[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

hujer píše:...někteří z vás mají neoficiální WP7.8 kde se ještě tento text i na malé dlaždici objevuje - což normálně není. Pak by tam onen text překrýval ten mnou vložený a výsledek by stál za prd.
To je problém každého, kdo má něco neoficiálního, ty přeci vyvíjíš aplikaci pro oficiální systém a nemusíš brát žádné ohledy. Je to jen tvoje dobrá vůle. Btw. na střední dlaždici se ty texty nepřekrývají, anebo tam nejsou oba? (Nevím to, tuto rom osobně nemám.)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

icepoint píše:Ani mne nešlo lehce změnit místo. Po nastavení města musím zmáčknout tlačítko zpět. Přeskok jinam do aplikace nebo vyskok z ní, novou polohu neuloží.
Ano to už jsme vyřešili, problém byl způsoben tím, že aplikaci opustil po nastavení místa pomocí klávesy Win. :roll:
nikoliv přes Back, což standardně nastavení ukládá...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Flynn píše:To je problém každého, kdo má něco neoficiálního, ty přeci vyvíjíš aplikaci pro oficiální systém a nemusíš brát žádné ohledy. Je to jen tvoje dobrá vůle. Btw. na střední dlaždici se ty texty nepřekrývají, anebo tam nejsou oba? (Nevím to, tuto rom osobně nemám.)
Střední (standardní) dlaždice se to netýká, tam je text součástí dlaždice normálně.
Takže ok, vydržte do další aktualizace.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od icepoint »

No,ulozeni mesta pomoci tlacitka zpet je dle mne nestandartni.Vetsina aplikaci,kdyz se neco zmeni se ihned ulozi a lze jit po volbe kamkoli.Trvalo mi par minut,nez jsem na to prisel.Ale co uz,funguje. :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

No to asi těžko. Buď má aplikace dedikované klačítko "save" a nebo vše ukládá návratem na předchozí stranu tj. "back".
Zkus si třeba v klasickém Kalendáři přidat třeba nový úkol.
- stisknu + pro nový úkol
- zadám název a další údaje
- stisknu Win
- v kalendáři událost není!
- jdu opět do kalendáře přes dlaždici na Start
- v kalendáři událost není!!!
NIC se neuložilo!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Přesně tak, šipka "zpět" není jen povelem k návratu o krok zpátky, ale pokud se něco změnilo na aktuální stránce (a není k dispozici SW tlačítko pro uložení), stisknutím šipky se změna uloží. Platí to pro veškeré aplikace.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Před chvílí jsem publikoval update 2.16 (všechny edice), takže za pár hodin bude tato nová verze k dispozici na Store.

- Nyní je malá dlaždice prakticky zmenšeninou normální dlaždice - tak jak si mnozí z vás přáli. Zobrazuje se na ní tedy jak ikona počasí, tak i teplota a doplněno je i město/místo (u starších neoficiálních ROM to může být problém a název místa tak zobrazeno 2x).
- Upraveno bylo také generování dlaždice, takže již není problém s barvou pozadí (témata) a LiveTile zcela odpovídá nastavené akcent barvě.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od htcjirka »

Prave cerstve aktualizovano.To je rychlost,pry za par hodin a ono za par minut..Diky.

Obrázek
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Paráda! A pak, že to nejde :grin:
FraDiavolo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pon led 07, 2013 20:23
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od FraDiavolo »

Jen bych se chtěl zeptat, umí tato aplikace sama změnit město, pro které se zobrazuje předpověď? Myslel jsem si, že toto bude umět volba Zjišťování polohy, avšak u mě se tak neděje. Ať tak či tak, aplikace je to skvělá a já za ni děkuji.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radek Hulán »

Meteoservis Pro jsem (už dávno) koupil a rád bych jej používal, ale:
- chybí velká velikost dlaždice
- na dlaždici předpověď na dnešek / zítřek, na zadní straně dalších 5 dní / či hodinová (inspirovat se třeba u Amazing Weather HD)
- podpora pro Lockscreen

V praxi třeba Amazing Weather HD poskytne lepší info a rychleji.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Flynn »

Předpověď na dnešek na dlaždici je a během dne se aktualizuje několikrát. Pokud jde o Amazing Weather, tato aplikace lže tak, jako ostatní apps na počasí, ale zase jinak. Alespoň pro moji oblast. Mám teď naschvál asi 5 spuštěných aplikací na home screen a ani jedna neříká pravdu, především informaci o aktuální teplotě, kde jsou rozdíly 5 - 8° a to někdy do plusu a jindy do mínusu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radek Hulán »

Jde o způsob prezentace. Třeba zde kouknu a vidím aktuální počasí, zítřek a pozítří. Ideální.

Obrázek
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

FraDiavolo píše:Jen bych se chtěl zeptat, umí tato aplikace sama změnit město, pro které se zobrazuje předpověď? Myslel jsem si, že toto bude umět volba Zjišťování polohy, avšak u mě se tak neděje. Ať tak či tak, aplikace je to skvělá a já za ni děkuji.
Ano. A jen pro upřesnění:
Volba(přepínač) Zjišťování polohy slouží pro zapnutí/vypnutí resp. povolení/blokování geolokalizačních funkcí pro aplikaci jak je ze strany MS vyžadováno. Po jejím povolení je k dipozici zobrazování aktuální polohy v zobrazení detailu radarového snímku a také možnost v nastavení resp. výberu místa zvolit položku "Automaticky" pro automatický výber města/místa pro předpověď dle GPS polohy.
Pro zapnutí automatické (tzv. dynamické) lokace je nutno v nastavení resp. výberu místa zvolit (v kolonce pro výběr státu kde je ČR a SR) položku "Automaticky".
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Radek Hulán píše:Meteoservis Pro jsem (už dávno) koupil a rád bych jej používal, ale:
- chybí velká velikost dlaždice
- na dlaždici předpověď na dnešek / zítřek, na zadní straně dalších 5 dní / či hodinová (inspirovat se třeba u Amazing Weather HD)
- podpora pro Lockscreen
V praxi třeba Amazing Weather HD poskytne lepší info a rychleji.
Ahoj Radku. Jsi možná odborník na webové aplikace, ale přiznejme si, v "meteo" oblasti jsi prostě ovlivněn komerčním pohledem na věc. Já ale chápu, že je hodně lidí, kteří aplikací "počasí" využívají jen okrajově a spíše pro potěchu oka a věci kolem nijak neřeší. Jenže Meteoservis, jak naznačuje i motto, je prostě jiné počasí. Víš, ono není moc "výrobců" takových aplikací, kteří by měli v tomto oboru nějaké hlubší znalosti a zkušenosti - je to pro ně jenom byznys. Možná je pak jejich aplikace prostě "amazing", ale to je pro Meteoservis až druhořadý prvek.

Stejně tak chápu, že s vývojem pro WP platformu zkušenosti nemáš a tudíž ti uniká pár podstatných věcí. Okrajově mohu zmínit třeba problém "chybějící" velké LiveTile. On problém není tak ani v tom, že by nemohla být nebo že bych ji nechtěl udělat. To ne, dokonce ji mám hotovou (v testovací verzi), ale není možné ji na WP7.x strojích prostě provozovat. Důvodem je nesmyslné omezení MS o maximálním využití 6MB paměti pro procesy na pozadí tzv. background agents. Myslím, že jsem to tady nedávno psal, ale po "natažení" systémových assemblies je uživateli k dispozici jen okolo 1-2 MB paměti, což pro větší obrázky (691x336x32bit u wide LT) představuje veliký problém. Ve WP8 je tento limit tuším 11 MB, což je zřejmě OK, ale Meteoservis není nativní WP8 ale WP7 aplikace. Jakmile bude Meteoservis pro WP8, jistě bude i wideTile a podpora lockscreenu, to se rozumí, ale zatím to možné prostě není.

Základem Meteoservisu je předpověď ve 3-hodinových úsecích. Navíc, vždy pracuje s předpovědí, nikoliv s informacemi o aktuální teplotě, změřené kdo ví kde. Jen naiva si může myslet, že zobrazena aktuální teplota (a mnohdy i předpověď) je z jeho města/místa. Ano v Praze a jiných velkých městech pokrytí je, ale jinde je to mizené. Třeba pro "mou" Opavu zobrazuje často data ze "sousední" Ratiboře v Polsku, což je skoro 30 km vzdušnou čarou a v jiné "klimatické zóně". Stejně naivní je představa o spolehlivosti předpovědi na 3 a více dnů. Nevidím sebemenší důvod zobrazovat na LT třeba výhled na 5 a více dní - možná tak na dva. Kdo chce detaily předpovědi, stačí aplikaci spustit a vše má naservírované.

My kolem Meteoservisu věříme, a na tom je celá jeho filozofie postavena, že je důležitější vědět jak bude za malou chvíli než třeba pozítří a nebo v nějakém trapném souhrnu typu: tolik bude v noci a tolik přes den a v průměru taková a taková oblačnost atp. To už si může každý pustit předpověď z rádia a nebo z Novy. Co mi je platné že vím/tuším, že bude asi dneska někdy pršet. Když pojedu na kole, je pro mě informace, že bude pršet třeba až okolo 16té hodiny mnohem užitečnější než celodenní "mráček s kapkami" a ztraceným dnem bez cyklovýletu. Aplikací fungující na podobné bázi, s jen souhrnými informacemi, je na trhu spoustu. Kdyby mi toto vyhovovalo, Meteoservis by nikdy nevznikl. Nicméně samozřejmě chápu, a tím se vracím k úvodu mého příspěvku, že pro hodně lidí je tento způsob prezentace počasí "nevyhovující". Radku, neber si to nijak osobně ani jako výtku, prostě jsem se rozepsal a tyto řádky budou sloužit i dalším s podobných názorem na věc jako tvým. Ahoj a pěkný den.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radek Hulán »

"Meteoservis, jak naznačuje i motto, je prostě jiné počasí." -- ještě jednou, rád bych je používal. Ale chci na homepage vidět aktuální stav počasí, předpověď na dalších 4-5 dnů, případně 4-5 časových úseků (po 3 hodinách), případně i srážky, a nechci tu aplikaci spouštět.

Toto neber zase ty osobně, Meteoservis bych rád používal. Prezentace hodnot a údajů v samotné aplikaci je parádní a nej ze všech. Nesmírně se mi líbí. Ale já potřebuju (a myslím že řada dalších) z 90% špičkovou živou dlaždici, případně lock screen.

A toto má Meteoservis nedostatečně (live tile) či vůbec (lock screen).

Věřím, že až uděláš WP8 verzi, bude pro ČR skvělá, jako je dnes app. Pro WP8 ta app ale dnes moc nedává smysl :(
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Simon »

Tak do 16:00 ukazoval Meteoservis prijateľnú hodnotu oproti reálnej, no teraz je tak 5/6 stupňov nižšie než normálna ale kedže počasie do mobilu beriem vždy iba orientačne dostačuje to aj v lite verzií :)
(Ukazuje presnejšiu teplotu ako Počasí, Weather Live alebo Weather To-Go).

A na dlhodobú predpoveď a "kvalitnú" je internet alebo počasie po televíznych novinách :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

A jako co tím chtěl básník říct?
Aktuální synoptická situace je tak komplikovaná, že nikdo neví ani jak bude za dvě hodiny. Podle ranní předpovědi mělo být u mne +6°C. Bylo +4 ale během 2 hodin teplota spadla na nulu. S tímto postupem nikdo, opakuji nikdo, nepočítal a odrazit se může akorát v aktuální teplotě a nikoliv v předpovědi, která byla vypočítávána 6-12 hodin před tím.
Viz třeba diskuze http://meteoforum.e-pocasi.cz/predpove- ... ml#p109578" onclick="window.open(this.href);return false;
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Simon »

Simon píše:...ale kedže počasie do mobilu beriem vždy iba orientačne dostačuje to aj v lite verzií :)
(Ukazuje presnejšiu teplotu ako Počasí, Weather Live alebo Weather To-Go).
Pane skuste si to prečítať znovu. Nepovedal som že Meteoservis je na h... ani že je to priamo chyba aplikácie. Tak láskavo nebudete vzťahovační ako pubertiačka, ďakujem :)

Rozmýšľal som nad kúpou ale vaša reakcia ma znovu donútila si to premyslieť. Fórum -> keď niekto niečo na fórum dá musí počítať z kladnou, pozitívnou a akoukoľvek odpoveďou ľudí. A hlavne byť v kľude a v pohode a nebrať všetko tak vážne :wink:

A nebo ne buďte vážny a majte vysoký krvní tlak...
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

[app] Meteoservis 2.0 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od CreAtive_34 »

Škoda, že je autor asi přepracovaný, nebo naštvaný reakcemi... Meteoservis je výborná aplikace, nejlepší svého druhu a určení na marketu, ale když tu čtu reakce autora...
Neberte si to osobně, ale vaše reakce na dotazy či připomínky mi přijdou chvílemi až arogantní a otrávené, ve stylu slavného "chci hospodu, ale nemám rád lidi."
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů