Výběr telefon pro dítě.

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » stř lis 08, 2017 10:18

Dobrý den, potřeboval bych poradit nějaký mobilní telefon nebo jiné komunikační zařízení pro 9leté dítě. Dcera začala chodit na keramiku a potřebovali by jsme možnost jak nás kontaktovat, že už jí můžeme vyzvednout. Jako samozřejmě jí můžu koupit jakýkoliv mobil, ale říkám si jestli v tomhle věku to není ještě trochu moc brzo, aby měla vlastní telefon. Za každou radu budu nesmírně rád.
Brire
nováček
nováček

Zařízení: Samsung

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Katikakus » stř lis 08, 2017 17:46

Diteti neco levneho, treba Redmi 4A udela dobrou sluzbu.
Katikakus
varování
varování

Zařízení: Sony

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » pát lis 10, 2017 14:05

Děkuji za tip, ale pořád nejsem rozhodnutý jestli mobil jo nebo ne. Sám to vidím na neteří, která má mobil pořád v ruce a nechce ho dát pryč.
Brire
nováček
nováček

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Tedy » pát lis 10, 2017 14:13

Pokud to potřebuješ jen aby byla na příjmu, přes volání co SMS a nic jiného nechce, tak nějaký "hloupý" tlačítkac.
Později ji můžete koupit nějaký smartphone s dotykovým displejem, třeba něco od zmíněného Xiaomi, nebo Huawei,Samsung,LG,Nokia atd.
MOTO X 2014- [ROM][Victara] Android 7.1.2 R29 merged| Nexus Experience v11.1
Android - NENÍ reklamosystém
Ŕadu let spokojeně používám a verze 5.1,6,7 a 8 jsou výborné.

WindowsMobile - Nejrychlejší a ve verzi W10M NEJnejstabilnější OS na trhu
Naštěstí už dlouho nepoužívám a k čtyřprocentní menšině nepatřím.
Tedy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel

Zařízení: Motorola Moto X (2014)

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod M.BoBo » pát lis 10, 2017 14:44

Dle mého je věk 9 let adekvátní pro vlastnění telefonu.

Já jako svůj první telefon dostal v roce 2000 nový Ericsson A2618 od Oskara. Tehdy mi bylo 10 let a vzhledem k tomu, že doba jde rychle dopředu bych se devitiletou dcerou vs mobil nezabýval.

To Redmi 4A za necelé 3 tisíce nevypadá jako první mobil pro dítě vůbec zle.
-
K zamyšlení: K čemu dávat 1000 korun za "tlačítkáč" jen na volání a SMS, když za 3000 bude mít "plnohodnotný" telefon.
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>HTC Touch HD>Samsung U600>HTC Wizard (MDA Vario)>HTC Magician (MDA Compact)
M.BoBo
smartguru
smartguru

Věk: 27
Zařízení: iPhone 7, Apple Watch Series 2, iPad Air

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod starik » pát lis 10, 2017 16:22

K čemu "plnohodnotný" telefon pro devítileté dítě?

Ony ani ty tlačítkáče už zdaleka nevydrží to, co dřív. Děti mobily zapomínají, polévají, rozbíjí, jsou jim kradeny. Vyměňovat něco za 3000+ je docela rozdíl.

Má to taky spoustu sociálních dopadů, stačí se podívat na davy zombies kolem. I já jako dospělý s tím mám problém, tím spíš děti. Smartphone je vstupenka do světa her a messagingu, jak s tím jednou začnou, je dost problém je zaujmout něčím "obyčejným".

Ty naše jsou ve svých necelých třinácti poslední ve třídě s tlačítkáčem a k narozeninám už se konečně dočkají. Ony to asi vidí jinak, ale řekl bych, že o nic nepřišly. Samožřejmě byly po určitou dobu terčem posměchu, ale i to přešlo.

Já se přimlouvám za tlačítkáč a nějakou předplacenku. V tomhle věku je docela úspěch, pokud se dítě naučí mít mobil s sebou a nabitý.

Koneckonců, když tak čtu zadání, nestačilo by se domluvit s keramickou paní, aby vás jednoduše prozvonila? Nebo zatím dávat dítěti ten telefon jen když ho opravdu potřebuje s sebou.
starik
přispěvatel
přispěvatel

Věk: 41
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » pon lis 13, 2017 14:59

Toho se právě strašně bojím, že pak na tom dítě bude pořád. Už jsem viděl spoustu takových případů. Domluvit s keramickou paní by asi šlo. Jenom asi by se telefon využíval i když by dcera šla ven.Tlačítkový mobil by bylo řešení, ale úplně vidím jak se na něj bude tvářit. :grin:
Brire
nováček
nováček

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Tedy » pon lis 13, 2017 15:50

Dokud nepropadne smartphonu, internetu, sociálním sítím a hrám, vadit ji to až tak nebude.
Bohužel ale v okolí budou mít vrstevnice a vrstevníci právě smartphony a ona jim bude závidet....je to o člověku, buď se s tím dočasně smíří anebo ne.
MOTO X 2014- [ROM][Victara] Android 7.1.2 R29 merged| Nexus Experience v11.1
Android - NENÍ reklamosystém
Ŕadu let spokojeně používám a verze 5.1,6,7 a 8 jsou výborné.

WindowsMobile - Nejrychlejší a ve verzi W10M NEJnejstabilnější OS na trhu
Naštěstí už dlouho nepoužívám a k čtyřprocentní menšině nepatřím.
Tedy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel

Zařízení: Motorola Moto X (2014)

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod lld » pon lis 13, 2017 20:19

Já to vyřešil smart hodinkama z Číny za dvé kila, šup tam sim a o komunikaci postaráno :)
Obrázek
Obrázek
lld
přispěvatel
přispěvatel

Věk: 52
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Marty04 » pon lis 13, 2017 22:26

Kupte novou 3310. Postačí to na volání a sms a aspoň to bude tlačítkáč, který bude budit zájem místo posměchu.
Marty04
smartguru
smartguru

Věk: 28
Zařízení: Galaxy S7 edge, Lumia 950 XL

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » úte lis 14, 2017 14:44

Smart hodinky? Můžeš mi sem hodit jak to vypadá a co to vůbec dělá?
Brire
nováček
nováček

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod lld » stř lis 15, 2017 10:29

Obrázek
Obrázek
lld
přispěvatel
přispěvatel

Věk: 52
Zařízení: HTC 8310, HTC Uni, HTC HD2, Lumia 920, Lumia 950

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Mirdyn » stř lis 15, 2017 13:09

Koupil jsem malej (10) k vánocům Alcatel A5 LED, ten blikající zadek je pro děti super :) Jinak aby na tom nebyla furt tak je dobrá apka - ESET Parental Control ve verzi zdarma bohatě dostačuje na ovládání času stráveného s telefonem.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel

Zařízení: Lumia 640 XL DS

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » čtv lis 16, 2017 9:42

Ukážu to doma ženě a domluvíme se. Zatím díky. :-)
Brire
nováček
nováček

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » pon lis 20, 2017 12:54

Tak jsem to ukázal a něco takového by se nám líbilo, ale ty stránky chtějí registraci a to se mi tam moc nechce. Zkusím se kouknout jestli to nemají někde jinde.
Brire
nováček
nováček

Re: Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod dufulo » pon lis 20, 2017 17:02

Registrácia je smrť, cez to nejde vlak, to je pravda.
Dokonca chcú na konci objednávky platbu, no to je nonsens.

Btw pozor na výdrž tých hodiniek, niektoré bude treba nabíjať každý večer.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel

Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod amentma » pon lis 20, 2017 19:06

Je mi jasne ze vyvolam flame ohladom penazi, ale ja osobne nedam dopustit na koncept Apple co sa tyka zabezpečenia a ochrany deti pred nevhodnym obsahom. Teda ak aspon jeden z rodicov pouziva iPhone alebo Mac. Ked pridate AppleId dietata do rodinneho zdielania, kazde stiahnutie app (aj zadarmo) musi schvalit rodic. Rovnako v appke Find My iPhone vidim stale polohu telefonu (ked je v signale). Nechcem kecat, ale takato (vstavana) integracia sa na androide dosiahnut neda, opravte ma ak sa mylim. A tie deti dokazu nastahovat z Play tolko kravin a podozrivych apps ze je problem to cistit.

Btw. Podobny koncept mal aj MS so sluzbou Microsoft Family, týždňové reporty presne kolko minut dieta pouziva aku app, dal sa stanovit limit a pod. Akurat ze platforma skoncila mŕtva...
Obrázek
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel

Zařízení: Lumia 950, Galaxy S8, iPad Air 2, ...

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod Brire » úte lis 21, 2017 14:17

S tím nabíjením každou noc celkem i počítám. Taky nejde úplně jenom o registraci, ale jsou tam i dost zvláštní ceny na té stránce. Amentma, ale aby tohle fungovalo, tak by dítě muselo mít iPhone co?
Brire
nováček
nováček

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod M.BoBo » úte lis 21, 2017 15:01

amentma: Já s tebou souhlasím, navíc takový zánovní (v podstatě jako nový) iPhone SE jde sehnat už za 6000 CZK. Find my phone funguje u Apple perfektně a rodičovský dohled taktéž.

Bohužel pokud uživatel nechce dát ani 3tis, tak 6tis, případně pokud bude chtít nový telefon tak 8-9tis už prostě nedá.
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>HTC Touch HD>Samsung U600>HTC Wizard (MDA Vario)>HTC Magician (MDA Compact)
M.BoBo
smartguru
smartguru

Věk: 27
Zařízení: iPhone 7, Apple Watch Series 2, iPad Air

Výběr telefon pro dítě.

Příspěvekod amentma » úte lis 21, 2017 15:11

ano aj dieta musi mat iPhone. V dnesnej dobe by som nesiel do starsich, ale taky iPhone 5S zase nie je az taky najdrahsi, len najst dobry kus, dat novu baterku a ide sa.
Obrázek
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel

Zařízení: Lumia 950, Galaxy S8, iPad Air 2, ...

Další

Zpět na Jaké zařízení si mám koupit?