Page 1 of 1

Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 13:20
by Deextaar
Pořídil jsem si přes aukro telefon HTC 8S, udělal jsem factory reset přes tlačítka i přes nastavení. Můžu si teď být naprosto jistý že není v telefonu něco nainstalováno, čím by mi mohl vysledovat třeba číslo kreditky, nebo sledovat telefon ? Nemusím třeba ještě někde přeinstalovat komplet celý systém (pokud to jde) ?

Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 13:37
by tslany
Obnovou továrního nastavení je vše smazáno. Funkce najít telefon se váže na telefonní číslo, nikoliv na nějaké ID přístroje.

Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 13:43
by Flynn
Termín factory reset - tovární nastavení již sám o stavu telefonu vypovídá. Telefon je čistý, jakoby vyšel z výroby. Měly by tam být jen základní aplikace, které jsou součástí ROM od výrobce. Vše ostatní je smazáno. Logicky: k čemu by bylo tovární nastavení, kdyby hrozilo sebemenší nebezpečí zneužití? Tato funkce tam je k dispozici běžnému uživateli, který nemá ani ponětí o existenci nějakých servisních povelů, které přepnou přístroj do módu, kde je možnost přeinstalování SW. Takto komplikovaná obsluha telefonu zase není a žádný výrobce tyto funkce přeci v návodu neuvádí. Buď tedy v klidu.

Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 14:55
by Deextaar
To je jen zvyk z androidu, tam jsem třeba dokázal nainstalovat aplikace do systému, které přežili tovární reset....

Re: Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 17:00
by mberdych
O tom pochybuju, mozna s rootem, ale tovarni reset se zaskrtnutim smazat take kartu musi smazat vsechno. Jestli to (mimo root) nejde, tak to je teda sila. Par droidu uz jsem mel a nikdy se s tim nesetkal.

Použité HTC

Posted: Wed Jul 31, 2013 18:47
by Deextaar
No samozřejmě s rootem, a pak to tam zůstalo i po resetu, ale tady na WP8 žádný root nejde, takže by to asi hrozit nemělo, jen sem si chtěl být jistý...