Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

To ze Apollo dostane Lumia ci Titan je jasne a jiste,resili jsme update pro prvni generaci Windows Phone telefonu tj.HD7,Trophy apod,tam uz podle me Microsoft aktualizace nevyda..kdyz ano bude to jedine dobre.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Já si myslím že apollu pro zařízení první generace už nebude,věřím ale že na xda se nějaká custom rom na něm postavená objeví,to zase ano.
Tango možná ale tak přelomové patrně nebude a hlavně se hovoří o podpoře slabšího hw na rozvojových trzích,necháme se překvapit co dalšího nám ms dá...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Martin Suchan »

htcjirka píše:To ze Apollo dostane Lumia ci Titan je jasne a jiste,resili jsme update pro prvni generaci Windows Phone telefonu tj.HD7,Trophy apod,tam uz podle me Microsoft aktualizace nevyda..kdyz ano bude to jedine dobre.
Ja zas rikam, ze pokud ho dostane Titan, tak nebude technicky duvod, aby nevysel i na Trophy, Omnia 7 a pod. Da se maximalne cekat, ze ho nevydaji podobne, jako nevydaly cestinu pro telefony prvni generace, tj. ten update bude kompatibilni (pokud nebude problem s firmwarem), ale Zune ho nenabidne, leda pres CabSender nebo upravenou ROM.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

O tom se bavime,ze nebude k dispozici oficialne,to je kazdemu jasne, ze pomoci cab sendru tam pujde dostat. :roll:
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od premikkoci »

Ono je taky jasné, že ikdyž je to technicky možné, tak to neni možné :) Nechme se překvapit
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Necroman píše:
htcjirka píše:To ze Apollo dostane Lumia ci Titan je jasne a jiste,resili jsme update pro prvni generaci Windows Phone telefonu tj.HD7,Trophy apod,tam uz podle me Microsoft aktualizace nevyda..kdyz ano bude to jedine dobre.
Ja zas rikam, ze pokud ho dostane Titan, tak nebude technicky duvod, aby nevysel i na Trophy, Omnia 7 a pod. Da se maximalne cekat, ze ho nevydaji podobne, jako nevydaly cestinu pro telefony prvni generace, tj. ten update bude kompatibilni (pokud nebude problem s firmwarem), ale Zune ho nenabidne, leda pres CabSender nebo upravenou ROM.
MS to prostě dělá natruc,nemohu si pomoci,podobně jako čeština která oficiálně pro první generaci není a nebude,dokud se ti páprdové z vedení této myšlenky nezbaví.Chtějí podpořit prodeje nových telefonů ale tímhle způsobem....nevím nevím.
Od seriózní firmy kterou ms bezesporu je bych čekal trochu jinou podporu prodeje...z první generace se nechá sehnat stále omnia 7 česká distribuce ale ti pitomci prostě lokalizaci nepustí,spiousta lidí jim to má za zlé a já také.
Češtinu si nahraji to není problém a o možnosti dostat caby s locale přes cab sender ms jistě ví,popdepsané nebudou,ale stejně tak vědí že aby byla lokalizace stoprocentní je ještě potřeba nahrát české menu no a ten soubor je od nich naschvál podepsaný.
Abych t tedy nahrál musel bych absolvoivat interlop unlock a to je další zdržování...mimo to mám pocit že po případném HR vezme za své....takové chování je od MS jedním slovem prasárna ať se na mne nikdo nezlobí.

EDIT:
Musím za sebe říci že mě s tímhle chování a taky v souvislosti s cz viz. výše,MS tak nakrknul,že jsem se vrátil na Custom TITAN7740 kterou zde na fóru často vychvaluji,ještě že ta možnost je.S tímhle přístupem si to můžou nacpat do uší...o takovou "podporu" zákazníků vážně nestojím a tu klávesnici přežiji nedělá to často.
Až vyjde apollo (pokud se MS nebude chovat stejně debilně jako teď) a přinese nějaké větší změny rád na něj přejdu ale tenhle update je k ničemu když ase k tomu ms staví jak se staví.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Gater »

Myslis menu fotoaparatu ? Nejak to nechapu, co je na tom novem updatu spatneho ?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

Ano menu fotoaparátu je v některých custom rom intewgrované a vše běhá jak má.
Na tomhlwe updatu zamrzí jak se masešsky MS kle svým zákazníkům chová a místo aby komunitu vlastníků těchto vlastníků podporoval,háže jim klacky pod nohy (dostupnost update v závislosti na oper) nebo dělá vyložené šprajcy viz. rozhodnutí nezpřístupnit plnohodnotnou lokalizaci pro WP první generace,můžou sale prostě se tio blbci ve vedení rozhodli že to tak nebude a basta.Tohle chování tehdy když to MS nejdřív slíbil a pak zase otočil,spoustu uživatelů řádně nakrklo a nedivil bych se kdyby od WP sposuzat utekla.....přiznám se že mám cukání také.
Když půjdu do androida bude to sice děravý systém s xverzemi běžícími na xxHW a problém s některými aplikacemi,to samé bezpečnost ale zase je uživatel svobodnější a tyhle nesmysly se ho od google netýkají!
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od dwbmb »

Máš pravdu, na Android totiž vycházejí aktualizace na všechna zařízení bez rozdílu a navíc zároveň.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od fredysz »

Cheetah007: No na druhou stranu to ber tak ze pokud si nekdo koupi telefon, ktery neni lokalizovany a kde vyrobce i dodavatel systemu prohlasi ze do nej lokalizaci dodavat nebude (takova je dohoda mezi MS a vyrobci), tak by si pak nemel stezovat. To ze do nej jde cestina doinstalovat neoficialni cestou muze uzivatel brat tak maximalne jako bonus bez podpory a zalezi na vyrobci jak se k tomu stavi. Treba LG u Optimus 7 soubor s nastavenim fotaku v cestine dodala sama, vcetne nekolika lokalizovanych aplikaci, i kdyz k nam zadny lokalizovany WP7 telefon nedovazi...
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Fixie »

Myslím že to tu zbytečně řešíte. Tango bude pro starší generaci na 100%. Apollo už asi ne!

Android bych tu nepletl vůbec vzhledem k nynějším problémům s ICS. Tím nasrali řádnou dávku Androiďáků
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

dwbmb píše:Máš pravdu, na Android totiž vycházejí aktualizace na všechna zařízení bez rozdílu a navíc zároveň.
No popravdě,nebudu chodit okolo horrké kaše,počáteční nadšení vyperchalo a chystám se dát WP device HTC HD7 pryč,chování ms se mi příliš nezamlouvá a i když mám ve výběru custom ROMek takříkajíc volnou ruku,je na WindowsPhone hodně věcí co mi vadí,takže půjdu do androidu,inzerát se chystám podat do patřičné sekce.
Jedním z důvodů mimo omezení WP jako takového je i velikost,ten 4.3" je sice obří a luxusní ale to je tak vše....nemám moc času a telefonem blbnout a velikost je někdy nepraktická.Zamlouvá se mi v tomto směru takový HTC Wildfire S ten je doruky tak akorát,hw nepatrně horší a mým nárokům bude vyhovovat stejně dobře.Andropid není tak bezpečný ale také ne tak nepřístupný a omezený jako WP,pokud něco chybí není problém cokoliv najít,další vě zcela nepochopitelná je u WP absence protokolu hovorů,kterou bych dost potřeboval,propvolané minuty celkem,jednotlivé hovory,příchozí odchozí...WP vám nenabídne ani zobrazení doby posledního o celkové nemluvě.
Nevím zda v tomto směru přinese něco tango ale obávám se že nikoliv a bude to poslední velká aktualizace,takže pak bude telefon ve výše řečeném stejně tak jako předtím nepoužitelný.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

Za hlupaky byli ti co porad prehaneli a vynaseli WP do nebes..a nehodlali zkousnout, ze je to v podstate hloupy OS,v minulosti i stale dnes.Rychlost a stabilita je jednoznacna,to nikdo nepopiral a nepopira,ale pridomek pul OS si nese stale.Ti nejvetsi rvouni a pochlebovaci WP7.5 a co odsuzovali ty,kteri si "dovolili" upozornit na nedostatky Windows Phone jsou ted v koute,ikdyz par novych se objevilo a nedostatky zametaji slovy "ja to nepotřebuji a nepoužívám",neklasičtější výmluva a argumentace.To letalo z kazdeho rohu,pockej az prijde Mango a Mango prislo a takova pecka to nebyla.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od fredysz »

-Pavel-:Ten prispevek moc nechapu. Mam telefon z prvni generace a dostal jsem nejnovejsi aktualizaci drive nez zarizeni generace druhe. Tak v cem je problem? Ostatni zarizeni ho budou dostavat postupne v nasledujici dobe. Prvni generace dostane Tango a neni duvod proc by nemela dostat i Apollo, takze podpora a pristup MS je myslim vice nez dobry. Kdyz takhle vezmu Android telefony na ktere je aktualni verze 4.03 a podivam se na CES, kde vyrobci prezentuji telefony s verzi 2.3, kde clovek poradne ani nevi jestli nejaky update dostane...
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Stevik »

Pokazde si myslim, ze se dozvim Co je noveho v update, verze 7.10.8107.79 v tematu Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?, ale diskutuje se tady o velkych updatech. Diskutuji tady i ti, kteri jinak umravnuji jine. :-(
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Cheetah007 »

htcjirka
Neplatilo to počítám na mě? já jej měl (ano preodal jsem ho známému) a nedostatky párkrát vyčítal,naposledy dnes a pro mě je WP7.5 minulost....pokud by měl v základu co jsem popisoval prosím,ale že to ms nepochopitelně nechce a cesta jak to zprovoznit neexistuje....tohle můj rozum opravdu nebere....je to podle mého uměle nafouklé,úžasný,rychlý stabilní a bezpečný OS ale k dokonalosti byt alespoň trochu má zatím na míli daleko.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od Vlasta W. »

OK, víme, že jsi WP telefon prodal, tak už prosím zastavte ten OT tady.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Po aktualizaci Omnie7 na 7.10.8107.79 mi přestalo fungovat bluetooth. Nepomohl ani návrat na předchozí bod obnovy ani defacto přehrání jiné ROM. Máte s tím někdo zkušenost? Na xda se něco málo objevuje, ale nikde jsem se nedočetl, čím to je způsobeno a jak to opravit (pokud to je SW chyba)...?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od htcjirka »

htcjirka
Neplatilo to počítám na mě?
Kdepak,na tebe to neplatilo ;-)
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Nový WP update, verze 7.10.8107.79: Co je nového?

Příspěvek od onetux »

p.a.Ť.o píše:Po aktualizaci Omnie7 na 7.10.8107.79 mi přestalo fungovat bluetooth. Nepomohl ani návrat na předchozí bod obnovy ani defacto přehrání jiné ROM. Máte s tím někdo zkušenost? Na xda se něco málo objevuje, ale nikde jsem se nedočetl, čím to je způsobeno a jak to opravit (pokud to je SW chyba)...?
Nabídlo ti aktualizaci oficialně Zune? :) (neptám se kvůli BT, s tím poradit neumím)...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 80 hostů