Spreadtrum 9853i měří síly s čipsety Snapdragon 835 a Helio P23

Značka Leagoo minulý týden odhalila nový smartphone, se kterým míří do střední třídy. Leagoo T5c nabízí dostatečnou hardwarovou výbavu, kovovou unibody konstrukci, duální fotoaparát a nízkou cenu, a nechybí ani kompletní podpora LTE sítí. Jedná se také o vůbec první smartphone na světě s čipem Spreadtrum SC9853i od Intelu (x86 Airmont, 8 jader, frekvence 1,8 GHz).

Čipset Spreadtrum byl speciálně navržen pro smartphony střední třídy. Vyroben byl 14nm technologií a zařízením má nabídnout dostatečný výkon ve hrách i úsporný chod v případě, že není zatěžován, což by se mělo pozitivně projevit na celkové výdrži.

Grafickou akceleraci zajišťuje čip Mali-T820 MP2 a součástí je také LTE modem s podporou Cat-7 pro downlink a Cat-13 pro uplink; teoretické rychlosti stahování tak mohou dosahovat až na 300 Mbps, pro upload pak 150 Mbps, nicméně v reálném prostředí sítí operátora jsou rychlosti pochopitelně nižší.

Leagoo rovněž zveřejnilo několik grafů, ve kterých jsou zobrazeny rychlosti přenosu dat u čipu Spreadtrum, Snapdragon 835 a Helio P25 a výsledky jsou velice zajímavé:

V AnTuTu benchmarku je tento čip o 39 % výkonnější než konkurenční MediaTek MTK6750, který je vyrobený 28nm technologií.  Skóre, kterého telefon dosahuje, se pohybuje nad hranicí 50 000 bodů, což je na telefon střední třídy slušný výsledek. Výrobce rovněž zveřejnil první hands-on video, ve kterém si telefon můžete prohlédnout.

Porovnání čipsetů a rychlostí stahování při jízdě v automobilu
Porovnání čipsetů a rychlostí stahování při používání v kanceláři
Porovnání čipsetů a rychlostí stahování v obchodním centru

Leagoo T5c dále nabídne 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. O zobrazování se postará 5,5″ Full HD IPS displej od Sharpu. Slušná je i kapacita baterie – rovných 3 000 mAh, a díky použitému čipsetu nechybí ani podpora rychlého nabíjení (5V/2A). Duální fotoaparát nabídne rozlišení 13 + 2 Mpx a dodá jej Samsung.

Porovnání čipsetů a výsledné kvality hovoru v kanceláři

Pokud vás tento model zaujal, můžete si jej předobjednat zde za zvýhodněnou cenu.

Nezapomeňte, že k ceně jakéhokoliv objednaného zboží, jehož cena je vyšší než 22 euro, je rovněž nutné připočítat DPH ve výši 21 procent. Záruka je vždy roční a v případě reklamace je nutné zboží zaslat zpět do Číny na vlastní náklady (výše poštovného se pohybuje v rozmezí 300 až 400 Kč).

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.
Sahifa tracking pixel