Page 1 of 1

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 13:23
by amentma
Zdravim,

doteraz som vzdy vyuzil moznost publikovat aplikacie rovno do public Marketplace s moznostou automaticky zobrazit v ponuke aplikacii.

Teraz robim aplikaciu na zakazku a pred verejnym publikovanim by som potreboval bud pouzit publikovanie Beta verzie, resp. nezverejnovat schvalenu aplikaciu. Nikdy som to ale nerobil, preto mi nie je jasne par veci, ak mi viete objasnit budem rad...

ad 1) publikovanie na beta test podlieha takemu istemu schvalovaniu ako public marketplace? tam mam momentalne na schvaleni appku uz 10 dni, ak takto dlho trva kazda beta tak to neodladim ani do buduceho roku :)

ad 2) pokial dam appku na verejny marketplace, ale schovanu, to znamena ze nebude v ponuke a vo vyhladavani. Ale keby som niekomu poslal priamy link, tak ju uvidi, alebo dostane error?

vdaka za odpovede, ps: hladam testerov na aplikaciu pre pomerne vyznamny slovensky portal :)

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 13:27
by Martin Suchan
publikace beta appky je rychlejsi, protoze neprobiha rucni test aplikace, jen strojove testy.

beta aplikace nejsou ve vysledcich hledani, jen po kliknuti na link lze stahnout a jeste musi byt clovek v seznamu uzivatelu, ktere tam zadas pri publikaci.

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 17:29
by amentma
Vdaka. A ta druha otazka? Je apkikacia dostupna anonymne cez priamy link ak je skryta?

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 19:12
by Martin Suchan
pokud je app publikovana jako beta, tak ji nelze vyhledat, je dostupna jen pres link. kazdy, kdo ma link, tak tomu se zobrazi to menu v telefonu pro stazeni, ale instalace funguje jen u tech lidi, jejichz LiveID explicitne uvedes v App Hub u te aplikace.

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 19:14
by matoman
a jak fungoval skype, ked bol beta, a mohol ho instalovat kazdy, kto mal link_

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 20:03
by Martin Suchan
Skype byl vydan jako normalni aplikace, jen se o ni rikalo, ze to je verejna beta :)

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Mon Aug 27, 2012 23:24
by matoman
no v mp vedla cisla verzie, bolo napisane "Beta" to myslim ze nejde zadat (ci ide?), a normalne nesiel ani najst cez web, isiel iba cez linku, ak si dobre pamatam...

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Tue Aug 28, 2012 6:14
by Martin Suchan
aplikaci je mozno publikovat verejne tak, aby nesla najit a sla stahnout jen pres Link.

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Wed Aug 29, 2012 12:41
by matoman
a ako sa to robi? Dam ju normalne len hidden?

AppHub (Dev Center) - moznosti publikacie

Posted: Wed Aug 29, 2012 13:11
by Martin Suchan
jo, je na to checkbox, zda je aplikace skryta, nebo public. Rozdil je jen v tom, zda ji lze vyhledat nebo ne. Pokud mas odkaz, tak ji stahnes stejne.
Na Betu se potom dostanes take jen pres odkaz, ale stahnes ji jen pokud jsi v seznamu testeru.