Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
martin.r
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2015 9:51
Zařízení: MS Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martin.r »

Pořídili jsme jednu domů a blbne tam wifi,telefon se někdy odpojí a potom už nepřipojí,dokud ho nerestartuju,přitom na mé 640 funguje bez problému. Potom mě ještě celkem štve kalendář,často se stane,že přestane ukazovat datum a místo toho je tam jenom ikona kalendáře a to se děje i na mé 640. Tam bohužel nepomůže ani restart.
robso
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 04, 2016 11:03
Zařízení: Lumia 550

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robso »

@martin.r
ikona kalendára mi funguje
wifi a LTE idú ako švajčiarske hodinky
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Umí L550 USB OTG?
noexp
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 15, 2015 19:24
Zařízení: Lumia 550

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od noexp »

Martin.r: Wifi mě taky blbla asi druhý den začala, někdy pomohl restart wifi nebo telefonu. Po asi týdnu to záhadně zmizelo. Možná aktualizace něčeho.....
ondy182
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv dub 09, 2015 8:44
Zařízení: Lumia 550

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ondy182 »

Máte někdo ve WDRT dostupný nový firmware?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Co jsem procital recenze, někde se uvádí použity panel TN, jinde IPS to samé tvrzené sklo, Corning Gorilla Glass 3, jinde se píše že jej postrádá, jak to tedy je?
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od elka_cz »

Přítelkyně si koupila novou Lumia 550. Proběhla aktualizace na 10.0.10586.29. Zcela náhodně, leč nepříjemně často se stává, že při návratu na obrazovku Start zůstane černá s textem "Obnovuji" a pomůže jen restart. Je to na švihnutí o zeď, protože se to stává docela pravidelně. Mám si dělat starosti, nebo je to "normální" u nových produktů Microsoftu?
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kocicak »

Donést na reklamaci, já tam tu svou taky nesu kvůli podobným problémům.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

To elka_cz: Jo, to se mi u 550 taky jednou stalo (naštestí to není můj mobil a měl jsem ho v ruce asi tak hodinu ;). Příčina neznámá, pomůže jen restart. U 950 se mi to nestalo nikdy, takže je to nějaká lowcost specialita
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Takže lumia 550 je doma, ve verzi white a zatím spokojenost.
Naposledy jsem měl asi dva roky zpět lumii 520 a chtěl jsem změnu, android je fajn ale po vyzkoušení w10m v jednom shoowroomu se mi prostředí a jeho přehlednost, celkem zalíbily a rozhodl se do lumie jít.
Na to že má jen sd210 je příjemně svižný, občas to škubne ale to přičítám ne uplně nejlepší odladěnosti w10m, takže ms časem doufám ještě zapracuje.
Na to že jde o low end tak funguje perfektně, pouze občas trvá déle spuštění některé aplikace, ale jde jen o to první, pokud je na pozadí spustí se okamžitě, na hry (hlavně v 3D) každopádně tento telefon moc nebude, ale to mi vůbec nevadí, hraji prakticky jen logické, jako bubbles, pengle a obdoby, tetris, či solitaire.
Telefon je výborně zpracovaný, designově slušný, displej perfektní, věrné barvy dostatečný maximální jas, dobře fungující čidlo aut. regulace a spíše se přikláním k typu IPS popřípadě PLS, TN panel to rozhodně není.
Soudím tak podle pozorovacích uhlů, které odpovídají spíše IPSku a jsou prakticky stejné ze všech stran.
U TN jsou postranní ještě dobré, ale při pohledu seshora jde zobrazení do bílé a zespod naopak do inverze.
Sklo sice není DT ani CGG ale o tvrzené od neznámého výrobce /noname snad jde, škrábance zatím nepozoruji.
Jsem zvědavý jak to s w10m nakonec bude a zda se dokáže udržet na trhu, hlavně by s něčím měli přijít i další výrobci, nabídka lumií není právě velká.
Zkrátka jsem dal tomuto systému další šanci (s wp8 jsem byl svého času hodně spokojen)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

elka_cz píše:Přítelkyně si koupila novou Lumia 550. Proběhla aktualizace na 10.0.10586.29. Zcela náhodně, leč nepříjemně často se stává, že při návratu na obrazovku Start zůstane černá s textem "Obnovuji" a pomůže jen restart. Je to na švihnutí o zeď, protože se to stává docela pravidelně. Mám si dělat starosti, nebo je to "normální" u nových produktů Microsoftu?
Tak já mám verzi také 10.0.10586.29 a stalo se mi to zatím pouze jednou, doufám že až vyjde aktualizace, bude to opravené, hw bug to určitě není.
Také bych uvítal fíčuru co má třeba L640 ještě s Wp8.1 tedy probuzení dvojitým poklepáním, snad to přidají později, aspon že dali Glance Screen...mimochodem nevíte jde GS vůbec vypnout? já to v nastavení, které je už konečně přehledné, tedy nenašel.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Doplňky - obrazovka rychlého přehledu.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Nj děkuji ti.
Hele pokud někdy přidají probuzení dvojím poklepáním, bude to asi taky tam co? Panel to snad podporuje když umí GS.

Jinak jsou W10m rychlé a zatím stabilní, jen dost cuká vysunování roletky s přepínači a rychlým přehledem a občas scrooling v seznamu aplikací, ale počítám že si to bud časem sedne nebo ms doladí v některé budoucí aktualizaci.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Poprosim o radu.
Telefon jsem kupoval v datartu, mel by byt z volneho prodeje ale po pocatecnim nastaveni kde se par minut instaluji i nektere aplikace, jak je na obrazovce napsano, mam v telefonu muj t-mobile, shazam,heureka a mapy.cz.
Tyhle appky se stahly pri te pocatecni nastavovaci procedure kdy byl telefon pripojen k wifi, proc? Operatora TM nepouzivam, ale jedu na mobil.cz coz je virtual pouzivajici jejich sit, mozna je tam ta app mujTM kvuli tomu.
Pokud to tak nema byt, rad bych si FW prehral na cistou verzi ale vubec netusim jak na to, poradi nekdo?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Protože je T-Mobile nacpal do své distribuce. Normálně je smaž.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

Ok takže je to distribuce TM jo? no v popisu to nebylo ale co se dá dělat, odinstalovat naštěstí jdou, ten FW jde přehrát na čistou verzi? Mimo zmíněných tam byl ještě uber,amazon a audible.

Jak koukám na první screen zde: https://wmmania.cz/clanek/recenze-micro ... 10-mobile/" onclick="window.open(this.href);return false; tak domovská obrazovka u mě vypadá uplně stejně, asi měli taky TM distribuci, nebo je to normální u všech a ta app muj tm se stáhla protože tm detekoval sít TM kdo ví.

Udělal jsem HR ale potom se začnou stahovat znova, ale jak jsem psal jdou odinstalovat takže to až tak nevadí.
Co mě však překvapilo, bylo že se začalo stahovat snad 35 aktualizací systémových aplikací a souborů, na tom není nic špatného jen to trvalo snad hodinu a to mám doma wi-fi s rychlostí 30Mbit.

Dál by mě zajímala funkčnost Glance Screen.
V Nastavení/Přizpůsobení/Zamykací obrazovka, mám nastaveno u Vypnutí displeje 30sec.
Stejnou hodnotu mám i u Nastavení/Doplňky/Obrazovka rychlého přehledu.

Po vypnutí obrazovky bočním tlačítkem nebo když se po zadaném intervalu vypne sama, svítí těch 30sec. čas a datum a pak zhasnou, dá se tohle deaktivovat? možná to zbytečně žere baterii.
Ke Glance Screen mám jednu připomínku a tuším že jsem to v nějaké recenzi zahlédl, toiž funguje si jak chce, někdy se po dvojitém poklepání displej zobrazující čas, datum a události rozsvítí ale někdy klepu jak šílený (to je bohužel častější) a nic, doufám že tohle ms co nejrychleji opraví.

Po prvním spuštění po koupi, byla verze build 10.0.10586.0 kterou jsem pak aktualizoval na 10.0.10586.29, novější se mi zatím nenabídla.

Neví někdo dá se vedle indikátoru baterie, nastavit aby se zobrazovaly procenta nabití? v nastavení jsem to nenašel.

EDIT:
Jinak ten Glance Screen je v pohodě, (jsem blbej chce to občas číst návody...měl jsem za to že se aktivuje poklepáním na displej) stačí mávnout dlaní nad displejem a hodiny s datumem a události se na černém pozadí rozsvítí, šikovná věcička, mám nastaven limit 30sec. a po jeho uplynutí se displej zase vypne.
Trošku ale nechápu proč se GS zobrazí chvilku po tom co vypnu bočním tlačítkem displej a zůstává svítit u mě těch nastavených 30sec. zbytečně to žere baterii a žádné využití nemá, na způsob jak to vypnout jsem nepřišel, patrně nelze.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

No ja jsem si koupil 950xl z volného prodeje a po zapnutí a tom prvotním nastavení jsem tam měl taky tyto aplikace akorát místo tmobilu jsem tam mel apku od vodafone. Používám vodafone. Takže jestli se to neinstaluje podle vložené simkarty...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

To jsem si mýlek taky ale i bez ni mi to u prvního founu z datartu po hr začalo mujTM stahovat.
Ted to samy co jsem jej v doménu ze je to tm brand v datartu vrátil a koupil u alzy.
Mam takový podezření ze se info o mem operatorovi uloží na MS ucet a po prihlaseni mi to začne tase cpát.
Jak jsem psal odinstalovat to jde všechno a updaty ms sjednotil/í aby je dostavali všichni ve stejnou dobu bez ohledu na operátora jako u apple iOS

Trochu me vsak zarazi jak MS polevil ze svých zasad a dovoli vydavatelim bez toho aniž by se o to už. prosil v fw mit nebo v przbehu nastaveni to smeti stahovat,tohle je přece "výsada" androidu u WP to nikdy nebylo.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

To jsi fakt kvůli blbýmu logu při startu vrátil telefon?

Stačilo smazat aplikace a pokud by tě to časem jó štvalo, tak tam hodit jinou distribuci via WPID, jak ti tu někdo radil.

Info o tvém operátorovi u MS je (resp. telefonní číslo, už třeba kvůli dvoufázovému ověření), ale jako myslíš, že když nastavuješ telefon, tak MS vidí, že máš T-Mobile a začne ti stahovat apky pro T-Mobile?

Trochu me vsak zarazi jak MS polevil ze svých zasad a dovoli vydavatelim bez toho aniž by se o to už. prosil v fw mit nebo v przbehu nastaveni to smeti stahovat,tohle je přece "výsada" androidu u WP to nikdy nebylo.

Blbost, tohle už bylo ve WP7.8 zařízeních, blahé paměti.

Řešíš kraviny, stačil apky smazat.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Re: Microsoft Lumia 550: Všeobecná diskuze

Příspěvek od miramares »

Zdravím vespolek, koupil jsem si Lumii o víkendu pro testovací účely a mám problém s notifikacemi. Zobrazují se mi všechny, ale nedojde k přehrání zvuku. Vyměnil jsem výchozí za jiný, který jde přehrát v nastavení, ale při notifikaci není nic slyšet. Mám poslední verzi z FastRingu 10.0.10586.29. Ostatní zvuky fungují. Někdo s podobným problémem?
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů