Domů » Bleskovky » V nabídce Xiaomi najdete i chytrou postel. Unese jednu tunu a lze ji ovládat hlasem

V nabídce Xiaomi najdete i chytrou postel. Unese jednu tunu a lze ji ovládat hlasem

Xiaomi s trochou nadsázky vyrábí snad úplně všechno. Do širokého portfolia produktů nyní přibyla chytrá postel. Oficiální název modelu zní 8HMilan Smart Electric Bed a vyrábí ho dceřiná firma Xiaomi jménem Chengdu Fun Sleep Technology.

Xiaomi Smart Electric Bed

Novinka bude dostupná od 3. prosince pomocí crowdfundingové kampaně za cenu startující na 1 999 jüanech, tedy asi 6 600 Kč. Ačkoliv jde primárně o produkt určený pro Čínu, zmínku o něm najdeme i na blogu obchodu Gearbest. Možná tak bude dostupná i v zahraničí.


Dvojice motorů a hlasové ovládání

Xiaomi 8HMilan Smart Electric Bed je vybavena dvojicí motorů, které umožňují nezávisle nastavovat spodní a horní část postele. Čelní partie postele půjde zvedat v rozmezí od 0° do 60°, zatímco v nohou postele bude zdvih umožněn maximálně na 30°. Pohyb kloubu má být plynulý a k dispozici by tak mělo být teoreticky neomezeně kombinací. Na jeden stisk tlačítka je ale přednastaveno pět režimů: plochý, proti-chrápací, čtecí, televizní a „antigravitační“. Ovládání lze realizovat buď pomocí dálkového ovladače, nebo s hlasovým asistentem Xiao AI. Nechybí ani podpora aplikace Mijia APP.

Co se týče konstrukce postele, mělo by jít o velmi odolný kus nábytku. Rám je totiž tvořen kombinací materiálů ze skelných vláken a ocelových slitin. Postel by tak jako celek měla unést úctyhodných 1 000 kg. Potah je pak tvořen materiálem nazývaným „Litchi“, což je ekologická (umělá) kůže. Ta by měla být velmi odolná proti oděru a tření, přičemž by měla být zachována i prodyšnost.

Xiaomi Smart Electric Bed 3

Postel bude dostupná v 10 modelech, v praxi však jde o pět variant ve dvou velikostech: 1,5 m a 1,8 m. Od každé velikosti bude vždy k dispozici jedna neelektrifikovaná verze, samostatný poháněný rám, samostatný poháněný rám s matrací, kompletní postel s pohonem a matrací a kompletní postel s pohonem bez matrace.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lofwyr
Uživatel
lofwyr

Nejspíše pro Americký trh….