Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

Nosíte pořád Lumii v tom slikonovým pouzdru? Nebo bez toho... oleštila se vám za nějakou dobu, nebo je pořád jako nová?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nesnasim jakakoliv pouzdra takze vzdy bez.Vcera jsem Lumii prodaval a byla jako prave vybalena.
Totez N9 od listopadu stale jako prave vybalena.
Jinak Lumia 800/N9 ma jeste povrchovy matny nastrik sveho polykarbonatoveho tela.
Jsou dva typy nastriku,jeden hrubsi(zanechava mene otisku) a druhy hodne hladky(zanechava vice otisku).Ten hladky se muze casem vice olestit a nasledne loupat..znama vec.
Pjotrson
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 07, 2012 9:20
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pjotrson »

zrovna dneska jsem to resil, mam lumii 800 cca mesic a kousek a prislo mi to silikonove pouzdro nejak spinave, tak jsem ho sundal a umyl (bylo tam od zacatku) a zjistil jsem jak je vlastne lumie malinka :D tak to asi budu nosit nakou dobu bez toho, pokud jde o povrchove skrabance, tak jsem zjistil, ze se stejne male necistoty i treba mensi, opravdu male, kaminky dostanou zezadu pod to v prostoru kde je dira pro fotak a ukazka reklamy Nokia a Carl Zeiss, takze v podstate tim mini trenim a postupnym hybanim verim, ze se to osoupe sice pomaleji, ale stejne osoupe jako bez toho. Takze zkusim pouzivani bez pouzdra a uvidime.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Synderr »

Já jsem to vtom pouzdru ani jednou neměl jelikož je to fakt hnusný :D ale tak ja jsem nikdy neměl telefon v nějakym obalu.....No každopádně už když jsem toi kupoval tak jsem počítal stim že se poškrábe ten zadní stříbrnej plíšek takže to neřešim :-) (a to je hodně poškrábanej :D ) ale na nějakej plíšek zvysoka kašlu :-) jinak uplně vpohodě bez škrábancu, bez odřenin.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U me i po pul roce plisek kolem fotaku bez zasahu mikroskrabance.
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

Dík za rychlý názory, asi to z toho obalu fakt vyndám, je to hnusný, navíc ten můj je takovej "vyklondanej", zrovna moc na tom telefonu nedrží... přinejhorším ho zase nasadím, když by se mi nějak hnusně ten telefon oloupal...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Originalnich krytu mam dost,kdyby mel nekdo nejakou nehodu a potreboval ho vymenit mimo zaruku 8-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

S praci na 1200Kc,je to kompletni originalni kryt,ktery vlastne obsahuje veskere vnitrnosti,tj tlacitka,led diody,hlasite repro,konektor 3.5 atd.Krytka sim ci usb krytka je zvlast.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Synderr »

To se dost divim jestli nemáš na tom plíšku ani škrábaneček, ja jsem ho to měl hned potom co jsem to poprvé položil na stůl :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja ho pokladam ale nesoupu s nim po stole.Zatim bez ztraty hvezdicky :-)
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Synderr »

Tak to bude asi tim :-) je pravda že já ten telefon pořád nějak šoupu a posouvám.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek33 »

Ty jo, to mi pošli kontakt. Já jsem už jednou svou Lumii zrušil, jak kryt, tak i display a stálo to 5,5 tis bez daně, naštěstí jsem pojištěný, takže jsem to neplatil ze svého. Nejvíc mě štvalo, že jsem na opravu musel čekat skoro jeden a půl měsíce a to jsem ještě nedostal co jsem chtěl. Chtěl jsem bílý kryt, ale na ten bych musel čekat další měsíc.
No klasika, služby v ČR se moc nezlepšují. :evil:
Když si vzpomenu na to video, které kolovalo na webu, jak mechanik rozebere a složí Lumii do šroubku za 16minut. Teda ty šroubky tam jsou všeho všudy asi 4 jinak je to všechno naklapávací. Tak mě ten více než měsíční servis dost s.....
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek33 »

MiloshCZ píše:Měla by se chystat aktualizace 12140 (podle diskuze na T-Mobile je prý už schválená http://www.t-mobile.cz/web/cz/diskuzni. ... e/15598640). Navifirm zná zatím jen čínské verze, ale snad brzy budou další.
Tento článek vyšel 14.5. a tvrdí zde, že ke schválení nového firmwaru dojde další týden. Jsou to již dva týdny a nic. Předpokládám, že by to Navi našlo hned po schválení.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Zdravim, chci se zeptat - jak je mozny, ze i kdyz mam Lumii z volnyho prodeje (datart), tak mi Zune porad jeste nenabidlo aktualizaci na firmware na 12072?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Protoze pro nektere trhy bude preskocena a bude distribuovano uz Tango.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

To jsem si myslel, diky za potvrzeni. Kdyz ho nahraju pres CAB sender, bude me mi pak nabidnuta aktualizace na Tango normalne pres Zune?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme ze bude.Cab sender metoda nijak aktualizace do budoucna negativne neovlivni.
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

Caute lidi, chtěl jsem se zeptat na Váš názor na Tango, jestli si myslíte, že ještě zlepší kvalitu fotografování... je mi jasný, že to nikdo nemůže říct dokud ho nebude mít v mobilu, ale jestli se dá věřit tomu, když to má Nokia zahrnutý v "improvements coming with Tango", tak jestli na to fakt mákne, nebo to jsou planý kecy jako už kolikrát :)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paulos »

Softwarově to ovlivnit rozhodně může, u Lumie 800 je prý foťák trochu programově neodladěný (špatné automatické nastavení expozice, ISO apod.), čili zlepšení se rozhodně očekávat dá. Asi před půl rokem jsem na Mobilmanii viděl srovnání Lumie 800 se Samsungem Galaxy S2 - Lumia po manuálním nastavení parametrů vycházela hodně dobře, někdy líp než SGSII. Ale automatika nebyla nic moc :-(
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

No, nějaký vylepšení by bodlo, mám třeba s tím foťákem problém, že scény jsou neúměrně tmavý až černý, a nebaví mě pořád přenastavovat expozici, případně když vezmu kontrast z bodu, tak je to zase přepálený... navíc ta moje Lumia, nevím, jestli to dělá i vám ostatním, ale pozoruju, že vůbec neumí ostřit "dolů", když je uplně ve vodorovný poloze čočkou směrem k zemi...čili když stojím na mostě, nebo se vykloním z okna a chci vyfotit něco pode mnou, tak není možný na to zaostřit, vůbec ani za milion let... jinak normálka je všechno ok a fotí fajn... až na tyhle dva problémy... divný
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů