacase si uvedomit, ze rezistivnym displejom pomaly ale isto odzvana. Nepouziva ich iphone, android, webOS a teraz uz pomaly ani WM zariadenia. Skoda ze nokia nedala kapacitny aj do n900 ky.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od niky79 »

martan1981: nevyvolavej flame.

"teraz uz pomaly ani WM zariadenia"

Objevi se jedno z mala rarizeni z kapacitnim displem a iphone fanatici uz prohlasuji, ze odporovym odzvonilo i u WM. :lol: To me docela rozesmalo :lol:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od YAMATO »

Martane, jako moderátor bys měl být obzvláště opatrný na taková prohlášení.

Mimo to neustálé přehlížení výhod odporových displayů opravdu nesvědčí o objektivním pohledu na věc.

Ale v jedné věci máš pravdu - pokud Leo bude mít kapacitní display a nebude mít stylus, tak to mnohé skutečně odradí. Mě by kapacitní nevadil, pokud by ovšem měl stylus a tento měl přesnost odpovídající odporovému. Pak bych proti kapacitnímu neměl vůbec nic, neb uznávám jeho výhody.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

martan1981: přesně jak říká YAMATO. Ono v podstatě nejde o kapacitní vs. rezistivní technologii. Problém je trochu hlubší, ale to chce se opravdu zamyslet, ne se škodolibě radovat, že někdo nemá co by chtěl.
JInak máš částečnou pravdu, pokud mi nebude HTC Leo vyhovovat, nekoupím si ho, to je snad logické.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od htcjirka »

Pokud HTC zacne masivneji osazovat sva zarizeni kapacitnim displejem,tak me osobne to opravdu odradi.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od mike-biker »

Ten nový iPhone od HTC je opravdu pěkný! :lol: . Myslím to částečně ironicky a částečně vážně. Takhle ho totiž bude posuzovat tuctový spotřebitel. Pokud se chce HTC marketingově poprat s iPhone, který opravdu nejen americké "děti" bez rozdílu věku uchvátil, tak to je rozhodně krok správným směrem. Leč poněkud pozdě. ;-).
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od barberry.pha »

ja teda opravdu nechci kapacitni displey ikdyby pristroj mel buh vi jakou uhlopricku .. jeste mi nikdo nevyvratil ze na praci a manipulaci s pristrojem je rezistentni lepsi .. at uz je to ovladani v rukavicich nebo cimkoliv krom dotyku prstem a o presnosti ani nemluve .. a nejaky zoom ale iphone roztahovanim .. osobne mi vyhovuje dvakrat tuknou na misto ktere chci priblizit a je hotovo ...
jinak se tesim az se mi leo dostane do ruky .. ale pokud bude kapacitni tak uz s principu o nem uvazovat nebudu ..
doufam ze v HTC nebudou cpat kapacitni do dalsich pristroju .. at si je necha android a iphone ...
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od fps »

už aby zase začali dělat pořádná PDA a né hnusné napodobeniny hnusného iPhone, není si z čeho vybírat jeden hnus za druhým, hold si budu muset počkat zda to někomu dojde
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od htcjirka »

iPhonizace dnesnich PDA je bohuzel hrozna.Doufam ze tento trend jak rychle prisel,tak take rychle pomine.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

Záleží na situaci. Pokud si budou pda z větší části pořizovat lidé, kterým v podstatě stačí hloupý dotykový telefon s internetem, synchronizací a gps, tak máme smůlu :-).
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od barberry.pha »

no bohuzel se takove pristroje ala iphone budou asi dobre prodavat a zase u WM si jde nastavit tak aby se prizpusobil kazdymu ale podle me jenom pri zachovani rezistentniho displeje
Holda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2007 20:29
Kontaktovat uživatele:

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Holda »

Jestlize se ujme i dostatecne presny magneticky stylus, tak je to konecne krok dopredu. S WM ziju uz dlouho a rezistivni displej je neco, co me vzdycky stvalo. Dobra, to mizive procento fanatiku tu sice bude rikat, ze WM zarizeni ma byt s rezistivnim displejem a jeste k tomu nejlepe se vzhledem tradicni cihly. Ale zde se musite koukat na to jak to vidi ten zbytek, troufnu si rict 98% zajemcu o koupi chytreho telefonu. Kdyz jsem mel Kaisera, tak jsem se ho uz stydel za tu ohyzdnost ukazovat na verejnosti, nyni mam TD2 a jsem mnohem spokojenejsi i kdyz tedy nema ten carovny D-pad a podobne veci, bez kterych udajne PDA nemuze existovat.
Priklad typickeho uzivatele - moje pritelkyne shanela novy telefon, chtela aby to umelo to, co umi muj TD2, ale v privetivejsim baleni. Ac jsem ji premlouval a zarizeni pujcoval sebevic na vyzkouseni, stejne mame doma Androida.
Nazory typu
barberry.pha píše:...ale pokud bude kapacitni tak uz s principu o nem uvazovat nebudu ...
jsou u me k smichu. S takovym pristupem bysme jeste palili carodejnice a jezdili na konich.
Pokud nekomu z vas vyhovovala stara zarizeni, necht si je koupi, jsou jich plne bazary.
Abych to shrnul - rikam kapacitni displeje ano, pokud bude moznost ovladat stylusem par aplikaci, ktere by to vylozene zadaly...i kdyz, u TD2 jsem stylus pouzil asi zatim jenom na SR :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od YAMATO »

Ta sám píšeš "kapacitní displeje ano, pokud bude moznost ovladat stylusem" (předokládám, že myslíš dostatečně přesně) a zároveň nám nadáváš do fanatiků...ale ten stylus zatím není! Tak jací fanatici? Až bude, tak nebudeme mít s kapacitními displayi problém.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Nikde neni napsane ze Leo bude mit kapacitni displej...
Jedine co zatim vime je, ze Leo bude podporovat multi touch.

Jestli se vam modni pda nelibi, tak je nekupujte.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od tslany »

Holda: A přesně na takových ovcích, jako jsi ty, si Microsoft zakládá. Dále by mě zajímalo, proč nadáváš na "cihly", když sám přitom jednu takovou máš jako avatar.

Bohužel, éra PDAček s GSM moduly je dávno pryč, dnes to jsou pouze chytré telefony, a nemyslím že se to už někdy změní (Nebo si myslíte, že výrobce bude nad WM7 nadstavovat stylusové rozhraní?) Jediné, co bude stylus-lide, budou stále velké a těžké zařízení do skladu, kde bude pracovat WIidows CE.

Budiš platformě Handheld PC země lehká...
Holda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2007 20:29
Kontaktovat uživatele:

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Holda »

YAMATO píše:Ta sám píšeš "kapacitní displeje ano, pokud bude moznost ovladat stylusem" (předokládám, že myslíš dostatečně přesně) a zároveň nám nadáváš do fanatiků...ale ten stylus zatím není! Tak jací fanatici? Až bude, tak nebudeme mít s kapacitními displayi problém.
Napriklad ten, ktereho cituji. Ale nenadavam, pouze oznacuji za fanatiky.
Ano myslim dostatecne presne, nepotrebuji ale jednopixelovou presnost. U Lea zatim neni, ale jak bylo psano vyse, treba bude k dispozici jako volitelne prislusenstvi.
Ale jak psal kapu a jak to navhuju i ja, pokud se vam moderni zarizeni nelibi, nekupujte a poridte si nekolik Universalu do supliku...
tslany píše:Holda: A přesně na takových ovcích, jako jsi ty, si Microsoft zakládá. Dále by mě zajímalo, proč nadáváš na "cihly", když sám přitom jednu takovou máš jako avatar.
Tak jsem jak rikas "ovce" at to znamena cokoliv. Ja si preci nebudu kupovat neco, co se mi nelibi (Kaiser), nebo co mi nevyhovuje ovladanim (nedotekova zarizeni). Asi jako jeden z mala NElituji prechodu z Kaisera na TD2, protoze se ovlada lepe a vypada mnohem lepe. Nemam zapotrebi oslnovat okoli MHz na procesoru a mnozstvim volne pameti, pro me jako pro uzivatele je dulezita celkova funkcnost a ergonomicnost ovladani spolecne s dostatecne otevrenym systemem. A je mi jedno, jesli se operacni system, nebo vyrobce jmenuje HTC, MS, Open Handset Alliance, Apple, Tesla, nebo Franta Kralik.
A ohledne meho avataru - je to moje prvni PDA, tak jsem si ho do avataru dal. Ale ze se hlavni moderator snizi k argumentovani avatary, jsem necekal. :smile:
Ale nebudu tu flamovat, timhle koncim diskusi na tohle tema a kdyby nekdo chtel, tak SZ.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od Standa »

Holda píše:Kdyz jsem mel Kaisera, tak jsem se ho uz stydel za tu ohyzdnost ukazovat na verejnosti...
Holda píše:...Nemam zapotrebi oslnovat okoli MHz na procesoru a mnozstvim volne pameti...
Naprosto přesně jsi to napsal. Dneska jde primárně a hlavně o vzhled, a jsi první, kdo toto ze skupiny touchařů přiznal. Upřímnost cením.
Je ale škoda, že my, co chceme všestrannost a neomezenost jsme buď fanatici nebo staromilci. Bylo by konečně pěkné, kdybyste pochopili, že někdo nemá zařízení proto, aby byl moderní, ale proto, že ho chce komfortně a rychle používat.

A obecně: proč myslíte že má Leo aspoň minimum hw tlačítek, diody u foťáku, konečně normální stavovou diodu a jack 3.5? Odpovídám si sám: protože se lidi ozývají. Kdyby tu byli jen touchaři, kteří jsou spokojení se vším, jen hlavně ať se nemusí telefon "stydět ukazovat na veřejnosti", protože to je hlavní kritérium koupě, byly by tu pořád ještě telefony na úrovni Diamondu. A nebyly by žádné Touch HD, Leo a možná časem i další. Takže co se mě týče, vždycky si budu stěžovat u telefonu, který se mi líbit nebude.
pretorian
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: sob úno 17, 2007 23:28
Zařízení: HTC Desire HD

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od pretorian »

YAMATO píše:Ta sám píšeš "kapacitní displeje ano, pokud bude moznost ovladat stylusem" (předokládám, že myslíš dostatečně přesně) a zároveň nám nadáváš do fanatiků...ale ten stylus zatím není! Tak jací fanatici? Až bude, tak nebudeme mít s kapacitními displayi problém.
Že ten stylus není vidět na videu ani fotografiích neznamená,že není součástí balení jen není integrován což je logické pokud zařízení jde z 90% ovladat pohodlně prstem (v balení bokem stylus mají např Omnia ,KU990 atd. 8-) .
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

10 minut s HTC Leo: První s kapacitním displejem? (video)

Příspěvek od YAMATO »

Neintegrovaný stylus = není. Aby mi někde visel na poutku, překážel? To fakt ne.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů