Sledujte nás na YouTube

Gamee je nová herní sociální síť s českými kořeny: Veškeré tituly jsou dostupné zdarma

Vývojáři ze studia Cleevio spustili na českém trhu novou sociální herní síť Gamee. Aktuálně je k dispozici mobilní aplikace pro iOS, během několika dnů se dočkají i uživatelé zařízení s Androidem. Veškeré tituly jsou a budou zdarma.

Po úspěšném uvedení na trh v Austrálii a Turecku včera pražské vývojářské studio Cleevio oznámilo uvedení sociální herní sítě Gamee také na českém trhu. Hra je nyní ke stažení na českém App Store pro operační systém iOS, v pátek 1. května bude k dispozici i pro telefony využívající platformu Android. Jde o jedinou mobilní aplikaci tohoto druhu na světě a hraní veškerých her je kompletně zdarma.

„Gamee je nový koncept sociální herní sítě, který nabízí hraní chytlavých miniher a sdílení nejlepšího dosaženého skóre s přáteli jak v rámci vytvořeného profilu přímo v Gamee, tak přes Facebook či Twitter. Všechny hry najdete v rámci Gamee na jednom místě a nebudete tak mít z nich přeplněnou celou paměť telefonu,“ popsala aplikaci Božena Řežábová, která společně s týmem Cleevio za vznikem mobilní herní sítě stojí. „V současnosti Gamee obsahuje různé žánry her od arkádových po “skákačky”, závody aut, logické hry až po retro hry typu “had”. Každé dva týdny pak v Gamee přibude hra nová a všechny z nich můžete hrát jak na chytrém telefonu, tak v internetovém prohlížeči.”

Aplikace nemá věkové omezení a dnes již úspěšně funguje v Austrálii a v Turecku. Podle statistik se ukazuje, že ženy nejradši hrají logické hry a muži naopak arkádové a závodní. Nyní se do soutěžení v globální herní síti můžou zapojit i Češi.

Hry v Gamee jsou a vždy budou zdarma. Za jejich vývojem stojí tým z pražského studia Cleevio ve spolupráci s dalšími vývojáři. Gamee v budoucnu plánuje nabídnout také hry pro značky a produkty, ze kterých má plynout hlavní příjem. Aktuálně se ale vývojáři soustředí na vývoj co největšího počtu kvalitních her a rozšíření do dalších zemí.

Odkaz na App Store

Pro všechny vývojáře bude v následujících měsících připravena platforma pro importování vlastních her. Autoři aplikace tak díky této službě pro vývojáře třetích stran výhledově očekávají naplnění databáze stovkami až tisíci her.

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

9 komentářů

 1. FILIPSN007 (neregistrovaný)

  Nechápu k čemu to je, teda chápu, je to továrna na peníze, ale proč bych si to měl instalovat, když pod iOS existuje Game Center, a hry si můžu přihlásit k Facebooku, je to zbytečná aplikace navíc. To že to je pod jednou aplikací je hezký, ale dnes už šel vývoj dál, grafika je úplně někde jinde, a hratelnost taky. Nikdo se nebude obtěžovat dělat “aplikaci pod aplikaci”. Už ta počáteční myšlenka je špatná. Doporučuji autorům se podívat na AppStore, co dneska frčí, nepřibližují se ani zdaleka.

  • WhiteRabbit (neregistrovaný)

   S takovým přístupem bychom byli ještě pořád ve středověku… Proč zkoušet něco nového, když tu jsou osvědčené postupy? ;)

  • FILIPSN007 (neregistrovaný)

   Jasné, ale proč dělat starý 1.9D když se už se dělají 2.0 biturbo, stejný případ, řekni mi, kdo si pořídí starý 1.9D, s vyšší spotřebou, nižším výkonem, je to prostě krok zpět.

  • WhiteRabbit (neregistrovaný)

   Ne, není to krok zpět. Tvůj příklad je irelevantní, tam se jedná o vývoj. U Gamee je to ale úplně nový produkt, který se třeba chytne a třeba taky ne. Rozhodně to ale nelze označit za nesmysl.

   Pro příklad – nejhranějšími hrami na mobilních platformách jsou arkádovky, skákačky, logické hry. Mezi Jako zástupce můžu třeba zmínit – Candy Crush Saga, Flappy Bird, Plants vs. Zombies, Angry Birds. Co mají tyto hry společné? Jsou jednoduché, dají se hrát na zastávce MHD a jsou návykové. Pokud podobné typy her najdou uživatelé “v jedné sadě”, tak proč by to nemohlo mít úspěch?

   Pokud se síť rozšíří, může třeba vymyslet i vlastní herní platformu, která bude univerzální pro Android, iOS, WP, BlackBerry apod. Samotná aplikace Gamee by pak byla něco jako emulátor – to může být pro mnoho vývojářů zajímavé, protože udělají hru jednou a zahraje si ji každý. Nezávisle na platformě. Ale to už trochu fantazíruju… :)))

  • marvan (neregistrovaný)

   Tu aplikaci zainvestoval Jan Řežáb. Jeden z nejúspěšnějších čechu v IT. Určitě mu nezapomeň zatelefonovat svůj chytrej názor a povýprávěj mu jak je to s těma auťákama přesně.

  • Tak a co teď, když iOS 10 Game Center (jako aplikaci) odstranil?:)

 2. Zirk0n (neregistrovaný)

  pravděpodobně nejsem ten kdo si to stáhne ale hráči sedící na záchodě by ji mohli uvítat

 3. Otakar Hobza (neregistrovaný)

  Stejný text ve stejný moment na všech webech…copak nikdo nemá názor? Nechá si od Řežábových vnucovat jejich?

  [odkaz]

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *