VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Placený Core player (případně jeho freeware alternativa v podobě TCPMPlayeru) patří v současné době k tomu nejlepšímu pro přehrávání videa, co je pro systém Windows Mobile dostupné. To by se ale velmi brzy mohlo změnit, a to díky připravované verzi freeware (GNU GPL licence) přehrávače VLC player, který můžete znát především díky jeho populární desktopové verzi.

Bleskovka

Jeden z autorů přehrávače, Jean-Baptiste Kempf, na svém blogu oznámil, že nyní je jejich cílem přinést VLC player také uživatelům systémů Windows CE a Windows Mobile. Snad se tedy v brzké době dočkáme nějaké první testovací verze. Nového konkurenta na poli WM přehrávačů vítám, ne každý chce za CorePlayer utrácet, a vývoj jeho bezplatné verze byl už dávno oficiálně pozastaven, VLC player by tak mohl být pro mnohé vhodným kandidátem pro přehrávání multimédií.

Zdroj: WMPowerUser.com
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od tslany »

snad tam bude plná podpora titulků a schopnost využívat grafické akcelerátory, TCPMP by letěl do koše :-)
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Wolfenzi »

Přesně tak. HDčko by nemělo problémy s žádnym filmem/seriálem v normální kvalitě kdyby mělo hw akceleraci pro danej formát.
kultus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob čer 25, 2005 11:12
Kontaktovat uživatele:

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od kultus »

muzete snit dal na podporu pitomeho qualcomu se urcite vykaslou a na ATI imageon taky...holt koupili sme si sracky tak s nima musime zit..
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od nirman »

No CorePlayer nedokaze plynule prehrat wmv a WMP ho prehraje sice s mensim trhanim ale horsi kvalitou obrazu. (VGA rozliseni a 800kbps) S avi jsem uz prehral i vetsi bitrate na CorePlayeru, to je wmv tak narocne? TCPMP zadna verze mi neprehraje avi s obrazem. Je to ode me kritika ale jak si poradi v budoucnu VLC na to jsem zvedavy.

Nastavenim to nebylo, zkousel jsem vsechny variace, patral, hledal..
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od radospol »

kultus píše:muzete snit dal na podporu pitomeho qualcomu se urcite vykaslou a na ATI imageon taky...holt koupili sme si sracky tak s nima musime zit..
No mozno prave rastuci pocet uzivatelov HDeciek ich donutilo vytvorit VLC pre wm. Je mozne ze sa zameraju prave na tento ppc.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od tslany »

no, to pochybuju, ež by se zajímaly konkrétně o HD, ale spíš o Windows CE platformu jako celek. Já to vidím takto: ze začátku bude všechno pracovat jenom na SW, potom přijde podpora na nějaký akcelerátory/API s otevřeným SDK (Marve XScale, Intel 2700g, ATI Imageon 3200), později mohou přibýt další (nVidia GoForce 5500, ATI Imageon (included in Qualcomm) atd.)
kultus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob čer 25, 2005 11:12
Kontaktovat uživatele:

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od kultus »

tezko problemy jsou uz od prvnich PPC s qualcomem t.j. Kaiser a spol... mimo to diamondu se jiz prodalo mnohem vic a to je na trhu jiz 3/4 roku takze tak...tezko rict co je k tomu vedlo ale kazdopadne mit zase PPCcka jako byl dell x50v nemusi se tyhle veci vubec resit protoze 2mbit bitrate v plne dvd kvalite prehra bezproblemu...omnia na tom bude asi o dost lip ikdyz jen wqvga taky nic moc...
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od yaqwsx »

Už se těším. Pokud bude podpora renderování titulků (jsem si jist, že na titulky nezapomenou) i v HW akceleraci Marvell XScale, tak TCPMP letí z Omnie pryč! Nevím proč, ale když mám nasatvené Marvell místo GDI nebo GAPi, tak Omnia vydřží přehrávat video zhruba o 2-3 hodiny déle...
To kultus: Omnia s videem nemá problém. Běžně přehrávám DVD RIP a k tomu renderuju titulky a benchmark z TCPMP vyhodí skóre 210 %...
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od nirman »

Zalezi na kvalite vystupniho videa ne na tom, z ceho je to ripnute.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od radospol »

tslany píše:no, to pochybuju, ež by se zajímaly konkrétně o HD, ale spíš o Windows CE platformu jako celek. Já to vidím takto: ze začátku bude všechno pracovat jenom na SW, potom přijde podpora na nějaký akcelerátory/API s otevřeným SDK (Marve XScale, Intel 2700g, ATI Imageon 3200), později mohou přibýt další (nVidia GoForce 5500, ATI Imageon Embedded (included in Qualcomm) atd.)
Jasne ze jak celek,ale urcite ich k tomu dokopala aj tato mania touch ppc,lebo vdaka takymto ppc (hd,omnia...) sa zvisuje podiel zakaznikov pouzivajucich wm.
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od yaqwsx »

To nirman: Obvykle mívám 1-2 MBs
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Jiří Hanč »

Programy se vyvíjely, i když tu nebyly naši "černí upatlaní kamarádi", nevím proč vy tedy měli spouštět vývoj zrovna kvůli nim, prostě chtějí jen zahrnout další sféru.
Ostatně uvidíme, pokud bude program více graficky oslňující než funkční, tak je jasná cílová skupina...
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od radospol »

ze by marketing?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Standa »

S ovladačema bych moc nepočítal. Vývojář Core Playeru od nVidie nedostal nic, jen dlouhý email, proč to nemůžou udělat, takže není důvod, aby je dostali lidi od VLC.
Ale zázraky se dějí, takže se klidně může stát, že...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od YAMATO »

A ty výmluvy byly jaké?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Standa »

Tak ten email byl nějakému jinému vývojáři, bohužel už nevím kterému. Bylo jich víc, kteří chtěli dělat pro Goforce 5500 a nemohli :-D. Co se týče Coreplayeru, tam to nVidia vyřešila elegantně - absolutní ignorací emailů od CP.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od elcrys »

yaqwsx píše:..,Nevím proč, ale když mám nasatvené Marvell místo GDI nebo GAPi, tak Omnia vydřží přehrávat video zhruba o 2-3 hodiny déle...
No to je logické, protože je video lépe akcelerované, je celkově menší zatížení procesoru = menší spotřeba, větší výdrž. Jsou dokonce rozdíly mezi akcelerací XScale v TCPMP a CorePlayeru, kdy CP dokáže přehrávat video ještě více efektivněji - je vidět, že autoři neustále pracují na vylaďování. Proto jsem zvědav, kdy se výkonnostně přiblíží VLC ke CorePlayeru.

Jinak tomu přístupu nVidie se vůbec nedivím - pokud si HTC/Qualcomm nezaplatí za podporu, tak nemá nVidia důvod komukoli poskytovat nějaké informace. Pokud by vývojáři zařízení chtěli využívat maximum vlastností grafického čipu, pěkně by se jim to prodražilo v jeho SW podpoře, takhle zaplatí pouze za HW a to že je to zrovna GoForce 5500 a ne nějaký Noname nikoho nezajímá (kromě uživatelů :) ).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od Standa »

Jenže existují vývojáři, kteří vyvíjejí komerční software, a i přesto byli nVidií ignorováni nebo odmítnuti. A naopak, vývojář, který programoval Doom pro platformu PPC jakožto freeware, SDK od nVidie dostal. To jsou dva příklady.
Navíc, já jsem uživatel, a nic okolo mě nemusí zajímat. Ve specifikacích jsem si přečetl o možnostech výrobku a ty prostě za své peníze očekávám. Pokud je nedostanu, je to podvod.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

VLC player v přípravě: Konkurence pro Core player?

Příspěvek od elcrys »

Pokud by to byly specifikace prezentované veřejně od výrobce zařízení, tak by to byl podvod. Teď je to spíše tak, že si uživatelé různě pokoutně zjistí použitý HW v zařízení, zjistí si jeho specifikace a pak je vyžadují po výrobci zařízení. To, že si výrobce zařízení koupí polovinu funkčností je už nezajímá. Fakt ale je, že dříve HTC uvádělo tyto výrobní specifikace u svých zařízení a pak se muselo hodně bránit podvedeným uživatelům (argumentovalo, že specifikace jsou jen specifikace), teď už se ale viditelně poučilo (teď zase o nich lže :) ).
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 4 hosti