Vlak - hra pro WP7 za (tý)den

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Odpovědět
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za (tý)den

Příspěvek od Martin Suchan »

Vcera jsem rozjel pokusny projekt napsat rozumnou WP7 hru za jednu noc - jedna se o remake jedne klasiky jeste pro 386, pracoval jsem na tom do 3 do rana a skoro cele to je. Jeste musim dodelat takove ty detaily, jako uvodni obrazovka, nejaky navod, ukladani pri opusteni aplikace a podobne, ale pokud to vyjde, tak odhadem do dvou dnu to muzu dat na Marketplate, resp. nejdriv si vytvorim dev ucet, otestuji hratelnost na skutecnem stroji a poslu apliakci ke schvaleni... to asi bude take nejakou dobu trvat, ale snad to vsechno vyjde :)

O co se jedna prozradim, az to bude hotove :wink:
Ahurmen
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv srp 11, 2011 19:33
Zařízení: Dell Venue Pro

Hra pro WP7 za den

Příspěvek od Ahurmen »

Mohl jsi nahrát alespoň nějaké obrázky, takhle tvůj příspěvek vyzní ve stylu Čtvrtníčkovi problematiky: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0RArjGHiI9Q[/youtube]
Uživatelský avatar
Venca B
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 21, 2011 13:14
Zařízení: Samsung Omnia 7

Hra pro WP7 za den

Příspěvek od Venca B »

:-D :-D přesné!!
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak tedy jo, je to legendarni oldschoolovka VLAK, ptal jsem se i puvodniho autora a je to OK (a ne ze tu hru ted nekdo vydate drive :twisted: )
Za ten jeden vecer programovani jsem dal dohoromady asi 80% cele hry, zbyvaji jen ty veci, co jsem nikdy nedelal a take samozrejme prozkoumat cely ten proces publikovani aplikaci na Marketplace... Dnes jsem take uspesne prevedl svuj LiveID na CR, takze uz nevidim zadny zadrhel ve vystaveni na treba zitra, pozitri :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Venca B
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 21, 2011 13:14
Zařízení: Samsung Omnia 7

Hra pro WP7 za den

Příspěvek od Venca B »

Cool! Snad Ti to vyjde :-) qchjo :-/ taky bych chtěl umět psát takle :-(
pajousek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř srp 24, 2011 9:40
Zařízení: HTC 7 Pro

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od pajousek »

Možná mi to nebudete věřit, ale měl jsem takové "tušení", že to bude vlak. Hlavně je to asi jedna z mála dosovek, které jdou přepsat za jeden večer. :)
Ahurmen
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv srp 11, 2011 19:33
Zařízení: Dell Venue Pro

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Ahurmen »

pajousek: Tak ono těch DOSovek je docela dost co jdou přepsat za jeden večer, teda v případě že si na extázi a do žíly máš zavedenej energetickej nápoj :D
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od AtoM. »

Tak jen pro ukázku co napsal tvůrce hry Minecraft za 48 hodin
https://s3.amazonaws.com/ld48/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Záznam tvorby zde: http://www.youtube.com/watch?v=KcfFJ6pNEZk" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Jinak přeju hodně štěstí v projektu :wink:
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak vcera jsem se k dodelani nedostal, zamestnala me slecna 8-) Ale dneska mam volny vecer, tak snad to klapne :)
Uživatelský avatar
Jiří Danihelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 26, 2011 7:56
Zařízení: HTC HD2(WP7),Mozart,Lumia710+800, Kindle3G,Omnia7

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Jiří Danihelka »

Dle mých zkušeností jsou zmíněné dodělávky to nejtěžší na celé aplikaci. :-)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Paulos »

Ze zkušenosti jiných bych ti doporučil, aby sis ten developerský účet na App Hubu založil co nejdřív. Ověřování může nějakou dobu trvat. ;-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

Uz mam zalozeny ucet - budu publikovat betu hry Vlak pro vyzkouseni, kdo by mel zajem o betu, tak mi poslete vas LiveID email do posty a ja vas pridam do bety :)

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv zář 01, 2011 23:40) --

Prvni pre-beta ke stazeni ve formatu xap (aktualni stav by Microsoft neschvalil pro publikaci ani jako betu, tak zatim takto) - pokud mate dev account nebo odemkly telefon jinym zpusobem + dale nainstalovane Windows Phone 7 SDK, tak si muzete tento xap deploynout do telefonu a otestovat pomoci aplikace "Application Deployment":
Poznamky k verzi:
- ovlada se dotekem na horni, spodni, pravou a levou hranu obrazovky
- button pro restart levelu je ve spodnim pravem rohu
- button pro preskoceni levelu je v hornim pravem rohu
- po vyhrani levelu kliknete na restart a jste v dalsim levelu, zatim takto provizorne :)

- zatim to nema zadne zvuky, ani uvodni obrazovku, snad tam oboje ve finale bude
- chybi tam navod, info o autorovi a puvodnim autorovi, take bude
- chybi tam zatim box pro zadavani hesla pro urcity level + zobrazovani hesla po dokonceni levelu

Co bych po vas hlavne chtel - zkuste navrhnout, kam lepe a jakym zpusobem umistit ovladaci sipky? Ted to neni dokonale, ale je to asi 4. iterace umisteni sipek, co jsem zkousel. Mate nejake zkusenosti z podobnych her, kam se zpravidla umistuji ovladaci tlacitka na obrazovku a jak vypadaji? Take s tim souvisi kam umistit restart button a button pro zadani hesla. Toto me zatim asi trapi nejvice, jinak to funguje uz solidne 8-)
Přílohy
Vlak.xap
Vlak v0.1 pre-beta
(53.63 KiB) Staženo 123 x
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Malým šipkám někde v rohu bych se bránil, lepší by možná bylo zkusit flick gesta přes celý displej. Zkus si na marketu vyhledat "Snake", těch her je tam několik. Zkusit si je zahrát + si přečíst komentáře od lidí, většinou tam řeší právě dobré/špatné ovládání.

Update: Jinak, existuje ještě jeden elegantní způsob, jak ovládat hru typu Snake :) Pokud potřebuješ jen "pootočit se doprava" a "pootočit se doleva", můžeš to udělat na kliknutí na levou část displeje / na pravou. Otázka jen, jestli to nebude působit zvláštně, ty flick gesta jsou u takovýchto her většinou častější.

Update 2: Teď si s tím hraju... Týjo, to je strašné retro! :D Jinak ta hra se mi ovládá pohodlně i s tímto klikáním nahoru/dolu/doprava/doleva. Určitě musíš ještě dodělat zvuky! :) PS. už jsi uvažoval nad obchodním modelem? Jestli to dát jako hru zdarma s reklamami, příp. za peníze, že trial bude mít omezený počet levelů?

Update 3: Ohledně restart buttonu, buttonu pro zadání hesla atd. Podle mě bude stačit, když po stisknutí klávesy zpět se dostaneš do menu, kde to půjde zvolit. Není asi potřeba to cpát k hernímu plánu (aby si to hráč nemačkal omylem).

Update 4: Tohle ovládní je podle mě v pohodě (klikáním na strany). Určitě by ale měly být dotykové plochy větší, nejspíš nějak takhle:
Obrázek
Ahurmen
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv srp 11, 2011 19:33
Zařízení: Dell Venue Pro

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Ahurmen »

Tomáš Slavíček: Bez svolení autora to nemůže prodávat ani jinak šířit i kdyby za to měl třeba jen 10Kč/rok.

Jinak se na hru těšim, nemám dev účet ani odemčený telefon, takže doufám že brzo bude na marketplace.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

Obchodni model - to je tezka vec, jasne, kdyby stacilo v Marketplace zaskrtnout "za jeden dolar, jinak demo na 10levelu". tak nic neresim a dam to tam, ale
- puvodni hra byla komplet freeware, musel bych mit povoleni a nevim nevim
- pokud bych chtel vydelavat, tak bych musel byt OSVC, podavat danove priznani, potvrzeni na socialku a zdravotku, atd, jsem rad, ze jsem se toho letos zbavil a jsem radny zamestnanec
- co se tyka reklam, tak to je asi to same, tak OSVC, dane... jinak reklamy ve hrach opravdu nesnasim!

Nebo jak to vidite vy, co treba uz vydelavate na aplikacich nejen pro WP7?
Nevite o nejakem clanku nebo navodu "jak prodavat hry pro mobilni zarizeni, co je treba legalne zaridit"?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Martin Suchan »

Na to by se mozna hodilo zalozit nejake vlakno nebo sekci, zkusenosti a rady jak prodavat aplikace z CR pro WP7 :wink:
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Vlak - hra pro WP7 za den

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Přesunul jsem příspěvky týkající se daní a prodejů do druhého tématu: Zkušenosti a rady jak prodávat aplikace z ČR
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Vlak Beta2 je venku

Příspěvek od Martin Suchan »

Zdravím,
vydal jsem druhou betu hry Vlak, už umí prakticky vše, co jsem chtěl mít ve finální verzi - výběr levelu, počítání kroků v každém, možnost vypnout zvuk, stránka s nápovědou, až na online statistiky, které asi trochu dají zabrat. Bohužel u beta testu nelze provést update původní hry, ale je třeba stáhnout novou betu, starou můžete smazat, nebo se vám deaktivuje po 90dnech.

Odkaz ke stažení zde:
zune://navigate/?appid=7968aa29-f1e1-4660-99d7-f27f04232481" onclick="window.open(this.href);return false;

Už teď jsem tam narazil na dva drobné bugy, jeden v EN překladu a druhý při použití flick gesta v Helpu :oops:

Otestujte prosím hlavně toto: jazyk v Marketplace by měl odpovídat vašemu LiveID, pokud je české, tak bude česky, pokud jiné, tak anglicky.
Jazyk samotné hry je buď český, pokud jste si v mobilu přidali hackem češtinu (nebo máte už nový model telefonu s Mangem :) ) a nebo anglický v jiných případech.

Dejte mi také vědět, pokud se vám nějaký překlad nebude zdát, chybí vám něco v nápovědě a nebo narazíte na nějaký jiný bug. Díky!
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů