[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Zamčeno
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od dwbmb »

Napadlo mě to taky, ale ta souvislost mezi v prostoru poházenými obrázky a kus níže na sobě těsně nalepenými grafy nebyla jednoznačná. Takže děkuji za odpověď.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

2 hujer: Protože jsem dychtivě očekával tuto aplikaci a sám se sebou se vsadil (a sázku vyhrál), že se objeví 24.12., rozhodl jsem se nakonec, že si ji nadělím pod stromeček, i když je z kategorie těch dražších. Ale co, jsou ty vánoce, tak proč si neudělat radost, že? (Dobrá taktika, vydat ji na Štědrý den :) ) Zkusil jsem lite verzi a vydržel s ní jen pár hodin a pak jsem si zaregistroval platební kartu a koupil si "ostrou" verzi. Je to moje první koupená aplikace a byl bych rád, kdyby si toho autoři všimli, protože by to pro ně měla být pocta, že právě ji jsem si koupil jako první, ačkoliv nepatří mezi levné.
Líbí se mi a ostatní aplikace na počasí jsem okamžitě vyházel. Ponechal jsem si pouze CHMI Meteoradar, který mi na dlaždici ukazuje, co se k nám blíží. A tak mě napadlo, co kdyby se dlaždice Meteoservisu překlápěla do zobrazení radarového snímku? Dále mám otázku: Meteoservis neumí pracovat s aktuální polohou?
Edit: Martintrojanek byl rychlejší, ale je vidět, že nám uživatelům to myslí stejně. :)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: [app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Diky za vanocni darek :-)
kuca1982
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 16, 2011 8:46
Zařízení: Samsung Omnia 7 Custom Tango ROM
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od kuca1982 »

Chvíli jsem zkoušel lite verzi, ale bylo jasný, že si koupim placenou :-). Škoda, že aplikace nepracuje s více místy + pro každé nemá live tile jako to umí moje druhé počasí WeatherMaster... Ale samozřejmě velké díky, není to přece poslední verze že? ;-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Pokusím se, i v tomto vánočním čase, odpovědět alespoň na některé vaše otázky.
Flynn píše:2 hujer: Protože jsem dychtivě očekával tuto aplikaci a sám se sebou se vsadil (a sázku vyhrál), že se objeví 24.12., rozhodl jsem se nakonec, že si ji nadělím pod stromeček, i když je z kategorie těch dražších. Ale co, jsou ty vánoce, tak proč si neudělat radost, že? (Dobrá taktika, vydat ji na Štědrý den :) ) Zkusil jsem lite verzi a vydržel s ní jen pár hodin a pak jsem si zaregistroval platební kartu a koupil si "ostrou" verzi. Je to moje první koupená aplikace a byl bych rád, kdyby si toho autoři všimli, protože by to pro ně měla být pocta, že právě ji jsem si koupil jako první, ačkoliv nepatří mezi levné.
Líbí se mi a ostatní aplikace na počasí jsem okamžitě vyházel. Ponechal jsem si pouze CHMI Meteoradar, který mi na dlaždici ukazuje, co se k nám blíží. A tak mě napadlo, co kdyby se dlaždice Meteoservisu překlápěla do zobrazení radarového snímku? Dále mám otázku: Meteoservis neumí pracovat s aktuální polohou?
Díky, a teď myslím všem, za složené poklony k aplikaci. Samozřejmě, že si vážím vaší důvěry a věřím, že vynaložených financí nebudete litovat. Ostatně aplikace se bude neustále vyvíjet a vylepšovat, často právě na základě vašich námětů či připomínek.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

martintrojanek píše:aplikaci jsem zakoupil, a rozhodne nelituji, je to paradni aplikace, graficky perfektne zpracovana, chvalim..
jen napad, neslo by na secondary live tile (tak aby se obracela) zobrazovat obrazek radar cr? Tak jako to dela aplikace meteoradar, tim bych nemusel pouzivat dve apps :)
S využitím "zadní strany" LiveTile počítám a pravděpodobně už v příští verzi bude možné zde zobrazovat radarové snímky ČR/SR. Ostatně, využití a další zdokonalování LiveTile(s) je jednou z oblastí, které se postupně dočká ještě dalších mnoha vylepšení, ale postupně... musím taky pracovat a něčím se živit :-)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

kuca1982 píše:Chvíli jsem zkoušel lite verzi, ale bylo jasný, že si koupim placenou :-). Škoda, že aplikace nepracuje s více místy + pro každé nemá live tile jako to umí moje druhé počasí WeatherMaster... Ale samozřejmě velké díky, není to přece poslední verze že? ;-)
Ano, není to poslední ale první verze. A jak jsem psal v předchozím příspěvku, postupně se aplikace dočká dalších vylepšení a nových možností. Kromě již zmíněného vylepšení LiveTile funcionality počítám s něčím jako "oblíbená místa" mezi nimiž si bude moci uživatel rychle "přepínat" a pro které bude evt. k dispozici i samostatná LiveTile atd.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

RE: [app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

p.a.Ť.o píše:Diky za vanocni darek :-)
Věřte nebo ne, vydání přesně na Štědrý den nebylo mým záměrem. Možná to tak pochopil někdo od Microsoftu v rámci certifikačního procesu. Ono nějak spočítat jak dlouho to bude nakonec chlapcům trvat jednoduše nejde. Ale nepopírám, že to vyšlo pěkně - přímo na vánoce - i když mě to stálo (neplánované) zapnutí PC a doplnění již propravených článků atd. namísto štědrovečerní pohody :)

A závěrem ještě k Lite verzi:
Předpokládám, že v rámci uvolnění prvního updatu pro verzi plnou bude taky malá, ale možná důležitá, změna u Lite verze týkající se LiveTile. Po mnohých výtkách zřejmě LiveTile bude i v Lite verzi, i když s určitými omezeními jak např. že proces na pozadí nebude provádět automatické aktualizace jako u plné verze, takže pro "aktuálnost" bude nutno Lite verzi alespoň občas spustit. A k dispozici nebude ani zadní strana s radarovými snímky, které plánuju doplnit (viz výše). Nicméně i tak bude i v Lite verzi alespoň základní informace dostupná v LiveTile.

Díky všem za připomínky a vaše návrhy či náměty a všem přeju krásné vánoční svátky.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od dwbmb »

Já moc prosím, jestli jsou připomínky stále vítány, aby radarové snímky na LiveTile byly vypínatelné :)
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od MiroS »

Aplikacia je paradna, nemam problem ani s cenou. Problem je len s Microsoftom a ich neschopnostou sprisrupnit plateny market.

skusal som uz tisic sposobov ale ani jeden nefunguje
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

OT: Nechápu, já jsem si včera zaregistroval kartu Visa a aplikaci jsem v pohodě koupil. Byla to moje první koupená.
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od tom028 »

Vcelku vydarena aplikace. Nainstaloval jsem ji, pokochal jsem se a nasledne ji odinstaloval. Ta cena je zbytecne moc nadsazena. Vzhledem k tomu, ze je rada free aplikaci, co v podstate dodaji potrebne informace zdarma, nemam duvod kupovat. Kdyby cena byla 21Kc, tak bych o tom uvazoval...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

Máš recht, dej si raději 6 piv, z toho aspoň budeš něco mít. :-D
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

RE: [app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Nech to byt Flynne, Tom028 zjevne nepochopil :)

Sent from my OMNIA7 using Board Express
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od mimonaut »

škoda, že můj děda nemá smartphone, ten by se z meteoservisu rozplynul blahem :-)
Pěkné.. Ale já ho zatím nevyužiju.. stačí mi jednodušší, ale kdo ví jak to bude dál. I tak díky.. každá dobrá aplikace se počítá..
Lokamed
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 26, 2011 2:13
Zařízení: Nokia Lumia 1020

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Lokamed »

Aplikacia je vyborna, len ma trochu prekvapilo, ze som nenasiel Piestany medzi podporovanymi mestami... Planujes doplnit tento zoznam? Ak pridas PN tak hned kupujem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od htcjirka »

Aplikaci jsem tez podporil a cena je urcite adekvatni za takto kvalitni programek.Moc diky.
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Rodsten »

Taky jsem aplikaci koupil, jen nechapu, proc mi ve meste Cesky Tesin ukazuje teplotu o cca 4 stupne mene, nez je skutecnost. Bylo to tak vcera a dnes to ukazuje ze budou 2 stupne ale je cca 6. Proc? Navic i na te teplotni mape jsou ty cissla vyssi...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

A jak víš, že je právě 6 stupňů? Čím teplotu měříš, jakým teploměrem? Žiješ v centru města?
Pozor, převážná většina moderních digitálních teploměrů a meteostanic nedokáže měřit přesnou teplotu a tolerance je někdy dost vysoká. Zatím jsem nenarazil na teploměr, který by nelhal a že jich už doma mám! A tak mi jeden ukazuje v tuto chvíli 6,5°, jiný 4,7°, další 2,8°... a jediný, který je přesný je laboratorní digitální teploměr, který mám jako etalon. Ukazuje 3,5° 20 cm od okna směr sever. Jinak všechna čidla mám v oknech na severní straně, dvě dokonce na stejném místě jako je čidlo laboratorního. Předpověď na 10. hodinu hlásila 3°C, čili to zase není taková nepřesnost.
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Rodsten »

jasne, to ze mi teplomer ukazuje necelych 6 st, neznamena ze tolik je, ale pocasi co mam nainstalovany od jinych zobrazuji po 10 hodine minimalne 4 a vetsinou to tak nejak sedi. Tak nevim, proc tady takovy pokles...
Zamčeno

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů