Sledujte nás na YouTube

Leagoo T5c je první smartphone na světě s čipem Spreadtrum SC9853i

Čínský výrobce Leagoo představil další nový smartphone, se kterým míří do segmentu střední třídy. Model Leagoo T5c bude lákat na dostatečnou hardwarovou výbavu, kovovou unibody konstrukci a duální fotoaparát. První spekulace naznačovaly, že smartphone bude pohánět čip od MediaTeku, nicméně Leagoo nyní potvrdilo, že se bude jednat o vůbec první smartphone na světě s čipem Spreadtrum SC9853i.

Tento čipset byl speciálně navržen pro smartphony střední třídy. Vyroben byl 14nm technologií a zařízením má nabídnout dostatečný výkon ve hrách i úsporný chod v případě, že není zatěžován, což by se mělo pozitivně projevit na celkové výdrži. V AnTuTu benchmarku je tento čip o 39 % výkonnější než konkurenční MediaTek MTK6750, který je vyrobený 28nm technologií.

Leagoo T5c dále nabídne 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. O zobrazování se postará 5,5″ Full HD IPS displej od Sharpu. Slušná je i kapacita baterie – rovných 3 000 mAh, a díky použitému čipsetu nechybí ani podpora rychlého nabíjení (5V/2A). Duální fotoaparát nabídne rozlišení 13 + 2 Mpx a dodá jej Samsung.

Prodejní cena smartphonu by se měla pohybovat okolo 129,99 USD (cca 2 900 Kč). Výrobce již na svých stránkách spustil předobjednávky. Telefony budou prvním zájemcům odeslány 5. prosince. V případě, že se do přeobjednávek zapojíte, máte šanci získat telefon za akční cenu 1,99 USD (výherce z předobjednávek vybere 5 šťastlivců, kteří smartphone získají za tuto čásku).

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.