Adapter na sluchatka - 3,5mm jack

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Adapter na sluchatka - 3,5mm jack

Příspěvek od bobbik »

Vzhledem k tomu, ze adapter HTC nelze pouzit vzhledem k odlisnemu konektoru (nevim pro existuje X typu miniusb konektoru :roll: ), tak uvitam vase tipy a namety kde koupit redukci popripade navod-zkusenosti jak to ubastlit z originalnich sluchatek.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Asi by som to nebastlil, nakoľko je to pomerne exponovaná vec a obávam sa, že by to malo dosť obmedzenú životnosť. Predsa len výrobca dokáže konektor zaliať do plastu tak, že je tam pevne zaliaty aj kúsok káblu.

Asi by som skúsil redukciu od Motoroly, ktorá vyzerá na prvý pohľad použiteľne. Ale zatiaľ sa mi ju nepodarilo zohnať.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

zbastlit si to doma je u tohohle to nejmensi. uriznout puvodni sluchatka a napajet tam klasickou 3,5 samici. jenom prozkousek kanaly. moc vic ti neporadim, ale staci mrknout na jakykoliv existujici navod na sluchatka, napr. ke k750i jich bylo hodne

s reklamaci by problem byt nemel, jeste jsem nikdy pri reklamaci nevracel sluchatka, protoze jinak bys ztratil sluchatka a uz by ti neuznali reklamaci? to je prece hloupost ! ;-)
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Jen aby při případné reklamaci, nebyl kvůli tomuto problém :roll:
To bych raději zkusil sehnat redukci od Moto.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Ja jsem slysel, ze redukce na Motorolu nefunguje, protoze Motorola pouziva klasicky miniUSB konektor, ale novejsi HTC maji tzv. extUSB (extended USB - rozsirene USB).
Na jedne strane neni konektor usekly, protoze je tam dalsi dratek. Ten je myslim na jeden ze dvou kanalu takze Motoroli redukce by teoreticky mela hrat jen do jednoho ucha - mono.
Přílohy
miniusb.jpg
miniusb.jpg (6.96 KiB) Zobrazeno 6396 x
htcstereoconverter.jpg
htcstereoconverter.jpg (19.63 KiB) Zobrazeno 6395 x
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

no ale jak teda potom fungujou sluchátka na 614tce? Mně teda jedou stereo, takže počítám že když je to stejnej mini USB konektor, tak by mela ta redukce být taky stereo, ne?
Jedině, že by HP mělo ten extUSB ve tvaru klasickýho USB, tedy bez toho výstupku HTC
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

S HP nemam zkusenosti, ale nevim o zadnem jejich specialnim konektoru -> melo by to fungovat.

PS: vsimli jste si nekdy, ze USB ma 5 konektoru a klasicke USB jenom 4? :) Je tu asi 1% sance, ze HP vyuziva vsech 5 konektoru, ale nechcu kecat tak radsi nepanikarit :)
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Jestliže se můj ,,starý" zrak neplete, pak v konektoru miniUSB na sluchátkách pro iPAQ 614c je pět ,,camprdlíků" :) a samozřejmě je oboustranně ukosen - spodní strana je delší jako vrchní. Netvoří to tedy obdélník.

Takže to vypadá jako na té fotce ,,Moťáka", resp. tam je samice, já popisoval samce :-D FUJ ;-)
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Tak pokud je tam 5 pinu tak by to melo byt original miniUSB jako ma Motorola.

Nezbyva nez zkusit tu Moto-redukci :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

ty si hrozny zmatkar! delas tu v tom, s odpustenim, jenom vetsi bordel. HP ma "motoroly" konektor, zadne HTC ext-usb. Ma klasicke mini-usb, tak nevim co sem pletes opet tu redukci na htc.
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Tak vazeni, jelikoz me tato zalezitost docela trapi,t ak jsem se vydal do prazskych servisu. ve dvou jsem zkousel ruzne adaptery na motoroly a nejede to :(

konektor sice sedi, ale nehraje to. vubec se to neprepne do rezimu sluchatek, furt to hraje z repraku. kdyz ten konektor porovnam s origo, tak origo ma dratky nahore i dole, kdezto MOTOROLA pouze dole, horni polovina je uplne prazdna.

bohuzel doslo na ma slova, i kdyz me tu vsichni uklidnovali ze to nebude zadny problem sehnat redukci. ach jo :( docela nasranej.

kdyz bych to bastlil, tak abych mel jistotu, tak bych to ustrihnul az za tim butonkem a to pak je metrova redukce, no fuj

nicmene si pockam az to nekdo vyzkousi
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

IkE Blaster píše:HP ma "motoroli" konektor, zadne HTC ext-usb. Ma klasicke mini-usb, tak nevim co sem pletes opet tu redukci na htc.
Ja jsem nikdy nepsal, ze HP pouziva extUSB. Psal jsem, ze HP by mohlo pouzivat vsech 5 konektoru na miniUSB.

A v prispevku nad timto vidis, ze nema ani originalni miniUSB ale neco jako HP-USB.
Tak, az ted je v tom bordel :-D

HTC - extUSB
Motorla - miniUSB
HP - oboustranne USB
-vzajemne nekompatibilni-
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Co se týká té ,,oboustrannosti" u samčího konektoru na sluchátkách iPAQu - je to tak, jsou tam kontakty nahoře i dole.
To jsem s tou fotkou porovnat nemohl - do té dírky nevidím :)

EDIT:
Ike Blaster - nic si z toho nedělej .... je to evidentní sabotáž :tlem:
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

no ať googlim jak googlim..nic jsem nenašel :-(

asi nezbude než si koupit patřičné konektory, kousek kablíku a hurá na to :grin: nebo to zbastlit z orig. sluchátek jak psal Ike..
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

tak jestli nekdo budete bastlit, tak zbastlete rovnou dva kusy. za praci vam samozrejme rad zaplatim :)

ja jsem na tohle hrozne levej (linej nikoli - probehal jsem pul prahy pri honu za redukci)
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

na všeobecné diskuzi se poslední 4 příspěvky baví o té redukci...nechápu, že si někdo nepřečte název vlákna a nepíše to sem...
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=510
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

bobbik - a ty si ako myslíš, že niekto dostal k iPAQu dvoje skúchadlá a tak vyrobí jednu redukciu aj pre teba? :tlem:
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

no, nekdo tu psal, ze by se to dalo poskladat z jednotlivych dilu (USB konektoru, kabelu a samice 3,5mm) - tak jsem to myslel.

pokud by to delal z origo sluchatek, tak je k pripadnemu zniceni samozrejme dodam
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Příspěvek od nofxsak »

ja teda nevim jak u HP 614, ale u meho HP vubec se hlavne sluchatka vubec nezapojuji do miniUSB ale do zvlastniho 2,5mm jacku... a ten jsem si take vyrobil redukci sam... (neni nahodou u HTC ten USB rozsireny prave kvuli tomu ze je zaroven i zvukovy? :) )
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Ano, ten HTC je rozsireny kvuli "zvukovodivosti". To se v tomto tematu ale uz psalo - jde videt jak ctes to, na co odpovidas :)
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti