Sledujte nás na YouTube

GearBest láká na OnePlus 6 se slevou téměř 25 %. Vyplatí se ale být na pozoru

Čínský internetový obchod GearBest.com spustil časově omezenou slevovou akci na globální verzi smartphonu OnePlus 6 (verze se 6 GB RAM a 64GB interním úložištěm, barva Mirror Black). Telefon aktuálně nabízí s 24% slevou za 421 euro, což je v přepočtu zhruba 10 910 Kč. Na první pohled tahle akce může vypadat zajímavě, zvláště když na oficiálních stránkách OnePlus.net se tato verze standardně prodává za 519 euro, v českých e-shopech se pak cena pohybuje okolo 15 900 Kč včetně DPH.

Pozor ale, GearBest.com v tomto případě zboží odesílá ze skladu v Hong Kongu, takže je k výsledné ceně nutné připočítat ještě 21% DPH na vstupu do ČR. Výsledná cena by tedy měla být 509 euro, což je stále o 10 euro levnější, než při objednání z oficiálního webu výrobce, nicméně v případě reklamace můžete narazit na komplikace, a stejně tak počítejte s výrazně delší dobou doručení než v případě oficiálního obchodu. Můžete ještě zvolit Priority line poštovné, kde by doručení mělo být rychlejší.

Tip: přečtěte si naši podrobnou recenzi smartphonu OnePlus 6

Poštovné z Číny je zdarma, ale to samozřejmě platí i při objednání z oficiálního obchodu OnePlus.net (u všech objednávek nad 100 euro), kde už ale nemusíte platit žádné DPH, jelikož se telefon odesílá ve skladu v Evropě. V případě, že u telefonu požadujete dvouletou záruku, vyplatí se jej koupit opět z oficiálního obchodu OnePlus.net (podmínky). Dejte si tedy pozor, ne všechny slevové akce jsou skutečně tak lákavé, jak se na první pohled může zdát.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

6 komentářů

 1. Z (neregistrovaný)

  Dobře napsáno. Tak snad už je srozumitelné jak nás tyhle obchody vodí za nos. Gearbest navíc nevrací peníze za objednané zboží v plné výši pokud vám nepřijde z důvodu chybné dopravy, ale pouze polovinu! Tento obchod pro opakované problémy nemohu doporučit!

 2. Picoto (neregistrovaný)

  Stačí zadať dopravu ako eu priority line a Gearbest vám colné poplatky dodatočne vráti. Alebo to pošle cez GB a cena je konečná. Dovezie kuriér.

  • Martty (neregistrovaný)

   a na tuhle blbost si přišel kde? Mám zkušenost že GearBest mi nevrátil celou cenu za objednávku když se při dopravě ztratilo. A DPH musíš stejně doplácet, nebo jak jako se zajistí, že když to jde z Číny nad 21 éček, že nebudeš platit dphčko? vždyť tj blbost a minimálně obcházení zákonů. Takže tady nesir bludy tohohle pochybnyho obchodu, který akorát jebe na zákazníky.

   • Picoto (neregistrovaný)

    :) tvoja nevedomosť je tvoj problém. Nebudem ti tu dávať návod. To, že Gearbest to ťahá cez GB, kde sú iné colné zákony a či ich on porušuje alebo nie, nieje môj problém. Keď to nejde cez Britániu, a ja zaplatím DPH, tak aký zákon porušujem? Gearbest mi DPH v plnej výške vráti. Za pol roka cca 30 objednávok a nemám najmenší problém. Gearbest patrí medzi tie lepšie e-shopy. Bludy šíriš akurát ty, lebo ťa rodičia nenaučili používať Google :)
    A OnePlus 6 si kúpim radšej od OnePlus – záruka a lepší servis. Za tých 100€ to nestojí.

 3. αΩ (neregistrovaný)

  2 letou záruku samozřejmě poskytuje i ofiko oneplus shop https://www.oneplus.com/cz/legal/terms-of-sales takže nákup u nehorázně předražených cz překupníků pozbývá jakéhokoli smyslu !

  • Coobs (neregistrovaný)

   Dovolím si důrazně nesouhlasit. Zažil jsem s reklamací u Oneplus peklo. Nakonec jsem je po 3 měsících utloukl, ale není to tak, že máš stejná spotřebitelská práva jako bys koupil v CZ eshopu. Oni sice na citované stránce tvrdí, že máš, ale když jsem se odvolával na EU legislativu, napsali mi, že “chápeme, že se odvoláváte na EU legislativu, ale máme svá interní pravidla, která říkají něco jiného”. Jsem fanda jejich telefonů, ale příště už z tohohle důvodu koupím něco jiného, co se dá reklamovat lokálně. Až když se něco vydělá, začne se lámat chleba…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *