Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Tungevaag
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 12, 2014 20:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od Tungevaag »

Zdravím vybírám si nový mobil jako náhradu za Note (Note jsem dal pryč protože vypadá moc levně jako nějakej plasťák za pár šupů, a je příliš velký.) Nyní jsem dospěl k názoru, že vybírám mezi 5S (32gb) a Xperia Compact Z3. Pro Sony hraje voděodolnost a cena a naopak pro iPhone podpora, vzhled, touch ID, foťák automatika a iOS (ještě jsem nikdy neměl tak mě laká.) Je to jen můj názor co jsem někde četl špatně, že pro iPhonu jsou i hry vyladěné lépe? Díky
Potřeboval bych trochu popstrčit.

A jakej názor máte na cenu 5S 32gb když teď stojí 17 tak za 5 měsíců? Když bude téměř 100%?

Na Sony se ani neptám tak spadne o polovinu..

Dost často to měním tak jen abych věděl +-... Díky
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od stm01 »

Osobně bych šel do Z3C. Moji dva kolegové ho májí a je to prostě špičkový telefon po všech stránkách. Myslím, že podporu by měl mít stejnou jako iPhone. Já sice nyní vlastním telefon s WP, ale v tomto případě bych bral to Sony. Neumím si představit, stále připojovat telefon k PC kvůli synchronizaci atd. Na dnešní dobu to je docela omezující pro majitele, ale většina z nich by mi jasně vysvětlila, že je to skvělá věc. Ano, je to každého věc. Co mi na Z3C vadí, tak jsou ty sklo-plastové záda. Jednomu kolegovi spadnul a kompletně popraskaný. Takže pokud Z3C tak okamžitě nahodit kryt a těch mají spoustu na Ebay. 8-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od mberdych »

Z3c je skvělá a má naprosto úchvatnou výdrž baterie. Jednoznačná volba.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od Thompson »

Na 5sku touchid funguje podstatně hůř jak na 6, rozčiluje mě to každým dnem, dle mě Z3C.
Tungevaag
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 12, 2014 20:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od Tungevaag »

http://www.max-shop.cz/sony-xperia-z3-compact-white" onclick="window.open(this.href);return false;

Co když si to objednám tady, EU distribuce? Nějaké problém? Kdyby se náhodou pak utopil apod..? Díky Přece jenom je tam 2 tisíce rozdíl oproti České...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od stm01 »

Reklamaci podle mého budeš muset řešit přímo přes prodejce. To nebude jak u Nokie/Microsoft.
Nerv_one
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob lis 24, 2007 16:10
Zařízení: THL 5000

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od Nerv_one »

to Tungevaag: V tomto shopu jsem pred 3lety kupoval Motorolu Razr Maxx z distribuce pro Nemecko (v CR se telefon vubec neprodaval) a po 1,5 roce v shopu reklamoval problem s reproduktorem. Ani ne do 3tydnu jsem mel telefon zpet - oprava byla provedena v Nemecku.
Stanin
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 01, 2015 11:55
Zařízení: Lumia 950 XL SS, Lumia 930, Lumia 640 LTE

Z3 Compact nebo 5S? Popostrčení

Příspěvek od Stanin »

Ahoj,

měl jsem iPhone 5s a nyní mám Z3c. Za mě:

Výhody Z3c proti 5s
- výdrž baterie
- lepší multitasking
- systém absolutně nezávislý na PC
- voděodolnost
- možnosti přizpůsobení

Výhody 5s proti Z3c
- rychlejší spuštění foťáku a subjektivně lepší fotky na automat
- možnost manuální korkece expozice u foťáku (s vhodnou aplikací - např. Manual Camera)
- kompaktnější rozměry
- za mě hezčí design
- jednoduchost a přehlednost iOS, widgety ve vysouvací liště, spodní vysouvací lišta se zkratkama

Jinak +/- nastejno.. nebýt té výdrže, tak asi iPhone neměním. I když později jsem si uvědomil, že dávat takové peníze za mobil je fakt pro mě nesmysl (měl jsem i iPhone 6). Prodejí macbooku jsem opustil ekosystém Apple úplně.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů