První generace véčka Galaxy Z Flip dostává Android 13. Původní Fold utře nos

Samsung Galaxy Z Flip recenze

Samsung patří k těm nejvzornějším, když přijde na přetřes softwarová podpora. Nejnovější Android 13, a tedy i nadstavbu One UI 5.0, totiž podle informací serveru SamMobile právě obdržel Galaxy Z Flip 5G první generace z roku 2020. Ale pozor, řeč je až o véčku z léta 2020 s podporou 5G, ne o úplně původním Flipu z jara téhož roku, který si ještě bude muset počkat.samsung galaxy s22 barvyNepřehlédněte

Samsung a Android 13: tyto telefony se ještě letos dočkají aktualizace

Aktualizaci hlásí uživatelé z Německa, Francie, Holandska, Itálie či Polska, a tak update s největší pravděpodobností dorazí i na telefony v Česku. Dostupnost updatu zkontrolujete v Nastavení –> Aktualizace softwaru. Novinky v Androidu 13 a na něj navázanou nadstavbu korejského výrobce jsme podrobně popsali v tomto článku.

Podle původních slibů má Z Flip 5G nárok na tři velké aktualizace systému Android. Podpora tak skončí s Androidem 13, protože smartphone přišel na trh s verzí 10. To samé mimochodem platí i o Z Flipu 4G – i ten by se tak brzy měl dočkat své aktualizace. Uživatelé první generace skládačky Fold mají však smůlu – tento kousek vstoupil na trh s Androidem 9 Pie a nynější verze Android 12 je pro něj tou poslední. Pokud vás smartphony s ohebným displejem baví, rozhodně si přečtěte náš test stylovky Xiaomi Mix Fold 2, která se na českém trhu sice neprodává, ale konstrukčně i hardwarově se jedná o velmi povedený model.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku