HTC Touch Pro (Raphael), rady, postřehy, poznatky

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Zamčeno
Uživatelský avatar
misiak.pb
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 25, 2008 8:12
Bydliště: Rodisko Povazie, Teraz BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misiak.pb »

Crossover píše:dik a proc to tam do pekla mam kdyz to mam mit vypli
Ukazuje to aj pre to v akej sieti je momentalne prihlaseny.
S tym si tazku hlavu nerob ;-)
Crossover
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 02, 2008 15:51

Příspěvek od Crossover »

tak dik hel a nevis jakeje ta hardwerova adresa kterou musim dat do routru abych se moch prihlasit na wifi
Uživatelský avatar
misiak.pb
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 25, 2008 8:12
Bydliště: Rodisko Povazie, Teraz BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misiak.pb »

Crossover píše:tak dik hel a nevis jakeje ta hardwerova adresa kterou musim dat do routru abych se moch prihlasit na wifi
Mne wifi funguje iba ked ho mam nastaveny na najvacsii vykon.
Co sa tyka adresy tak treba nastavit router aby prideloval adresy on. :-)
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Error

Příspěvek od nirman »

Cest a silu!
Mam s Raphaelem jeden problem - kdyz ho dam nabijet tak dejme tomu za dve hodiny "zamrzne". nejde roznout - proste nic. Pokud odpojim nabijecku tak kolem stredniho tlacitka stale v intervalech prosvecuje svetlo jako ze se nabiji. Vse jde vyresit jen soft resetem ale uz se stalo ze pomohlo teprve vytahnout baterii. Nevim jestli to je problem v ROM 1.90.401.1 nebo vlivem jineho programu atd. Hard reset jsem jeste nepouzil. Pripadne by mohl byt problem ze by ClearTemp smazal neco co nema.. Potom by HR pomohl ale behem tech nejakych 14 dnu co ho mam uz jsem si pekne optimalizoval prostredi takze chapejte ze se mu vyhybam jak cert krizi.

Resil nekdo tento problem nebo vite co s tim?
skarabik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 01, 2008 17:08

Příspěvek od skarabik »

ahoj vsem, jelikoz stale nevim co s tim a nic nepomaha, rad bych provedl Hard Reset, ale ani podle navodu mi to proste nejde...zacinam ten telefon nemit rad...h
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Greeen_day píše: - Jakých kvalit dosahuje zakomponovaný zesilovač vs. celková reprodukce ?
- Dá se přistroj využit pro záznam zvukových stop v uspokojivé kvalitě. ?(náhravky z koncertu, diktafon)Případně jaké jsou něžadoucí aspekty ?
- Jak je zde řešen ekvilazer, softwarový nebo elektronický ?
- Jsou přiložená sluchátka plnohodnotnými periferiemi, popřípadě jaké jsou alternativní redukce pro připojení standartních sluchátek v kombinaci s nabiječkou..
-Existuje lastfm modifikace pro win.mobile ?
Ujasněme si jedno pravidlo, WM telefony nejsou hudební telefony, ale pracovní nástroje. Co se týče reprodukce zvuku, tak k PDA výrobci většinou dodávají obyčejná sluchátka bez výraznějších basů a přetaženými výškami. Navíc většina WM zařízení nemá 3,5mm výstup, ale 2,5mm nebo u HTC se používá ExtUSB (stejné, jako miniUSB), ale redukce na 3,5mm se dají sehnat v pohodě.
- pro záznam koncertu ani náhodou. Když si představím, že jsem na koncertě a nahrávám si krátké video s digitálním fotoaparátem, tak ani tam není kvalita zvuku nijak extra dobrá (pokud nemáš opravdu profesionální kameru), a ty tohle chceš po mobilu?
- ekvalizér je softwarový, například CorePlayer (TCPMPlayer) obsahuje vlastní ekvalizér, prostě klasika.
- ano, jak sem psal, standardní sluchátka nejsou moc kvalitní, redukce jsou :-)
- pro WM existuje tento Last.FM klient...
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

Příspěvek od Math »

Jeste mam takovy dotaz, nechcete nekdo vytvorit nejake nove tema, kde by byl nejaky slovnicek pojmu + dulezite aplikace? urcite by se tim vyresila spousta zbytecne se opakujicich dotazu a diskuzi na stejne tema.

dale se chci zeptat. Jak muzu aktualizovat sw v mobilu, u sonyericssonu na to byla primo aplikace, ktera nahrala novejsi software. Je neco takoveho i pro HTC touch pro? nebo to lze pouze nejakou ne-legalni cestou? popr kde ho sehnat a jak to provest?
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

Příspěvek od Math »

1)Kde muzu stahnout oficialni funkcni CZ rom na HTC Touch Pro, nemusi byt posledni verze, hlavne at je funkcni a v CZ.
Mam ted verzi 1.90.401.1 Ma to cenu menit?
2)Ma na to i nejaky vliv Windovs update?

3)Pri preinstalovani se vymazou uplne vsechna data z mobilu a to i kontakty?
Muzu nejak kontakty zalohovat? pres activesync mi to hlasi chybu zrovna u tech kontaktu - vyreseno po hardresetu

4)Kdyz neco zmenim v Advance config, zepta se me to na restart a po restartu jsem zmeny ktere jsem provedl zpaky. jak docili toho, aby tam zustaly i pri restartu?

5)Jde nejak vytvorit zaloha s veskerym nastavenim, programy a vsim okolo?
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Error

Příspěvek od Lausien »

nirman píše:Cest a silu!
Mam s Raphaelem jeden problem - kdyz ho dam nabijet tak dejme tomu za dve hodiny "zamrzne". nejde roznout - proste nic. Pokud odpojim nabijecku tak kolem stredniho tlacitka stale v intervalech prosvecuje svetlo jako ze se nabiji. Vse jde vyresit jen soft resetem ale uz se stalo ze pomohlo teprve vytahnout baterii. Nevim jestli to je problem v ROM 1.90.401.1 nebo vlivem jineho programu atd. Hard reset jsem jeste nepouzil. Pripadne by mohl byt problem ze by ClearTemp smazal neco co nema.. Potom by HR pomohl ale behem tech nejakych 14 dnu co ho mam uz jsem si pekne optimalizoval prostredi takze chapejte ze se mu vyhybam jak cert krizi.

Resil nekdo tento problem nebo vite co s tim?
Udělej si zálohu a udělej HR, když to v něm bude fungovat, hold to tak budeš muset nechat a jet na čisto. Pak si můžeš skoušet nový ROMky, případně i když to nepomůže, tak asi už jen reklamace.
Math píše:Jeste mam takovy dotaz, nechcete nekdo vytvorit nejake nove tema, kde by byl nejaky slovnicek pojmu + dulezite aplikace? urcite by se tim vyresila spousta zbytecne se opakujicich dotazu a diskuzi na stejne tema.

dale se chci zeptat. Jak muzu aktualizovat sw v mobilu, u sonyericssonu na to byla primo aplikace, ktera nahrala novejsi software. Je neco takoveho i pro HTC touch pro? nebo to lze pouze nejakou ne-legalni cestou? popr kde ho sehnat a jak to provest?
No, něco takového je na SmartWiki, pokud se ti to nelíbí nebo to chceš jinak, začni, udělej návrh, snaž se. Zatim to asi nikdo jinak, než to je, neudělá.
Ano je, dodává se to většinou s ROMkama. Jinak nahrávat tam oficiální ROMky je legální, neoficiální jsou taky legální, jen přídeš o záruku (i když pokud to vrátíš do původního stavu, zjistit by to nemuseli)
Jak nahrát novou ROM a co k tomu je na internetu jak v CZ, tak i ENG jazyce, stačí trochu googlit. Ofiko ROMky na webu HTC, neofiko na XDA Developers (tam jsou vlastně ofiko i neofiko)
Math píše:1)Kde muzu stahnout oficialni funkcni CZ rom na HTC Touch Pro, nemusi byt posledni verze, hlavne at je funkcni a v CZ.
Mam ted verzi 1.90.401.1 Ma to cenu menit?
2)Ma na to i nejaky vliv Windovs update?

3)Pri preinstalovani se vymazou uplne vsechna data z mobilu a to i kontakty?
Muzu nejak kontakty zalohovat? pres activesync mi to hlasi chybu zrovna u tech kontaktu - vyreseno po hardresetu

4)Kdyz neco zmenim v Advance config, zepta se me to na restart a po restartu jsem zmeny ktere jsem provedl zpaky. jak docili toho, aby tam zustaly i pri restartu?

5)Jde nejak vytvorit zaloha s veskerym nastavenim, programy a vsim okolo?
Jestli to má cenu posud sám, funguje ti to nebo ne? :-)
Jinak s CZ skus na ofiko stránkách HTC v češtině, ale nevím, zda tam ROMky budou.
Windows Update je na dvě věci, vlastně na jednu - na nic.
Jo, můžeš zálohovat všechno, jsou na to softy jako například SPB Backup (placený) a pak si třeba i vybrat jen něco, co chceš nahodit zpět např. po HR.
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

Příspěvek od Math »

SmartWiki jsem neznal, jsem v oblasti Wm novacek.
Jo tak zatim to celkem funguje, i kdyz se mi zda ze oproti p1 je to hoodne pomale. Takze romku zatim menit nebudu.
Tak zkusim aspon tu zalohu.
Je toho jeste tolik co mi chybi na Wm, co bylo bezne na symbianu ze nevim co driv.

Muzete doporucit nejake hry na HTC touch pro? Co umi vyuzivat hw klavesnici, dotykovou obrazovku nebo senzor. Co jsem zkousel nefungovalo, emulatory taky vubec nefungujou.
Tomula
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 11, 2008 21:18
Zařízení: SE Xperia Active, Samsung Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomula »

Tak se na xda-developers konečně podařilo přijít na řešení, jak opravit nízkou hlasitost při hovoru. Stačí si na xda-wiki stáhnout opravený soubor AudioPara3.csv a přepsat jím ten původní ve složce \Windows\ a provést softreset. Ještě jsem to nezkoušel, ale podle toho co jsem četl na fóru xda, tak to opravdu spolehlivě funguje. :-)
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

Příspěvek od Math »

Opravdu nezna nikdo zaden program na mereni prenesenych dat? vubec nemam prehled kdy je co zapnute, kdy kde co stahuje. i kdyz mam vypnute datove prenosy, tak se mi to nejak nezda.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

2 Tomula: na ce4you se v diskuzi píše, že se sice zlepšila nízká hlasitost hovoru, ale zhoršil přenos "odchozího" hovoru. může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

2 Math: zkus Spb GPRS Monitor, ten by to měl hlídat (za 20USD)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

nevite nahodou, jak nastavit, jakym koli zasahem do jakehokoli nastaveni telefonu, aby HW klavesnice svitila STALE, OPRAVDU STALE po vysunuti?

Diky...
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Nainstaluj si Advanced Config a tam v záložce Input je volba Keyboard backlight timeout a tam se dá nastavit až 10 minut. Potom Done a softreset. To by mohlo stačit. Když vypneš vypínání podsvícení, tak i když zavřeš klávesnici, tak svítí a vybíjí baterku.
Crossover
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 02, 2008 15:51

Příspěvek od Crossover »

cus hele kdyz mam nahore v liste G tak na to kliknu a pisemito ze sem pripojenej a jak dlouho a pritom sem to vubec nazapinal nevite cim to muze byt a jestli to plenca kredit dik
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Pokud je G samostatně, tak to znamená, že je připravena služba GPRS k použití /nejsi připojen/, pokud se G objeví u ikonky signálu /takový malinký/, tak jsi připojen a data "tečou". 8-) (mimochodem, je to v manuálu) :-D
Ještě poznámka, dá se to vypnout v Advancd configu v záložce Data connection a položka GPRS auto attach 8-) /ten program je fakt boží/
Math
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 01, 2008 13:10

Příspěvek od Math »

daji se tam takto vypnout vsechny data? i edge a hsdp
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bj »

Jo jo, taky, ale HSDPA/HSUPA se dá vypnou jednoduše v nastavení telefonu - v ENG ROM je to Settings/Advanced Network.
Zamčeno

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů