K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Lumie 820 a 920 prošly certifikací pro Bluetooth 4.0

Lumie 820 a 920 prošly certifikací pro Bluetooth 4.0

Všechny dosud představené smartphony na platformě Windows Phone 8 mají kromě operačního systému společného ještě jednoho jmenovatele, a tím je zastaralá verze bezdrátové technologie Bluetooth. Již nějaký čas je totiž na světě standard Bluetooth 4.0, jehož největší předností oproti starším verzím je výrazná úspora energie u obou připojených zařízení. Dosud představené telefony však podle specifikací disponují technologií Bluetooth ve verzi 2.1 (HTC 8S a 8X), v lepším případě 3.0 (Samsung Ativ S, Nokia Lumia 820 a 920), což je prý způsobené omezením samotného systému. 

 

U obou posledně zmíněných zařízení se však, zdá se, blýská na lepší časy. Telefony Nokia Lumia 820 a 920 totiž získaly certifikaci pro Bluetooth 4.0. Zatím není jasné, jak toho finský výrobce dosáhl. Je možné, že se zkrátka rozhodl vlastními silami doplnit chybějící funkce okenatého systému, jako to už udělal v minulosti několikrát. Ve hře je i možnost, že novější sestavení Windows Phone 8 už moderní bezdrátový standard podporují a zaspala tak jen konkurence.

Každopádně se jedná o dobrou zprávu. Uživatelé nové verze systému tak snad nebudou ochuzeni a možnost připojení různých příslušenství jako například pedometry, teploměry nebo měřiče srdečního tepu, které využívají aplikace třetích stran typu SportsTracker, RunKeeper nebo Endomondo.

Zdroj: Bluetooth.org (820, 920), WMPoweruser

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. fredysz (neregistrovaný)

  Nebo to je tak, ze dokud zarizeni neprojde certifikaci na Bluetooth 4.0, nemůže to výrobce uvadet ve specifikacích? Nikdy nebylo potvrzeno ze to je omezeni WP8…

 2. uni (neregistrovaný)

  Tak šup šup příslušenství. Klávesnice, repro, otáčkoměry (na kolo)…. na co se furt čeká?:-)

 3. mino (neregistrovaný)

  bluetooth 4.0 je v mobiloch rok, ale poriadne prislusentvo nikde…proiadne vodeodolne sportove bluetooth 4.0 sluchatka nikde a zo „sport trackerov“ ho ma len motorola actv

 4. mceza (neregistrovaný)

  Pokud do toho začala jít Nokia sama, tak se děje přesně to, v co jsem se modlil při příchodu prvních Lumií – že vezmou nadějný, ale nedodělaný Windows Phone a věci, co tam lidem chybí doplní sami.

 5. Martin (neregistrovaný)

  No a ani to im nepomooooze :o)

 6. LosPedros (neregistrovaný)

  3x huraaaaaaaaaaa a mozem si ju hned ist predobjednat :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *