Adapter na sluchatka - 3,5mm jack

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Predpokladám, že dve samostatné slúchadlá pripojiť nepôjde.

Stereo headset nie je zlá myšlienka, ale ja by som radšej len klasické mono prevedenie na telefonovanie. A na stereo by som predsa len radšej využíval klasické drôtové slúchadlá s 3,5 mm jackom.
dair
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř bře 12, 2008 22:20

Příspěvek od dair »

http://www.itage.cz/p26630-a-link-bluet ... s-blueep3/ ... take alternativa s 3,5 jackem. Ale otazkou je kvalita zvuku na vystupu. No a take dalsi vec s nutnosti hlidat stav baterie bych uz snad ani nesnesl.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Fakt ma nejako neláka bezdrôtové riešenie na počúvanie hudby. Navyše ak chcem používať klasické kvalitné drôtové slúchadlá. Tak mi neostáva nič iné, len čakať, až niekto začne vyrábať tie redukcie aj pre iPAQ.
Miro7
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 28, 2008 16:54

BlueTooth sluchadla

Příspěvek od Miro7 »

pouzivam od zaciatku, maju dostatocnu kvalitu pre posluch v celom byte a dalej umoznuju aby som mal 614 sucasne pripojenu na PC alebo nabijacku.
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Pánové, už mám udělanou "redukci" - je to zatím takové delší řešení ... zachoval jsem totiž mikrofonek a tlačítko na příjem na kabelu, pak samice jacka a hraje to jedna báseň, zítra dodám návod jak na to.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

A je zvukový výstup iPAQu fakt kvalitný? Myslým na nejakých poriadnych slúchadlách.
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Tak už jsem se probral, s výstupem problém není, výstup je absolutně bezproblémový a dokonce i aplikace Ipaq audio, která je v Ipaqu vestavěná si se zvukem docela umí hrát /testoval sem na Koss Porta Pro a Philips SBC HS520 a přehrávač CorePlayer(TCPMP)/ a zvuk je opravdu dobrý a absolutně nesrovnatelný s těmi kšunty co k tomu HP dodalo.

Trochu k postupu:
- vzhledem k tomu, že není přesné schéma k tomu našemu konektoru, tak jsme si netroufli upálit kabel až dole u miniusb a udělat vyloženě krátkou redukci - protože to schéma co se tu válí někde na foru, tak nesedí ani počtem pinů a je otázka co se skrývá v té malé krabičce s přijímacím tlačítkem a mikrofonem na Ipaq kabelu /prostě jsme tomu schématu úplně nevěřili a tudíž při ustřihnutí až nad mikrofonem, se teoreticky nemělo nic stát a nestalo - výhoda je, že zůstal použitelný mikrofon, přijímací tlačítko i regulace hlasitosti na kabelu a nevýhoda ... délka /nechá se vyřešit zkrácením kabelu sluchátek, ale u Porty bych si kabel opravdu neustřihl :(/

- pokud to uděláte jako my, tak ustřihnete ty dva kabílky vedoucí už do špuntů oholíte a budou na vás koukat 4 kablíčky zelený, červený a dva stejně barevné /mosazná barva/

- zelený a červený jsou pravý a levý kanál a ty dva zbylé smotáte do jednoho a je to kostra, pak už jen trpělivost s naletováním do jacku samice (koupíte někde, chtělo by to sehnat jiný než tenhle kovový), to bohužel nemůžu vyfotit, protože jsem si to vtipně oizoloval, takže je prdlajs vidět :(

- no a tím je velkolepá redukce hotová, pokud by se našel nějaký ochotník nejlépe v Praze, který by chtěl obětovat sluchátka pro pokus na vyrobení krátké redukce, tzn. upálit kabel dole, tak jsem ochoten se toho ujmout, ale na svých to zkoušet nechci, já už první krok udělal :), věřím tomu, že by to také mělo jít, ale otázka je co je v té černé krabičce :)

- jak jsem psal, je to zatím taková DELŠÍ pracovní verze, ale suprově fungující, ani byste nevěřili jakou jsem měl radost, když to tak luxusně hraje

thanks to Kejčr, kterej má největší podíl na vyrobení této redukce
FOTKA VELKA
Přílohy
Redukce, dlouhá, zatim
Redukce, dlouhá, zatim
IMG_18902.jpg (51.02 KiB) Zobrazeno 6566 x
Petras.18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned dub 13, 2008 11:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Jsi jeden z prvních, co se odvážil vyrobit redukci, a proto si zasloužíš pochvalu. :grin: Je to šikovné v tom, že se zachovají i prvky jako mikrofon, regulace hlasitosti atd. Jen škoda té délky kabelu, na niž bude docházet k větší ztrátě signálu.
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Přeposílám co jsem psal na javoedge.com, tak doufejme, že se někdo s kratší redukcí vytáhne co nejdříve, zkuste jim třeba taky něco poslat, ať vidí, že by byl zájem, kdo máte chuť :)
Hi Jakub,
Thanks for the email.
Unfortunately, our HTC Stereo Adapter will not work with your device since the adapter heads are shaped differently. the "L" shaped HTC adapter won't fit into your HP iPaQ device.
I'd be happy to inform our Design team that you are interested in an adapter and hopefully we'll be able to release something in the near future.
________________________________

Hello,
I have one question about HTC 11 pin to 3.5mm Stereo Adapter, because I would like to use my HP Ipaq 614c with the headphones with usual 3.5mm jack connector, but Ipaq has only miniusb connector, but is not suitable for each adapter, for example motorola adapter doesn´t work with Ipaq 614c. Could you say me if it is possible to use this adapter for Ipaq 614c
fasko
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte dub 22, 2008 13:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fasko »

stale nikto nenasiel niekde tu redukciu?
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Jak sem říkal, pokud je někdo ochoten obětovat sluchátka, tak bych zkusil vyrobit krátkou redukci, ale bohužel bez přesného schématu nejsem schopen říct, jestli to bude fungovat (s největší pravděpodobností by mělo). Ale bohužel oficiální redukce v nedohlednu :(
Petras.18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned dub 13, 2008 11:18
Bydliště: Pardubice

Bluetooth

Příspěvek od Petras.18 »

Našel by se někdo, kdo vlastní bluetooth stereo headset Jabra BT3030? Uvažuji totiž o koupi této sady a moc rád bych věděl, zda mi ji někdo může doporučit?
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ja mám Jabru 3010, klasické mono, funguje v pohode. Akurát rovnako ako v aute to nezvoní melódiou, ktorá ja nastavená v telefóne, ale po svojom :(
japo
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 24, 2008 14:38
Bydliště: BA

uprava orig HF na normalne sluchatka..

Příspěvek od japo »

keby to niekto potreboval :

HP614.blogspot.com
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

A tak ja mam BT stereo sluchatka s tylnim mostem Sony DR-BT21G taky funguji v pohode.
Přílohy
slozeny stav.JPG
slozeny stav.JPG (49.55 KiB) Zobrazeno 5908 x
rozlozeny stav.JPG
rozlozeny stav.JPG (54.88 KiB) Zobrazeno 5908 x
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Vypadají pěkně, škoda jen té ceny :(
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

A ako je to s kvalitou zvuku? Moje mono slúchadlo Jabra po spojení s PDA dosť šumí.
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

toho sumu jsem si vsiml ale dela mi to jen pri prvnim pripojeni to zasumi pri poslechu jsem si toho nevsiml, zvuk se s tema spuntama neda srovnavat ( je to spise urazejici ), ty Sony maji neodynove reproduktory o prumeru 30mm a je to fakt narez, nechapu jak muze hp k takovemu pristroji vubec neco takoveho pribalit to k nemu nemeli davat zadna sluchatka ale radeji 3,5 redukci na jack
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Oni davaji sluchatka hlavne jako nadhsfree na hovory.
PDA jsou delane pro manazery, kteri potrebujou spis jednusode volat nez na jednani poslouchat nejnovejsi hity :)
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

No to chapu ale proc toho nevyuzit kdyz to moje PDA zvlada ? Jestli sis nevsim tak cim novejsi pristroje se delaji tak tim jsou vice multimedialni. Kdyz to je nastroj na praci tak proc vubec ma takove funkce ktere k praci nepotrebuje ?

Doba je jina uz to neni jen o te praci. Kdyby jsi chtel pracovat stacilo by ti jen neco obycejneho co umi volat v siti GSM a zvlada data GPRS/ EDGE ma to dovykovy displej ktery nemusi byt ani barevny nejakou solidni klavesnici. Takove ty veci jako GPS, vystup na 3,5jack, wifi, fotak, a jine serepeticky by jsi nepotreboval.
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů