Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
jozef01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 24, 2011 18:22
Zařízení: modra nokia

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozef01 »

Diki za odkaz, prave to citam. Najdem nejaky obchod kde ho maju a skusim sa s tym pohrat. Kazdopadne bol by som rad, aj na postrehy od majitelov, niekde pisali este aj o tom, ze vidiet tam otlacky, nema dispej oleofobnu vrstvu, tak tam dost ostavaju. Kazdopadne zatial vdaka za vase postrehy.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomasSX1 »

Fail Rakuskeho operatora T-Mobile. V 30 sekunde reklamneho spotu je ukazka aplikacie Facbook ktory ale nepatri aplikacie Facbook pre WP. Podla vas preco T-Mobile pouzil screen aplikacie s iOS?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VEvtrihRjUc[/youtube]
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od biscuit84 »

Mna skor zaujalo, ze rakusky T-Mobile ju dava k pausalom za 0 Eur :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Vůbec nechápu jak se jim takováhle věc povede :-) Stejně jako AT&T a Titan na Android 2.2... možná kvůli tomu, že aplikaci FB lépe znají všichni z iPhone ? Netuším.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Podle mě to jen ukazuja ne neschopnost operátorů, stačí se podívat, jak je vyškolený personál u nás. O Windows Phone nevěděli v T-Mobilu vůbec nic a člověk rozhodnutý pro WP si nakonec koupil Android (s WP ani neměli zkušební telefon, nebo ho raději neukázali). :cry:
Snad je to teď po příchodu Lumií lepší, ale už podle té reklamy asi těžko...
reichl22
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 06, 2012 23:04
Zařízení: Nokia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od reichl22 »

Takze k postrehum po nekolika dnech pouzivani (od 1.2):
(pisu napreskacku tak jak mi to jde na mysl, nema to zadne poradi)

- spoust na fotaku se macka pekne ztezka a nez si na to zvyknete, budete zezacatku pravdepodobne jen ostrit a uz to nedomacknete

- pri drzeni v prave ruce se snazim mobil jakoby drzet i malikem zespoda (aby nevyklouznul), ale v tom miste je zrovna prechod mezi telem a zadnim krytem, zrovna to misto docela reze (je ale pravda ze neni zadny duvod si mobil o ten malicek opirat, jde asi jen o muj zvyk, diky sirce celeho pristoje padne do ruky bezproblemove a vyklouznuti nehrozi)

- v nektere recenzi na ceskem webu jsem videl ze si stezovali na zpracovani zadni casti - u me je vse bezproblemu, vsechno doleha a nikde nic nevrze; na omak je mobil zezadu prijemny, jakoby pogumovany

- cocka fotaku schyta temer pokazde kdyz vezmu Lumii do ruky poradny otisk prstu

- 3 HW tlacitka vespod se tisknou bez jakychkoliv problemu (nekde jsem cetl ze si stezovali)

- zvuk z hlasiteho reproduktoru mi prijde dost nahlas a dostatecny i pro nenarocny poslech hudby

- zvuk z reproduktoru pro volani je nezkresleny a i dle reakci okoli mi je rozumet naprosto bezproblemu (narazim na recenzi z tusim wp central kde za to 710 totalne strhali)

- obrazovka mi prijde narosto bezproblemova (pouzivam cerny profil) a rozhodne mi neprijde ze by bila byla do hneda nebo co to tu pisete nademnou. Mozna jste zbytecny puntickari, protoze rikat ze kvuli tomu byste si nekoupili 710 tak to je docela haluz:)



ostatni uz bude asi jen zalezitost WP, ne moc spolecneho s Lumii 710 (presto kvuli uzivatelum kteri treba nejsou rozhodly pro Lumie pridavam i tyto postrehy na WP):
vetsinou to jsou drobnosti ale taky hrozny faily v navrhu systemu:

- HW tlacitko lupa jsem za celou dobu pouzivani mobilu ani jednou nepouzil, nepredpokladam ani dalsi vyuziti az bude seznam, pokud to bude fungovat tak ze me to pouze hodi zkratkou na vyhledavac seznam v IE9... Proc proboha pomoci toho nemuzu vyhledavat v systemu a musim kvuli tomu hledat debilni malou lupu na obrazovce??

- pokud nastavim ze jsem online pro chat fb a potom vypnu datove pripojeni, na fb se stale zobrazuji jako online, az do te doby nez se zase prihlasim, takze se me muze snazit nekdo napsat a potom mu to zpravy vraci s chybou. Jedine reseni je se manualne odhlasit predtim nez vypnu datove pripojeni...

- udaje o kontaktech z facebooku telefon nedokaze prijmout za sve (napr. datum narozenin), takze aplikace Narozeniny potom nezobrazuje tyto profily - je nutne manualne pridat udaj ke kontaktu, coz je otrava a navic potom u kontaktu mate 2x udaj narozeniny:( Zkusim jeste napsat primo autorovy aplikace jestli s tim nemuze neco udelat...

- proc musim mit na vypinani bt a wifi specialni dlazdice kdyz i moje stara 5230 toto umela vypnout pres kliknuti do stavove listy v horni casti obrazovky nepochopim, ale budiz, jeste ze existuji tyto dlazdice, taky jsme mohli wifi vypinat pres nastveni, ze:D

- microsoft (a Radek Hulan:)) argumentuje ze nepotrebujete pametovy karty nebo velkou pamet v mobilu, protoze na skydrive mate 25GB. Jenze skydrive neni kompatibilni se Zune, takze hudbu tam sice nahrat asi muzete, ale uz ji neuvidite v Zune, tzn. nebudete tam mit zadne tagy, nebude se dat jednoduse spoustet a navigovat v albech a pri odpojeni od internetu nebo zavreni skydrive prestane hrat...

- microsoft ma skvely live mesh ktery mi synchronizuje dokumenty mezi pocitaci, ale v mobilu do teto slozky (ktera je IMHO take na skydrive!) proste videt neni, takze vsechny soubory ktery tam chci mit musim manualne po kazde zmene nahrat do skydrive...

- live mesh mi synchronizuje oblibene polozky s IE9, bohuzel jen s IE9 na pc, do mobilu zase nevidi:/

- IE9 v mobilu podporuje zalozky, ale odkaz do zalozky nelze otevrit na pozadi, pokazdy se otevre i ona zalozka, coz ohromne zpomaluje pri praci a ponekud se potom vytraci smysl zalozek, protoze nastejno rychle (krome nacteni dat) me vyjde kdyz si to otevru a potom se zase vratim zpet...

- soubory ze skydrive nekdy nefunguji na 100% (pr. certifikat pro outlook nelze nainstalovat ze skydrive, ale z napr. freemailu na seznamu ktery otevru na mobilu pres IE9 se otevrit a nainstalovat da)

- u IE9 se neda vypnout stavova lista takze nemuzete prohlizet maximalizovane

- klavesnice se zbytecne neroztahne pres celou sirku obrazovky

- na klavesnici se neda defaultne zapnout pripoma .cz, vzdy je tam .com a az pri rozklepnuti se nabidnou ostatni

- IE9 sice ma v nastaveni preferovana verze webu jako stolni, ale z meho testovani to nema zadny vliv, nektere stranky se stejne zobrazuji jako mobilni

- nokia navigace nefunguje offline

EDIT:
- jeste jsem zapomel dulezitou vec na kterou si stezuju jinde - WP neumi jednoduse nastavit tichy rezim bez vibraci:(

Jako nejvetsi fail urcite vidim nevyuziti Live Mesh a take zklamany jsem z integrace Skydrive (zvlast kdyz se vsude pouziva jako kladny argument).

To je tak zatim vse na co jsem si vzpomenul ze mi vadi, pokud budete mit nekdo zkusenost jak nekterou z vytykanych veci obejit, urcite napiste budu jedine rad:)

Zaroven jen doplnuji ze jsem presel z hloupe Nokia 5230 a rozhodne nakupu Lumie 710 nelituju, tech pozitiv v cem me mobil a hlavne system bavi a prekvapuje je ohromne mnozstvi a techto par nedostatku jsou jen takove pihy na krase, nic co by se nedalo prekousnout... Co si ale budeme povidat, prijde mi to ze jsou to takove chyby nad kterejma proste nekdo nepremejslel a to je ve verzy 7.5 docela na povazenou:/ Navic nic z toho podle me neni takovy problem na naprogramovani, takze opravdu jde jen o lenost / blbost vyvojaru:/

Hawgh, koncim sve dlouhe vybliti zkusenosti s Nokia 710 a Windows Phone 7.5:)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Pravda, ale některé z věcí, které píšeš se připravují pro WP8. Takže souhlas, systém je fajn, ale občas člověk jen nevěřícně kroutí hlavou nad drobnostmi... ;-)
A díky za postřehy k 710!
Broody
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 07, 2012 18:26
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Broody »

IE9 v mobilu podporuje zalozky, ale odkaz do zalozky nelze otevrit na pozadi, pokazdy se otevre i ona zalozka, coz ohromne zpomaluje pri praci a ponekud se potom vytraci smysl zalozek, protoze nastejno rychle (krome nacteni dat) me vyjde kdyz si to otevru a potom se zase vratim zpet...
To je sice pravda a taky mně vadí, že se nedá odkaz otevřít na pozadí, ale po chvíli používání jsem přišel na to, že ihned po otevření nového okna s odkazem se dá kliknout na hw. tlačítko Zpět a člověk se vrátí na původní stránku, zatímco právě otevřená záložka zůstane otevřená na pozadí a donačte se.

Není to ideální (osobně bych byl pro další volbu jako "open in new tab in background"), ale je to docela rychlé - jedno kliknutí navíc. Osobně mi tento trik přijde hodně užitečný.
reichl22
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 06, 2012 23:04
Zařízení: Nokia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od reichl22 »

Aha to me nenapadlo, vyzkousim, diky!
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Po dvou nech s Lumií 710:
Záda telefonu jsou fajn. Kdokoliv je kritizuje, je to buď zbytečně rýpavej pisálek nebo ňouma. :) Jsou příjemně pogumovaná a dobře se drží v ruce. Výhoda je na skleněné desce (třeba stolu), kde nehrozí samovolný posun při vibrování.
HW tlačítka jsou v richtigu. Vidím jednoznačně výhodu v jejich použití. Jako první přišli Asiati (LG, ťamťung, Sony ...) s senzorickými klávesami a je to mor. Furt se člověk uklikává a občas to zareaguje, i když nechci. HW tlačítka jsou super, člověk pokud je chce zmáčknout, musí provést stisk.
Displej je velmi čitelný na denním světle, má jasný kontrast pozadí a písma.
Úhlopříčku si dokážu představit i větší, jenže to by pak nešel telefon ovládat jednou rukou, takže za 3,7" palec nahoru.
USB konektor je na správném místě a nekryje ho zbytečně krytka.
Líbí se mi focus pří focení v tom místě, kam klepnu prstem.
Líbí se mi velmi rychlé odezvy.


A teď negativa: uvítal bych probuzení displeje i jinou cestou než POUZE tlačítkem na vrchní straně přístroje. Třeba dvojstisk "home" tlačítka by nebyl od věci. Takhle človek musí udělat "cvak" nahoře a pak dlooouhý tak prsem po displeji nahoru. Nu, třeba spraví update. :)

Myslím, že model 710 nebude víc rozšířený než 800, protože reklama dělá své, ale určitě si velkou uživatelskou základnu najde. Bez pochyby se jedná o lepší volbu než HTC RADAR nebo SAMSUNG OMNIA W. Zejména proto, že má neskutečně užitnou hodnotu balík aplikací od Nokia - a sice Nokia Mapy, Nokia Autem, Přenos kontaktů a Seznam search.

BTW, věděli jste, že hledání v mapě pěšky vám nabízí cestu za použití hromadné dopravy, tedy třeba v Praze pomocí Metra i TRAM???? Super užitečná vychytávka! Palec nahoru.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

...pak dlooouhý tak prsem po displeji nahoru...
Vím, že je to překlep, ale ta představa... Obrázek
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Ano, překlep. Mělo tam být "tah prstem". :tlem:
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomasSX1 »

Raper Flo Rida pouzil Lumia 710 vo svojom videoklipe

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bpOR_HuHRNs[/youtube]
McBobr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 16, 2011 22:37
Zařízení: HTC Titan; NOKIA Lumia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od McBobr »

Ahoj, mám na vás dotaz. Nastavoval někdo z vás internetové připojení od O2? Podle návodu na O2 to nelze, ptž "Nastavení připojení" na Nokii není, to má HTC. Stáhnul jsem tedy "Nastavení sítě" od Nokie, ten sice rozpoznal a nakonfiguroval O2, ale internet nejde. Napadlo mě tedy, že se musí nastavit apn, ale na podporu O2 volat nemůžu, ptž se nejedná o moje číslo, ale o firemní číslo a já nejsem oprávněn jednat. Mohl by mi to nastavení někdo napsat, nechci a nemůžu čekat do pondělka až to vyřídí v firma. Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

V nokia collection v Marketplace je aplikace nastaveni site.
McBobr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 16, 2011 22:37
Zařízení: HTC Titan; NOKIA Lumia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od McBobr »

Jak jsem psal, "Nastavení sítě" jsem stáhl a přesto se připojit nelze (ano, data mám opravdu aktivována)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

"Nastavení připojení" na Nokii není, to má HTC.
To jsi napsal a to je blbost..nokia ma vlastni aplikaci nastaveni site,tu otevres,ripojeni se nastavi a vse funguje.
McBobr
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 16, 2011 22:37
Zařízení: HTC Titan; NOKIA Lumia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od McBobr »

Asi si nerozumíme nebo jsem to špatně napsal.

Jen jsem chtěl zdůraznit, že na O2 je špatně napsaný návod. Asi to zkopírovali od nějakého zařízení HTC. A nechtěl jsem, aby mě na návod někdo odkazoval, ptž tam je evidentně špatně. Proto jsem se vůbec zmiňoval o Nastavení připojení, vím že není pro Nokii.
____________________________________________________________________________________________


Nastavení sítě, jak už jsi mi 2x napsal, jsem stáhl a vyzkoušel ještě předtím, než jsem tady požádal o radu.

SW sice tvrdí, že rozpoznal a nakonfiguroval připojení, ale připojení prostě nejde... Vyzkoušel jsem i restart přítroje, pokud by se ta změna projevila ž po restartu.

Opravdu mě nenapadá nic jiného...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Lumii tu mam a nastaveni site podle nokiacke aplikace chodi korektne jak na O2 operatora,T-Mobile ci Vodafone.Vse chodi vcetne mms,problem hledej jinde..
reichl22
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 06, 2012 23:04
Zařízení: Nokia 710

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od reichl22 »

Tak ja se taky pridam:) Telefon mam od O2 a nastaveni site od Nokie byla prvni vec co jsem odinstalovatl protoze z popisu jsem dospel k nazoru ze mi to k nicemu nebude. Nic jsem nenastavoval, do mobilu jsem dal simku (o2, predtim pouzivana v jinym telefonu) a vse mi funguje tak jak ma, takze nevim co resite?:) Funguje mi mms i 3g internet a i roaming...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů