HTC Touch Cruise (Polaris): Dojmy, zkušenosti a rady

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Zamčeno
vtesar
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 01, 2008 17:52
Zařízení: LG E900, Samsung Omnia 7, iPad 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od vtesar »

Aplikace telefon se pri hovoru minimalizuje, pokud chces navigivat v prubehu hovoru, tak leve soft tlacitko je Keypad a klepnutim na nej vyvolas zpet vytaceci klavesnici.

Pro psani doporucuji PCM Keyboard s Gray iPhone skinem. Az se k tomu dostanu tak upravim i cesky leyout, ten co je v zakladu PCM je pro mne nepouzitelny. Ale chce to trohu cviku.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ja pro psani mohu doporucit novy Resco Keyboard 5 s iPhone skinem, da se s tim psat velice slusne a rychle. Jen skoda, ze klavesnice po zobrazeni zabira velkou cast displeje.

belzeba: ano, ten problem s grafickym vykonem se tyka i Cruise. Pridam jednu zkusenost.

Navigace v TomTomu se bohuzel docela dost seka, tak jako bylo zminovano na videiich... ale pri rizeni mi to az tak nevadilo, zrovna vcera jsem absolvoval temer 300km vylet autem, a to trhani mi pri jizde zas tak hrozne neprislo. Ale staci si pustit simulaci - prulet trasou a divat se na to poradne, a hned je videt, v cem je problem, to vykreslovani je opravdu pomale :-(
Golf
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv pro 13, 2007 15:38
Zařízení: iPhone 4
Bydliště: Praha

Příspěvek od Golf »

To ja si na TomToma nemuzu stezovat. Temer plynule... Ale jedna mala zkusenost z minula, treba na SE P910i, cim vice bodu zajmu je spustenych, tim vic se TomTom zpomaluje a pak je prekreslovani trhane. Je na to sice finta, pri ktere se vsechny "daji do jednoho balicku", ale to nemam overene... Vicemene pouzivam jenom radary a tam je to OK.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

pratele, nema tady nekdo odkaz na ten funkcni cesky xT9 slovnik? Prohledaval jsem xda-dev forum, nekde to tam 100% je, ale zatim bez uspechu :-(
Golf
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv pro 13, 2007 15:38
Zařízení: iPhone 4
Bydliště: Praha

Příspěvek od Golf »

Tady je to i s navodem , jeste jsem to nezkousel... Jinak to je z ceskych zdroju, na xda forum to asi nebude... Tady je zdroj a diskuze http://forum.mobilnaut.cz/viewtopic.php?p=35690

T9 CZ pro smartphony s Windows Mobile 6:
1.stáhnout soubor.
2.odemknout telefon- SDA_ApplicationUnlock
3.restartovat
4.t9 Czech.cab - nainstalovat
5.restart
6.hotovo!

Tak jsem to prave zkousel, pise mi to jen cisla :-( , takze pokud na to nekdo prijdete, na nejaky trik, tak dejte vedet...

edit: Tak to se moc omlouvam vsem, ktere jsam namlsal, prehlidl jsem ze je to pro smartphony, proste se musim lip koukat...
Přílohy
WM6_T9_cz.rar
(309.71 KiB) Staženo 225 x
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Je to pro smartphony a není o xT9
igicom
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát led 25, 2008 10:18
Zařízení: HTC Sensation XE

Příspěvek od igicom »

Ja mam problem aj so stahovanim mailov. Nastavim si v ucte vsetky potrebne udaje, a ci som pripojeny cez Wi-Fi alebo Orange, ziadnu postu mi neprijima. Cim to moze byt?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

igicom: nemas treba na serveru nastavene, ze kdyz si emaily stahnes napr. v pc do outlooku, ze se ti odstrani primo ze serveru? Zkus si poslat jeden cvicny email a prihlasit se z Cruise, zda ti to pujde stahnout.
igicom
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát led 25, 2008 10:18
Zařízení: HTC Sensation XE

Příspěvek od igicom »

dakujem za odpoved. v tom vsak problem nebude. v outlooku na PC mam v nastaveniach "ponechat na serveri, az kym nebude posta vymazana" alebo take nieco. v tom to nie je. cez webmail sa prihlasim a maily su tam. tak preco sa mi nechcu stiahnut do outlooku v cruisovi? podla mna mam skor zle nastavene pripojenie. skusal som uz viac moznosti, ale ani to nepomohlo (internet, orange internet, orangeworld...).
jaja01
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 28, 2008 14:18
Zařízení: Galaxy Note

Příspěvek od jaja01 »

ja mam ten samy problem s gmailem, nastaveni jsem si nechal udelat automaticky, odesilat postu jde, ale prijimat ne - na zacatku psal ze stahuje info hlavicky (260 tusim) ale kdyz je dotahnul, nic nezobrazil ... poslal jsem si novy mail a taky nic ... nejak jsem to jeste neresil, jsou tam volby k omezeni stahovani velkych zprav v textu/html, ktere nejak blbnout (nepamatuji si nastaveni), ale jak rikam, jeste jsem se nedostal k tomu s tim poradne zalaborovat, bo me to zatim moc netrapi .... jinak hlasim, ze video v coreplayeru 1.1.3. funguje v poradku, takze je videt, ze je to jen o ovladacich a snad s tim htc konecne neco udela
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

a mas spravne nastaveny server prichozi posty (zkus se pripojit pres wifi). Jinak s nastavenim datovych sluzeb nepomohu, neznam SK operatory.
Erkil1452
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: sob led 19, 2008 19:28

Příspěvek od Erkil1452 »

Nikdy jsem nemel smartphone ani PPC. Ted se rozhoduji mezi HTC TC a HP iPAQ614c. Parametry velmi podobne, ten nema predni kamerku, ten ma rekneme bezproblemovjesi chipset, ale hlavni rozdil je v ovladani. iPAQ ma HW numerickou klavesnici, mohu tedy predpokladat, ze se na nem bude psat pohodlneji, i kdyz ji zatim nikdo nehodnotil. Na druhou stranu ma pohyb reseny jen dotykovym koleckem, tedy jen dvema smery, kdezto TC ma ma 6-smerne kolecko (pokud jsem to pochopil) plus potvrzovaci stred a nezapusteny displej pro lepsi pristup prstu, takze z toho se myslim opravnene domnivam, ze krome psani, bude vice user-friedly TC. Otazkou tedy je, jak casto se v praxi na takovem telefonu pise (nemyslim zadny Word ci Excel) a cemu je tedy lepsi dat prednost? Na beznem telefonu totiz mohu psat tak maximalne SMSky, ale na druhou stranu s nim krome toho mohu maximalne volat.
rimesev
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 02, 2007 20:03
Bydliště: Všude zdejší
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimesev »

Tak jsem dneska vzal Ctuise do auta, najel jsem 150km a Brno jsem vzal přímo přes střed. I ve složitých křižovatkách noprosto v pohodě. Jako navigace 100% použitelné... i když jsem v zheldem knegativním příspěvkům měl strach, nakonec jsem byl více než mile překvapen! :-D
Mike_1986
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 27, 2008 10:33

Příspěvek od Mike_1986 »

jaja01 píše:... jinak hlasim, ze video v coreplayeru 1.1.3. funguje v poradku, takze je videt, ze je to jen o ovladacich a snad s tim htc konecne neco udela
Tak jsem si taky nahrál CorePlayer a fakt se to video, co se předtim sekalo, tady neseká. Předtim jsem používal Windows Media Playre a SmartMovie.

Je to zvláštní, že to CorePlayer skousne a ostatní ne...
Uživatelský avatar
pato73
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 29, 2008 0:03
Bydliště: Slovensko

Car Bluetooth handsfree - vzdialený prístup k SIM karte

Příspěvek od pato73 »

Zdravím,

mám Cruise 2 týždne a je super. Je to môj prvý PDA fón. Predtým N95,N70,N6230,...

Trápi ma ale jedna vecička, a síce nedokáže pri vzdialenom prístupe k SIM karte poslať cez bluetooth kontakty z pamäti telefónu iba zo SIM karty. Keďže mám cca 600 kontaktov, nedajú sa všetky kontakty dať na SIMku, na kartu len 250. Nestretli ste sa niekto s nejakým riešením ?
soucekv
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 04, 2008 8:42

Příspěvek od soucekv »

Ještě by mě zajímalo jaké máte zkušenosti u CRUISE s telefonováním. Jestli se vám vždycky všichni dovolali. Kolega kvůli tomu pohřbil nejedno zařízení....
Uživatelský avatar
pato73
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 29, 2008 0:03
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pato73 »

no ja som zatiaľ nemal takýto problém
PULPAN
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pát bře 16, 2007 10:03
Zařízení: htc touch diamond2T5353,ROM 2.16.405.4(67041)
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

hovory

Příspěvek od PULPAN »

Tak mě se stalo, už jsem to tady někde psal, že se mi nikdo nějaký čas nedovolal, i když jsem byl na síti.Přišel jsem na to náhodou, pomohl ale HR, teď vše běhá jak má
soucekv
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 04, 2008 8:42

Příspěvek od soucekv »

Měl jsem pocit, že se s tím někdo setkal. Tak jsem to asi četl tady :grin:
Od té doby v pořádku?
Uživatelský avatar
pato73
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 29, 2008 0:03
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pato73 »

ano, viem že boli takéto problémy, čítal som o tom
Zamčeno

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů