Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Sir Sprice »

Ahoj lidi, prodal jsem svůj starý telefon, a tak řeším, který si koupit. Uvažuji o Samsung Galaxy Note, ale zároveň přemýšlím, jestli počkat na HTC Endeveaor anebo na SGS 3 (ale bůhví, kdy se tyto telefony začnou vůbec prodávat :/ )-
Proto se chci zeptat, je vidět na displayi Notu rastr? Jaký je rozdíl v jemnosti Super Amoled a Super Amoled Plus ? (Note versus Galaxy S 2).
Zároveň přemýšlím, jestli to dvoujádro nebude za chvíli málo, když budou vycházet quadcore..
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od mberdych »

Nevim jak s2, ale na Notu zadny rastr nevidim. Ani trochu. Na Lumii jsem to vnimal hodne. Rozliseni ma Note vetsi, tak mozna proto. Displej Notu je nejlepsi co jsem kdy videl. Akorat si stahuju podsviceni, prijde mi ze v rade situaci je i na nejmin dostatecne.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od silent64sk »

Na Note je raster rozhodne menší ako napr. na SGS2, ktorý má Super Amoled Plus. Predsa len, to HD rozlíšenie robí svoje. Super Amoled Plus je novšia generácia, ktorá odstraňuje nedostatky ako bola pentile matica, takisto vernosť farieb sa mi zdá subjektívne lepšia. Viac informácií si vygoogli, tu máš krátke porovnanie: http://www.mojandroid.sk/android-techno ... ko-ostatne" onclick="window.open(this.href);return false;
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Sir Sprice »

tohle srovnání vím, Samsung Galaxy S2 má celkem nížké rozlišení (měl jsem Evo 3D, které mělo stejný počet palců), takže je tam logicky rastr vidět - měl jsem tehdy i HD2ku, na které byl rastr taky dost vidět a pak vyměnil za Desire.
Nicméně co jsem viděl Ipod4 u mého kamaráda a ukazoval mi fotky, které byly neskutečně jemné, tak si říkám, že takhle si představuju jemnost displaye svého dalšího zařízení. HTC Edge bude mít zase víc dpi - nějákých 315 oproti Notu 280.
Nicméne někde jsem četl, že ta pentile matice je na Notu znát a obraz není úplně čistý při bližším pohledu.. jsem na to poněkud puntičkář
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od silent64sk »

Tak zájdi niekde do predajne a pozri sa na to vlastnými očami, či ti to bude vyhovovať. Ja taký náročný nie som. Raster na HD2ke mi vôbec nevadí, na Note je takmer neviditeľný, nebudem predsa pozerať na telefón z 10 cm.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od mberdych »

Asi tak, pokud si to dam 2cm od oci, asi neco uvidim. Jinak to vubec nevnimam. Uprimne, mam nota asi 2 tydny a teprve asi predevcirem jsem zjistil, ze je to pentile. Vubec by me to nenapadlo. Srovnani s iPhonem hodne v pohode.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Sir Sprice »

silent64sk píše:Tak zájdi niekde do predajne a pozri sa na to vlastnými očami, či ti to bude vyhovovať. Ja taký náročný nie som. Raster na HD2ke mi vôbec nevadí, na Note je takmer neviditeľný, nebudem predsa pozerať na telefón z 10 cm.
Byl jsem v tejdnu, zkoušel jsem videa na csfd.cz a bohužel ty videa byly na telefonu nic moc.. ale to přisuzuju tomu, že to asi nebylo HD a kvalita celkově nic moc
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od kome »

Na fotky je displej note super, problémy má například se zobrazením oranžového nebo červeného textu na černém pozadí, tam je vidět, že tam ten subpixel chybí.
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od neilz »

note ma na dnesni dobu prumerny displey, musis pocitat s tim ze proste oled nejni zadna spicka co se kvality a barev tyce, rastr je videt jen z blizkosti, s tim bych si moc hlavu nedelal me spis vadi ta nerealna bila a i jine barvy a naprd pozorovaci uhly
avalanche8
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: čtv lis 03, 2011 11:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od avalanche8 »

Tak jestly ma NOTE spatne porovaci uhly,tak bez urazky skus ocniho,osobne jsem nadmiru spokojen,a to se take radim mezy rejpaly a puntickare :)
Lafi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 04, 2011 11:33
Zařízení: Galaxy Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Lafi »

:lol: Note má průměrný displey a špatné pozorovací úhly... Chudák ten, co si na základě vašeho žvástu bude myslet, že to vlastně neni nic moc... Máte note v podpisu, ale jste si jistý, že jej vlastnite doopravdy ? A neměnil Vám tam někdo ten display ? :tlem: ... barvy jsou občas ústřel, ale 1) dají se vcelku slušně ubrat, 2) nereálnost mi vadí, jen kdyz chci upravit a tisknout foto a na to mam IPS panel u pc. Jak proboha myslíte ty pozorovací úhly ? Jakože, když k sobě telefon obrátíte zády, neni nic moc vidět ? Mno to je pravda.. až teď jsem si to uvědomil a taky mě to bude štvát, kdykoliv telefon vezmu do ruky. Vlastně nechápu, jak recenzenti po celem světě říkaji právě na adresu zobrazovače Notu, že je to absolutní špička.. slepci.... :-D
avalanche8
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: čtv lis 03, 2011 11:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od avalanche8 »

:-D :-D :-D DOBRYYY,Ale vazne NOTE je hoodne vklidu a 99% lidi nebude absolutne nic resit,ono totiz neni proc,osobne mam display nastaven na standart a ze je to drobek presaturovane me absolutne netizi,jak tu bylo zmineno na praci ve Photoshopu si asi nikto foun nekupuje ne???
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Balrog »

Já když jsem poprvé viděl Note v Electroworldu tak jsem byl uchvácený z Displeje,byla tam ta tapeta s perem a prostě paráda z každého úhlu,musel jsem ho mít.Jsem naprosto spokojený s displejem a jeho ,,přepálenými ´´barvami a kdybych je nechtěl tak si to v Note nastavím.Nechápu proč ho tedy pán stále má když má telefon tak špatný displej.Osobně si myslím,že spokojenost s displejem je základ
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od neilz »

nenapsal jsem ze je spatnej ale prumernej, prijde vam normalni ze bila ma zelenomodrej odstin ? ze kdyz se na telefon podivate z uhlu zespod tak se vsechny barvy meni do zelene atd ? mozna jsem jen narocnej i predchoziho iPhonu ale proste ja osobne nemuzu rict ze bych byl z displeje note nejak uchvacenej, je to proste prumer
Lafi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 04, 2011 11:33
Zařízení: Galaxy Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Lafi »

Patří ke špičce mezi telefony, které dnes najdete. Apple moc nemusim ale display má rovněž velice dobrý (teda až na tu vel..malinkost), takže pokud berete ten jako průměr pak je to složité. Rozhodně lepší nádech, než když obraz skoro zmizne či zešedne už při naklopení 45 stupňů ... Oproti 85% telefonů má note super obraz... Ačkoliv na velké ploše, ale kolik konkurentu nabídne hd rozlišení ? teď teprv půjdou do prodejů krom galaxy nexu...
neilz
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od neilz »

u iphonu barvy nesednou jen uz nejni takovej jas jako pri pohledu zezhora ale to je i u note, 45stupnu je blbost, mel sem iphone 4 i note tyden vedle sebe a iphone je na tom s uhly cca stejne ale hlavne nezkresluje barvy
Lafi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 04, 2011 11:33
Zařízení: Galaxy Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Lafi »

Akorát, že vy stále srovnáváte s iphonem, který ma display velice dobrý. Možná, kdyby jste porovnával s nějakým běžným, koukal by jste na to krapet jinak...
hipisko
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon čer 07, 2010 16:38
Zařízení: samsung note, iphone4

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od hipisko »

na co su komu najrealnejsie farby na svete u maleho telefonu (aj ked 5,3") , co na tom budete upravovat grafiku?
dolezite je vyuzitie a to je na note zatial najlepsie. Napr to, ze sa da browsovat bez zvacsovania aj na vysku.
Ja kaslem na farby, kaslem aj na ciernociernu farbu, to su u mna veci nepodstatne u mobilu.
Lafi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 04, 2011 11:33
Zařízení: Galaxy Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Lafi »

Souhlas...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Příspěvek od Balrog »

Už je to tady.Neni forum kde by se do ostatních telefonů nenavážel někdo kdo má Iphone a vidí jen Iphone jako ten nejlepší?měl jsem Iphone 4 a displej je parádní,ale na tak malém displeji (oproti Note).Co takhle srovnat Ipad s Notem?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů