Vodafone odhalil vlastní lokátor. Má GPS i integrovanou SIM kartu

Vodafone Curb6

Hledat ztracené věci není vždy jednoduchý úkol. Skvělým pomocníkem jsou takzvané lokalizační štítky, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel. Svůj vlastní štítek má například Samsung či Apple a vyrábí je také česká firma Fixed. Nyní se do tohoto odvětví vrhnul i operátor Vodafone s lokátorem Curb. Ten má na rozdíl od svých kolegů jednu výhodu.

Vodafone Curb1
Vodafone Curb

Vodafone Curb umí udat svou polohu nejen pomocí technologie Bluetooth nebo Wi-Fi, jak je u jiných zařízení na trhu běžné, ale pracuje i s GPS a zároveň mobilní sítí, a to díky zabudované SIM kartě. Právě kombinace všech technologií v malém zařízení, které funguje na baterii až 7 dní, je na trhu ojedinělá a pomáhá předejít tomu, aby se lokátor dostal do „hluchého místa“ bez signálu.

Vodafone Curb2
Vodafone Curb

„Je to podobné, jako bychom třeba u mobilního telefonu zapnuli několik funkcí najednou a přístroj připevnili psovi na obojek. Ale lokátor Vodafone Curb je mnohem efektivnější řešení, ať už díky ceně, rozměrům, výdrži baterie a často i odolnosti,“ vysvětluje Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafonu.

Vodafone Curb - vypátrá zatoulaného psa i ztracené věci

Lokátor lze díky plastovému klipu snadno přichytit na psí obojek, je také odolný proti vniknutí vody nebo prachu (plní normu IP67). Využití najde Vodafone Curb třeba i u cyklistů, majitelů motorky nebo pomůže dohledat zapomenutou (nebo i odcizenou) brašnu a kabelku, ve které ale zabere jen minimum místa – lokátor má průměr zhruba 4 centimetry, výšku 1,5 centimetru, váží jen 30 gramů a připomíná větší knoflík od kabátu.

Zjistit, kde se lokátor spolu s předmětem nachází, umožní majiteli aplikace v mobilním telefonu. A například vlastník domu si může nastavit elektronický ohradník – jakmile by se domácí mazlíček s lokátorem dostal pryč z pozemku, podhrabal se nebo přeskočil plot, dostane majitel upozornění v aplikaci. Přitom takovou funkci může mít pro jeden lokátor více členů rodiny, vše lze spárovat s více telefony.

Vodafone Curb zahrnuje měsíční poplatky

Pořizovací cena Vodafone Curb je 1 177 korun. Za připojení zabudované SIM se pak platí 69 korun měsíčně. Je to cena, která zaručí, že majitel svého mazlíčka už vždy najde. Zabudovaná SIM karta přitom funguje nejen v síti Vodafone na území České republiky, ale také bez dalších poplatků v rámci roamingové zóny 1.

Vodafone Smart
Vodafone Smart
Autor: Vodafone
Cena: zdarma
  • Vodafone Smart Screenshot
  • Vodafone Smart Screenshot
  • Vodafone Smart Screenshot
  • Vodafone Smart Screenshot
  • Vodafone Smart Screenshot
  • Vodafone Smart Screenshot
‎Vodafone Smart
Cena: zdarma
Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku