Par otazek na majitele iPhone 4

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Zdravim,

nikdy bych necekal ze budu psat post v tehle sekci natoz zvazovat koupi iPhone 4. V posledni dobe si ale stale casteji hraju s myslenkou ze si koupim iPhone 4. Naposled jsem mel v ruce na delsi dobu iOS 2.x a to uz je hodne davno tak mam par otazek na majitele iPhone. Snad me neukamenujete.

1. Hlavne me zajima jak je to z baterou v normalnim provozu. Jak dlouho vam vydrzi...?
2. Jak je to s multitaskongem na iOS. Kdyz prepnu aplikaci tak bezi aplikace v pozadi nebo se zmrazi.?
3. Jak je to s Mass Storage.? Muzu pripojit iPhone k pocitaci co nema iTunes nainstalovane a stahnout treba fota z telefonu.?
4. Co synchronizace s Google.? Kontakty.? Kalendar.? Email.? Vsechny slozky.?
5. Staci 16 Gb verze nebo mam jit do 32 Gb.? Jak jste na tom vy.? Kolik mista je volneho hned po prvnim startu u 16 Gb verze.?
6. Mate nejake problemy s iPhone 4.?


Moooc dikes......J
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od Jiří Hrma »

1. Při mém normálním provozu nabíjím cca jednou za dva dny, ale když někde čekám a třeba déle brouzdám na netu/hraju hry, tak ho raději k iMacu připojím na dobití už večer. Ale celkově nemám s výdrží iPhonu 4 problém.
2. Aplikace se na pozadí pozastaví a komunikuje s uživatelem pomocí notifikací (typicky třeba IM+ kecálek). Ale některé aplikace mají výjimku, třeba iPod (takže hudba může hrát na pozadí pořád, třeba i když hraješ hry). Pomocí rychlého dvoustisku Home tlačítka se vyvolá nabídka aktuálně spuštěných/uspaných aplikací, mezi kterými se můžeš rychle přepínat.
3. Fotky můžeš stáhnout, ale nemůžeš nic zapisovat (jde to vyřešit jailbreakem a instalací utility z Cydie)
4. Synchronizaci s Google účtem nepoužívám, takže tady snad někdo poradí, ale nemyslím si, že by s tím měl být nějaký problém.
5. Já mám 16GB verzi a bohatě mi stačí (trocha hudby, fotky, navigační software a několik her) a stejně mi ještě asi 5 GB volného místa zbývá. Kolik je tam v čistém stavu už nevím, kupoval jsem jej v září a od té doby s ním funguji, ale tuším, že okolo 14 GB.
6. Ne, telefon mi šlape jak hodiny a nemůžu si stěžovat. I když jeden problém by se našel, asi bych měl problémy jej používat bez jailbreaku, protože díky Cydii si můžu dohrát spoustu užitečných aplikací (kalendář na lockscreenu, SBSettings, BrowserChanger, FolderEnhancer).
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

THX Jirko....

Takze baterka je urcite lepsi nez treba Desire nebo Desire HD..? O to mi jde asi nejvic... Musim ted svuj nexus nabijet jednou denne a to uz me vazne nebavi... Co jsem cetl tak iPhone 4 ma ze vsech high end smartphonu nejlepsi barterku......

Multitasking me hlavne zajima kvuli toho ze neco delam a nechtene si to zavru..treba jdu behat s sport trackerem a prijde mi sms..tak zmrazim sport app prectu sms a pak se tam vratim a vse je jak jsem to nechal.... tak se to zmrazi a neztratim to.... tak to je parada....

Kolik bys teda rek ze mas volneho mista kdyz tam je jen os.... to bude tak tipuju 13-14 Gb ne..?


Vazne dikes.... Mel jsem iPod Touch prvni generace a od te doby se hodne zmnenilo......
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj, co jsem měl možnost testovat, tak na tom iPhone 4 bude o něco lépe. Co se týče multitaskingu, tak ano, aplikace zůstanou v tom stavu, v jakém si z nich vyskočil :) S tím volným místem jsem ti to doplňoval do prvního příspěvku, tak mrkni. Já si myslím, že s iPhonem 4 budeš spokojený.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Thx.. Pristi tyden si zajdu do Apple shopu a poradne si s nim pohraju.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od Kato »

Muzu teda srovnavat pouze s iPadem, ale to bude obdobne/stejne. Souhlas se vsim s Jirko, akorat doplnim co se tyce synchronizace s Googlem, tak to je jedine, v cem to trosku drhne. Presto, ze primo v systemu je moznost nativni synchronizace s Googlem, tak z nejakeho (mne neznameho duvodu) NELZE synchronizovat kontakty. Nastesti iOS podporuje Exchange synchronizaci a Google se umi tvarit jako Exchange. A pres Exchange protokol neni problem kontakty zesynchronizovat. Obracene treba poznamky nejdou synchronizovat pres Exchange protokol, ale jdou pres nativni Gmail protokol. Takze aktualne synchronizuju pres Exchange protokol maily a kontakty, pres Gmail protokol poznamky a kalendar. je to divny, ale ve vysledku to slape naprosto vyborne. Dokonce prichozi mail iOS ohlasi tak o 10s driv, nez Android :D Akorat nejde vyhledavat v emailech - tak jak jsem zvyklej, ze Android umi prohledavat maily od doby zalozeni Gmailu (coz je super vec), tak tady to moc nejde :( Stejne tak se clovek musi obejit bez hvezdicek a stitku (mozna existuje lepsi mailovy klient, nez ten systemovy).

Jinak co se tyce multitaskingu, tak ja jsem z neho doslovne nadsenej. Nevim ani proc - kdyz to vezmu stopkama, tak je to +- stejne, jako na Desiru, ale tak nejak je mi to vic sympaticky.

Ja osobne doufam v iPhone 5 letos, ze precejen bude a jestli jo, tak budu delat ovecku a stat prvni v rade ;o)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ja taky myslím že letos bude iPhone 5. Ale az na podzim. Drive se ho podle me neckome. Doufam ze bude mit ten 4 palcovy displej. Jak se proslycha.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv bře 31, 2011 15:48) --

Tak me zase dneska napadlo par otazek..

1. Mohou aplikace jako twitter stahovat data i kdyz neni app zapnuta..(v pozadi)
2. Daji se nejak vyzkouset placene aplikace na App Store..(kupovat navigaci za spoustu penez bez vyzkouseni se mi moc nechce)
3. Kdyz si koupim app je to jako u androidu.. ze kdyz udelam HR tak si koupenou app zase muzu stahnout z app store...nebo musim koupit znova.?


THX
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od GreenArrow »

1)toto nemám vyzkoušené,ale myslím,že ne...museli by byt minimalizovane aby stahovali data
2)existuje něco jako vracení app,ale je to zdlouhavé..nejlepsi je si udělat jailbreak a stahovat free,a pokud uznáš,že se treba ta app povedla můžeš ji klidně vymazat a koupit
3)ano jde...pokud jsi za tu aplikaci zaplatil,je vázaná k tvymu úctu v iTunes a můžeš ji kdykoliv stáhnout znova(zdarma)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od Kato »

Ad. 1 - tam je asi problem v pojmech. Minimalizovane vs. Zavrene. (ja to u iOS nerozlisuju).
Oficialni Twitter klient na pozadi vsechny tweety sice nestahuje, ale mentions a DM ano a notifikuje. Coz mi maximalne vyhovuje...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Kato THX to mi staci ke stesti.....

GreenArrow zatim nemam v planu delat jailbreak... a rozhodne nemam v planu instalovat ukradene aplikace.. to nedlam.. s dnesnima cenama aplikaci uz instalujou ukradene aplikace jenom dute bedny :) ....



Tak nova otazka do pranice.. Je to hlavne pro ty co maji jailbreak.... Proc jste se rozhodli jailbreak udelat a k cemu ho nejvic pouzivate.......THX
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od Kato »

Ja mam JB (reknu to na rovinu) hlavne kvuli tomu abych vedel, co iOS vlastne umoznuje a kradenym aplikacim. Met iPhone, tak mi jde hlavne o SBSettings (prepinani komunikacnich modulu, jasu atd.) a lockinfo (ktere pouzivam - agenda na zamcenej screen). Dalsi vec u aktualni verze iOS u iPhonu byl WiFi tethering. Ale tusim 4.3.1 uz to umi standardne...
Navic si jde hrat s filesystemem, jde udelat ze zarizeni USB flashku.. Naslo by se toho vic. Cydia nabizi hodne moznosti, hlavne pro iPhone - u iPadu je to zbytecnejsi.. Ale jak rikam - jde mi o aplikace. Dost si jich kupuju (vsechny do 1$ - a ze jich je dost a kvalitnich), drazsi premyslim.. Chci si aplikace pred nakupem vyzkouset a tohle je nejjednodussi zpusob - treba dneska jsem zkousel FIFA 11 - 6.99€ - stahl jsem si ji nelegalne, zahral dva zapasy a zase vymazal, ze me to nebere... Tim se neospravedlnuju, ale jinak bych polovinu veci vubec nevyzkousel --> a tim padem ani pak nasledne nezakoupil..
luvr
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 05, 2011 13:16
Zařízení: iPhone 4

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od luvr »

Ahoj element332 chtěl sem se tě jako čerstvého uživatele zeptat na tvé otázky které jsi před nedávnem zaslal,sám už tedy můžeš odpovědět,jsem ve stejné situaci jako ty před cca měsícem a taky mě to zajímá hlavně ta výdrž baterie.

díky

och blbě sem četl jen si se šel na něj kouknout
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

iPhone uz jsem objednal... Snad dorazi zitra... Nakonec jsem sel na jistotu a vzal tu 32 Gb verzi.... Urcite nebudu litovat tech penez na vic.. 16 Gb by pro me bylo malo...

Luvr.. Dam pak vedet jak je na tom baterka a dalsi postrehy....

Dekuju vsem za pomoc pri rozhodovani...... THX
luvr
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 05, 2011 13:16
Zařízení: iPhone 4

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od luvr »

moc díky budu se těšit
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

tak iPhone mi dorazil ale mam problem. Nefunguje mi v nem SIM... Potreboval bych trochu poradit...iPhone mam z eBay....Mel byt novy a odblokovany.... Jak to tak ale vypada tak je blokovany a moje simka nefunguje....

Kdyz tam dam moji simku tak mi to ukaze jen jednu carku signalu a nenajde to operatora... Po trose googlovani jsem nasel ze by to melo mit neco spolecneho s Jailbreakem.... Mate s tim nekdo zkusenosti..????

Jak to vubec funguje u odblokovanych iPhone.. Tam muzu proste normalne hodit jakoukoli sim.... Nemusim nic resit... Nebo se to nejak musi aktivivat atd.....

Kdo mate iPhone odblokovany tak mi sem prosim hodte info.. THX
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od cicolably »

a odkial ho máš z USA?to si sa mal spýtať ako prvé ,kde ho máš kúpiť,žial iPhone 4 nejde nijak odblokovať ,jedine že je tam baseband(verzia firmware modemu) 1.59.00 ak je vyšší tak budeš mať jedine z toho iPod a nezavoláš si
stiahni si f0recast a on ti ukáže či sa da odblokovať http://ih8sn0w.com/index.php/products/v ... ecast.snow" onclick="window.open(this.href);return false;
EDIT:
teraz ma napadlo,jediná nová nadej je zase používať odblokovacie SIM - GEVEY SIM http://applenberry.com/store/" onclick="window.open(this.href);return false;
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hi,

iPhone mam z UK... a slo mi spis o to jestli se nekdo setkal s podobnyma problemama.... Telefon byl avizovany jako odblokovany... Klidne ho muzu poslat z5 a dostanu penize....

Jen jsem chtel vedet jestli neco nedelam spane.... Hlavne mi jde o to jestli se nejak musi specialne aktivovat iPhone nebo sim....

A jestli se nekdo setkal s tim ze po vlozeni sim se objevi jen jedna carka signalu...a zadny operator......

EDIT....Da se najak poznat jesti je iPhone jailbreakovany..?
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od cicolably »

no ešte som zabudol pripojil si ho k PC a zapol iTunes ? musí sa prihlásiť do systému z novou SIM (po prvý krát) potom tam môžeš dať hociakú SIM a máš ju dobre zastrihnutú na MicroSIM ?
JB zistíš, že máš na ploche ikonu CYDIE,ale po restore FW to nezistí nikto nikde a zmizne aj JB
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od jerry_stolarik »

kdyz jsem ho pripojil k itunes tak to ukazalo ze mam v telefonu invalid sim...nebo neco takoveho....

no myslim ze mam sim dobre ustrihnout...zkousel jsem 4 ruzne sim a funguje jenom jedna.... a to ta co uz prisla v telefonu....

jinak telefon uz byl urcite pouzivany prede mnou takze uz ho asi nekdo pripojoval k iTunes prede mnou....

jinak na plose cydia nemam... takze asi neni JB.....
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

Par otazek na majitele iPhone 4

Příspěvek od cicolably »

tak potom ťa oklamal predávajúci a iPhone je blokovaný ,ked funguje len originál SIM.tu je kto blokuje iphony na operátora
http://support.apple.com/kb/HT1937" onclick="window.open(this.href);return false; a UK všetci ak ho nekúpiš za plnú cenu
v čechách su neblokované (zo zákona) a na slovensku len u Orange
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti