Page 1 of 1
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Sun Sep 25, 2011 23:01
by Jiří Hrma
V poslední době vzniká pro Windows Phone celá řada zajímavých českých aplikací; Czech Transport už sice v Marketplace nějaký pátek je, ale rozhodně stojí za to si o tomhle šikovném vyhledávači spojů z databáze IDOSu napsat. Program umí vyhledávat vlaková a autobusová spojení v České republice a samozřejmě i trasy městské hromadné dopravy ve vybraných městech. Současná verze umí nalezené spoje ukládat mezi oblíbené a podporuje multitasking (pouze na telefonech s Mangem), v dalších verzích autor plánuje přidat našeptávač stanic a počítá se i s podporou Live Tiles, kde by se zobrazovaly naplánované spoje. Ocenil bych také, kdyby aplikace uměla vyhledaný spoj uložit do kalendáře, tak snad se dočkáme v některé z dalších aktualizací. Aplikace Czech Transport je v Marketplace dostupná zdarma (
odkaz).
Tip: Přemýšlíte-li o vývoji aplikací pro
Windows Phone, určitě byste neměli minout
listopadovou akci MS Fest (vstup zdarma). V našem fóru máme také
speciální sekci, ve které můžete prezentovat svůj připravovaný projekt. Pokud už na svém kontě nějakou aplikaci máte,
kontaktujte mne skrze soukromé zprávy. Rádi nové programy čtenářům představíme.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 6:11
by Kositch
Myslíte, že je lepší tato app nebo WMM?
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 6:22
by Hejlic
Tahle app zatim nenaseptava vubec zadne stanice a prijde mi pomalejsi. Ale doufam, ze se na ni jeste zapracuje.

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 6:32
by Kositch
Tak až bude našeptávat, tak vyzkouším, našeptávání považuji za celkem zásadní funkci. Jinak designově se mi líbí více než WMM, takže určitý potenciál tu je včetně oblíbených, které se mi líbí též.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 10:44
by Jindřich Lukeš
Vítám konkurenci k naší aplikaci WMM Jízdní řády. Bohužel na nás začal tlačit IDOS a aplikace bude muset být zpoplatněna (1,99 EU). Obávám se, že obdobně to dopadne i s touto aplikací.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 11:20
by dwbmb
Zpoplatnění je naprosto OK, rozhodně lepší, než třeba reklamní banner. Czech Transport mi pak přijde hezčí i přehlednější, víc zapadá do stylu samotného OS.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 15:09
by OndraSter
Ahoj
To s tím kalendářem je dobrý nápad, zjistím, jestli to jde

. Díky
OndraSter, developer Czech Transport
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 15:21
by dwbmb
Kalendář je vynikající nápad.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 19:11
by amentma
Zdravim, chcem sa opytat autora, ci neplanuje aj slovensku verziu... Nase spoje tiez pouzivaju IDOS system. Medzimesto vlastne funguje uz teraz, ale aj MHD by bola super, aspon krajske mesta... Tych mame len osem

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 22:16
by OndraSter
@amentma
Zatím ne, na Slovensku jsem byl jednou a vůbec si to nepamatuju :D. Podívám se, mám teď ale dost školy (maturita) a vedlejších projektů.
Ondra
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Mon Sep 26, 2011 22:46
by RejPal
OndraSter wrote:byl jednou a vůbec si to nepamatuju :D
Jsi se opil viď? To nevadí, zase máš jiné zážitky než sk veřejnou dopravu.
Aplikace, která je placená je nysmysl. Ano, můžeme s tímto tvrzením nesouhlasit, ale to je tak jediné co se s tím dá dělat.
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Wed Sep 28, 2011 13:27
by OndraSter
Nikoli, byl jsem malý :D
Tak už mě IDOS kontaktoval...
Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone
Posted: Thu Sep 29, 2011 14:19
by starik
Jistou alternativou, zejména pro ty, kteří touží po spojeních na slovensku a po MHD jednotlivých měst, je mobilní varianta webového idosu. Nemyslím tím ale tu wapovou záležitost, která se objeví když jdete na
http://www.idos.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Pro verzi optimalizovanou pro telefony s "lepším nez primitivním" prohlížečem zkuste prolézt mobilní portál svého operátora. Pokud tam přijdete touto cestou, tak navíc neplatíte za stažená data. Platí to i pro Slovensko. Tyto stránky zatím bohužel nerozpoznávají WP7 a nenabízí styly pro touch zařízení, ale dá se. A když na to přijde, tak na "plném" idosu je na WP7 použitelné i našeptávání.
Ale jinak nativním aplikacím Zdar!