Lumia 950 & 950 XL: Všeobecná diskuze

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Osobně to beru jako brekot některých zklamaných jedinců.
Být to "zabalené" v těle L930, tak bude brekotu daleko méně.
Proti L930:
CPU - zlepšení
RAM - zlepšení
LCD - zlepšení
Foťák - zlepšení
+ Glanc, SD karta, Continuum, dual verze...

Jediná "nevýhoda" je ten plast a design (osobně z toho taky nejásám).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Sinpa :
vaha - zlepseni
hrubka - zlepseni
usb 3.1 + usb c - zlepseni
baterka - zlepseni
gorilla 4 - zlepseni
front camera - zlepseni
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

OK ;-)

Vaše zpráva obsahuje 6 znaků, nastavené minimum je ale 8.
Joseph_from_Pilsen
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned kvě 25, 2014 1:23
Zařízení: Nokia 1020

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Joseph_from_Pilsen »

K tomu, co jste tu vyplodili jen pro úplnost -

Kód: Vybrat vše


[quote="imperator"]ja by som to v kratkosti obratil - snad jedina vyhoda je tych 40mpix - aj ked staci pozriet porovnania - farby nie su niekedy verne, ois starsej generacie, dlhe ukladanie fotiek a snimanie, low light nic specialne
slaba baterka, zravy cipset, vaha, hrubka, ziadne bezdratove nabijanie, ziadny quick charge 2.0. ziadne sd karty, ziadne 4k video (o video nejde ale o tipanie fotiek v 8mpix z toho videa) ziadne slow-mo video, slaba predna kamerka, slaby hardware

a tak dalej... a pan joseph to oznaci za nekompromisny downgrade na urovni lumie 520 :D 
odporucam zakupit lepsi kompakt dat si ho na krk a na telefony sa vykaslat...[/quote]

Tak za prvé, podsunul jste mi argument, který nikdo nevyřkl (downgrade na úrovni lumie 520 - tu 520 jste si sprostě vycucal z prstu) a s ním jste se vzorně vypořádal. Klasický faul v argumentaci. Doporučuji nastudovat https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam

Pan joseph používá telefon na práci a k tomu, aby nemusel tahat po kapsách 1000 klumpů. 1020 -> 950 pro mě není upgrade, protože 1020 pro mé potřeby fotí a točí tak akorát na hraně abych ještě nemusel ten foťák s sebou vláčet (o chlup hůř a už to stačit nebude). 950 nemá xenon, což taky je dost problém při focení za tmy. Věrnost barev neřeším, používám to k analýzám viditelnosti a dokumentaci, je mi jedno jestli cíl vidím tyrkysově modře nebo blankytně modře, jde o to ho na fotce najít a rozlišit. A protože není vždy azuro a poledne, tak snímač využiju beze zbytku. Jestli to fotku ukládá vteřinu nebo dvě, to mě fakt netrápí. Co to má vevnitř mi je taky ukradené, důležité je pro mě, co z toho vyleze. Absence SD karty je spíš výhoda, 4k video jsem viděl z iphona (teď nemyslím na youtube ale ze zdroje) a možná za hezkého počasí to 4k nějaké opodstatnění má, za šera neukrmí ani full HD o zoomu ani nemluvě. Típání fotek z videa, nevím o nikom, kdo by to dělal. Slow-mo - hezká featura, ne že ne, ale nikdy ji jsem vyloženě nepotřeboval, akci neholduju. Přední kamerka - v životě jsem ji nepoužil, hardware - evoluce nutná je, ale dokud to funguje, tak není důvod řešit, optimalizovanost byla vždy výhodou systému (mám i 620ku a pokud na to necpu blbosti, tak taky dělá to, co od ní člověk potřebuje - tj. funguje). Jediný smysl mi dává lepší sklo (stejně řeším folií), možnost dual sim. Větší kapacita baterky - výdrž je takřka stejná jako u starších modelů díky vyššímu výkonu a tímpádem i spotřebě (mrkněte na specifikace výdrže na webu MS, pohotovostní dobu uvádí nejkratší u 950XL, dobu hovoru o chlup delší než u ostatních).

a k tomuto - [quote]"pokial si takto velmi skepticky zmen system a zmen aj telefon - btw ked chces dobre fotit - nefot telefonom ;)"[/quote] mě tu podezíráte z keců a jestli tohle není kec, tak co potom. To abych si místo smartfouna dal do kapsy foťák, čelovku, protože když chci dobře svítit, nesviť telefonem, 3310ku (když chceš dobře telefonovat, tak netelefonuj pádlem smartfounem), videokameru (chceš dobře točit, netoč mobilem), na záda hifi věž (chceš dobrý zvuk, neposlouchej ho v telefonu) a takhle bych mohl pokračovat. Smysl, že smartphone má usnadnit práci a nahradit co nejvíce věci, které člověk s sebou nemusí tahat, vám asi uniká. Když něco nenahradí dostatečně, přestože to tam je, je to k prdu, tak milý pane, není to chyba uživatele, ale toho, kdo to vyrobil.

A teď jednoduchá reakce -

Když budu chtít utratit prachy a upgradovat, tak se mrkněte sem https://www.youtube.com/watch?v=eCkaJgMt21M" onclick="window.open(this.href);return false; Až mi někdo nabídne telefon, do kterého si rozšířím prakticky vše k obrazu svému a potřebám, případně vyměním jen vnitřek a moduly dám do nového, tak neváhám a budu to považovat za důvod k upgrade z L1020. Uzpůsobím svým potřebám výběr modulů, dám si tam pořádný foťák, blesk, mikrofon, naopak ušetřím na vnitřnostech a displeji pokud to půjde, a budu happy.
To jsou smartfouny a směry, co považuji za upgrade. Ale vy se spokojte s tím, co vám tu nabízí mrkvosoft a smějte se těm, co to nepovažují za výraznější krok vpřed, holt každý nedá 9000 každých půl roku na upgrade, protože to má vyšší číslo. A lze pochybovat, že to dá velké množství lidí , takže 950 co do prodejů žádný trhák nebude. Microsoft a spol. - budíček! A po nocích se dál patlejte s dalšími více či méně zmršenými betaverzemi windows 10, možná vám to jednou umrtví váš starý telefon a můžete si s nadšením za 17k koupit nový.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Hezky ses tu vybrečel. To jestli bude 950 trhák je otázka. Osobně si myslím, že ne - jenže to v dnešní době málo která vlajková loď. Tvoje dedukce je ale směšná. Po HW stránce je telefon TOP a je dle mě naprosto bez kompromisů. Samozřejmě někomu může vadit AMOLED, někdo ho zase preferuje. Další problém může být v tlačítkách na displeji.

Vše bylo výše zmíněno a všechny vychytávky, co Nokia/MS za léta vymyslel a do různých modelů implementoval tu jsou v jednom kompletním balení a ještě vylepšená (viz Glance Screen). MS v podstatě nemohl vytvořit už nic moc lepšího. Dokonce si poradil i s chlazením S810 a podle prvních zpráv je telefon i ve velké zátěži a continuu jen teplý, ale nehoří jako konkurence (to ale potvrdí až delší testy - vycházím z toho, co víme teď).

L1020 je (byl) jistě dobrý telefon, ale při srovnání s L950 pokulhává na obě nohy a hodí se opravdu jen pro toho, kdo chce super fotky (při kterých si ale bude muset zase počkat). Napsat, že je to downgrade ... to si děláš pr*el že?

Design se moc nepovedl, dá se to částečně řešit kryty. Co se mně osobně nelíbí, je tloušťka rámečků, která vyloženě bije do očí hlavně u menší L950. Nejsem z nových modelů vyloženě nadšen už jen kvůli velikosti (především L950). Pokud se ale podívám na poměr cena/výkon, je to solidní koupě a cena navíc půjde pravděpodobně brzy dolů (V Německu a GB bude navíc dokovací stanice nějakou dobu zdarma k telefonům!).

Nechápu, co bys po tom telefonu chtěl za zázraky. Vodotrysky jsou v dnešní době už jaksi k h***u a vyšly z módy. Taková kritika se dá napsat na jakoukoliv vlajkovku posledních minimálně dvou let. Mám L820 a ten telefon funguje a s W10 pravděpodobně pojede zase dál.

W10 se stále testují a kecy ubrečenců, kteří se toho účastní a pak do diskuzí po každém buildu napíší, jaká to byla ztráta času - MS na to s**e nebo to p****l a že na to příště kašlou jsou k pláči. Čtu diskuze tady na fóru o W10M a jen si klepu na čelo, jak si spousta znuděných (nedočkavých) lidí každou chvíli instaluje build a klepe se, protože to mají přeci telefon do práce/jediný telefon a ten musí být funkční. Jak si ale čtou diskuze, nedá jim to a stejně jdou opět do toho. Potom tam jsou LOGICKY stále bugy a oni zase posílají MS tam, kde slunko nesvítí. Až vyjde finálka a jestli bude slušně odladěná, budou zase první psát, jak je W10M nejsluníčkovější a poplácají MS po zádech. Už se lidi srovnejte...
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Tak jsem včera pres Microsoft linku objednal Lumik 950 Xl z Německa a Band 2 z UK

Zde návod jak na to a níže mail od MS https://wmmania.cz/clanek/nakup-v-zahra ... -cr-navod/

Ozývám se na základě naší dnešní komunikace a dovoluji si Vám zaslat nabídku pro Microsoft Lumia 950 XL, Microsoft Band 2 v ramci naších evropských store.

Na základě naší dnešní komunikace Vám zasílám ceny k produktu Microsft Band 2:

Microsoft Band 2- cena 199,99 GBP včetně DPH.

(dostupnost po 19.11)

http://www.microsoftstore.com/store/msu ... d_14102015" onclick="window.open(this.href);return false;

Velikost zkontrolujete pomoci následujícího odkazu. Zkuste změřit výšku zápěstí.

http://dri1.img.digitalrivercontent.net ... -Guide.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Microsoft Lumia 950 XL: 699,00? včetně DPH.

Microsoft Lumia 950 XL je dostupná v nasledujicích barvách :bilá a černá.

(dostupnost po 28.11)

http://www.microsoftstore.com/store/msd ... .326656700" onclick="window.open(this.href);return false;

Uvedená cena je v GBP/EUR.Cásta za dané produkty není možné hradit v CZK, částka bude účtovaná v GBP/EUR a přepočítaná v den nákupu dle aktuálního kurzu Vaší banky.Faktura bude také v GBP
/EUR.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

L950 a L950 XL mají snad všechno, co se dá dnes do telefonu narvat. Bylo až komické, jak Google u posledních Nexusů omlouvá absenci bezdrátového napájení. Ten má menší baterii, neumí SD o fotoaparátu ani nemluvě.
Ohledně HW rozhodně není nějaká kritika na místě.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Joseph_from_Pilsen : v kratkosti - ty musis byt zdeptany aj z toho ze auta stale maju 4 kolesa a vyvoj sa nikde neposunul... a das mi tu video zo startreku ze uz davno sa malo lietat na ine planety...

Ten modularny telefon uz tu bol a trh ho odmietol (project ara tusim) za dalsie ziadny vyrobca nebude robit to aby si si vyskladal za nejaky rozumny peniaz idealny telefon - ked chces jednu z lepsich specs musis si kupit najvyssi model... tak to bude vzdy... ci v autach si tiez mozes dat 500 konovy motor do skody citigo ?

To ze 950 nebude predajny hit je jasne - nie je to ani LG G4 - najlepsi android pomer cena vykon kamera a pod. a este ho aj LG predava so stratou - co by si chcel teda od 950 ? :) myslis ze keby mala 80mpix fotak a ty by si si ho mozno kupil ze zachranis MS ? :) MS potrebuje velke stada ludi nie jedneho kvazifotofanusika


Tade : +1
hotovyrado

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hotovyrado »

steelspace píše:L950 a L950 XL mají snad všechno, co se dá dnes do telefonu narvat. Bylo až komické, jak Google u posledních Nexusů omlouvá absenci bezdrátového napájení. Ten má menší baterii, neumí SD o fotoaparátu ani nemluvě.
Ohledně HW rozhodně není nějaká kritika na místě.
Přesně... QI nabíjení měla už L920 v 2012 a já bych už telefén bez něj nechtěl, je to hrozně návyková věc
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Já sám vlastním WP telefony od počátku prodeje Lumie 800 a faktem je, že do současné doby nedám na Windows Phone dopustit. V nových Lumiích však nevidím žádný velký potenciál k tomu, aby se na ně stála fronta. Problém vidím už v tom, že je na reklamních letácích neukazují také s koženým krytem, protože především ta černá plastová varianta je skutečně nevzhledná. A pevně jsem doufal, že nějaký kryt přidají do balení (když pořád mluvili o tom, že budou mít nové Lumie napěchované balení plné příslušenství). A Windows Mobile 10? Jak má potencionálního zákazníka přilákat informace, že se mají brzy prodávat a systém stále není hotový (přestože poslední build se již dá celkem používat). Funkčně jsou na špici (to bez debat!), ale to dnes nestačí. ...přitom s tím bílým koženým krytem vypadá skutečně luxusně a mohla by se směle vyjímat nad iPhone 6 a Galaxy S6 Edge.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Vesměs máš pravdu, ale o balení napěchovaném příslušenství to byly pouze rumory spolu s velmi vysokou cenou. Na(ne?)štěstí se ani jedna domněnka nepotvrdila :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

František Šafr : fronta sa stoji jedine na apple - z androidu to je jedine galaxy s6 - ostatni maju vsetci viacmenej mizerne predaje... a ti co ich maju vacsie je to hlavne pre siroke portfolio lacneho mid a lowendu...
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od edkis »

Zaujima ma uz sice otrepana otazka vypalovania amoled displejov. Moj posledny wp tel s amoledom bola L930 a ta uz po vybaleni z krabice mala vypaleny panel.Hlavne na modrom pozadi bolo vidiet ako mam usporiadane ikonky na home screene. Je tu zrejme pouzity podobny panel ako ma S6+. Ma niekto skusenosti ci sa nieco zmenilo ?
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Stevik »

To uz nekde funguje, nebo to je az na 950*? Nikde jsem si, zatim, nevsiml .
lumia(1).jpg
(59.73 KiB) Staženo 323 x
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Ja osobne som to s EL vzdal ( po dlhých rokoch - 820-920-930-1020). A kúpil N5. Aj keď som doteraz droid považoval za horší a pomalsi, s novým 5.1.1 resp. 6.0 to už pravda nieje. Sám som bol prekvapený že to behá rozhodne lepšie ako 1020 a dokonca lepšie ako 930
Žiadne pády aplikácií , cakacky atď ako u 930.

Ja osobne už nemám moc dôvodov vracat sa na WP, a predstavený HW sa mi moc nepaci. Počkám na surface phone čo sa z toho pod Panosom vyvynie a podľa toho.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Nechápu co to je pády nebo čekačky aplikací na L930 - já ji mám rok, plnou aplikací, které i používám a v životě jsem nějaký pad nezažil, cítím z tebe jedna pani povídala a 930 jsi mel možná 3 minuty v ruce
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

hotovyrado píše: Přesně... QI nabíjení měla už L920 v 2012 a já bych už telefén bez něj nechtěl, je to hrozně návyková věc
Přesně jak píšeš, mám doma dvě, jednu v práci a jednu i v autě v přihrádce před radící pákou
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Re: Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

veigy píše:Vesměs máš pravdu, ale o balení napěchovaném příslušenství to byly pouze rumory spolu s velmi vysokou cenou. Na(ne?)štěstí se ani jedna domněnka nepotvrdila :)
To není až tak pravda, viz jiz potvrzené prodeje v Německu a UK a zatím nikdo ani netuší jak to bude u nás...
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Papek »

Postovne v ramci EU je pomerne nizke. 0,5 kg balik cez svedsku postu ma vysiel na 9 €. Takze taka L950 + continuum dock sa urcite oplati odtial, ak to nebudu bundlovat u nas.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Lumia 950 & Lumia 950 XL: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hravec-x »

Viz výše, mám L950 XL objednanou z Německa přes Microsoft Store ČR a poštovné je 0,- Kč předpokládám že ta možnost je i na Slovensku
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů