Windows Phone a synchronizace s Outlookem přes kabel

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

Windows Phone a synchronizace s Outlookem přes kabel

Příspěvek od xsarahdi »

VIE UŽ MANGO SYNCHRONIZOVAŤ OUTLOOK???

PREČO AKO JEDINÝ OS NA SVETE NEVIE SYNCHRONIZOVAŤ OUTLOOK A TO VLASTNÝ PRODUKT???

poprosím o rozumnú odpoveď a vysvetlenie.
DIK

edit by moderátor: Téma rozdělena a přestaň psát kapitálkami, je to proti pravidlům fóra, se kterými si při registraci souhlasil. Pokud to nejsi schopný pochopit, dostaneš ban.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od milennium »

Synchronizovat OUTLOOK už dááávno umí. A to přes Exchange.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát zář 23, 2011 17:06) --

Jinak pro upřesnění. Tam kde je 3G nemusí být automaticky HSDPA...
HSDPA spadá pod 3.5 generaci.

P.S. Ostatně, stačí se občas podívat na mobil. U Nokie svítí buď "G" a nebo "E" a nebo "3G" a nebo 3.5G".
Ale u většiny přístrojů prostě svítí "3G" tam kde je HSDPA svítí "H". U Samsungů taky třeba "H+"
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od pinhead »

Mě občas svítí 3G+ .
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od htcjirka »

Jinak pro upřesnění. Tam kde je 3G nemusí být automaticky HSDPA...
HSDPA spadá pod 3.5 generaci.
To platilo kdysi,O2 uz davno pred vice jak rokem provedl upgrade vsech 3G,ktere neumoznovali nadstavbu HSDPA a nove vystavovane uz automaticky umi i HSDPA.Ostatni operatori stejna situace kazda bunka ,ktera umi 3G umi zaroven HSDPA.
Ale u většiny přístrojů prostě svítí "3G" tam kde je HSDPA svítí "H"
Totalni nesmysl..To ze sviti 3G neznamena ze nepodporuje dana BTS HSDPA,zalezi na nastaveni site..pri spravnem nastaveni site sviti 3G az pri stahovani se prepne na 3.5G ci H.To ,ze nekde sviti neustale H je jen nastavenim site,O2 s tim nekolikrat sachovalo a drive i v Praze svitilo jen H po celou dobu,s upgradem BTS uz se vraci zpet na zobrazovani 3G a az pri samotnem stahovani se prepne na 3.5G ci H.Ale jinak zalezi na nastaveni operatora v zahranici nekteri maji zobrazeno v cele siti jen H i pri necinnosti a jini 3G co je pri necinosti spravne zobrzeni.
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od xsarahdi »

POPROSÍM O VYSVETLENIE stačí sedliackym rozumom:

je MS Outlook Microsoft produkt? JE
je WP7 Microsoft produkt? JE

PREČO AKO JEDINÝ OS NA SVETE NEVIE SYNCHRONIZOVAŤ VLASTNÝ PRODUKT???

Iphone s jeho iOS je Microsoft produkt? NIEJE. tak prečo vie cez "kábel" synchronizovať MS OUTLOOK???
Android je Microsoft produkt? NIEJE.tak prečo vie cez "kábel" synchronizovať MS OUTLOOK???
Symbian je Microsoft produkt? NIEJE .tak prečo vie cez "kábel" synchronizovať MS OUTLOOK???

A TAKTO BY SOM MOHOL POKRAČOVAŤ ...inak nemám na mysli len kábel ale stačilo by WIFI alebo BT.... ale hlavne OFFLINE....chápeš???

Ak mi budeš vedieť rozumne vysvetliť prečo je to tak prosím odpíš.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Radek Hulán »

Ty jsi správný fanatik :)

Zkus se zamyslet nad tím, odkud asi ten tvůj Outlook bere data. Zda (a) cucá si je z prstu, (b) cucá je ze serveru. Ano, (b) je správně, tak napoj WP7 na ten samý server, samozřejmě přes zabezpečené SSL a privátní certifikáty a přestaň řvát.

Synchronizace s Outlookem měla smysl v roce 2003, kdy datový tarif byl sen a většina emailů měla jen POP3, nic víc, dnes má každý slušný server ActiveSync (Exchange protokol), nebo IMAP / MAPI, včetně freemailů, a pokud je nějaký admin neschopný a neumí to rozchodit, jeho chyba... Lidi tehdy seděli u PC a s tím synchronizovali telefon přes kabel, pak jej odpojili a data byla off-line, neaktualizovaná. Dnes se jim telefon synchronizuje tam kde potřebují - over-the-air, v terénu.

Btw, nejlepší email na světě se dá pořídit za €5 / měsíčně (Office365):
http://myego.cz/item/office365-v-cene-5 ... ro-dospele" onclick="window.open(this.href);return false;

"Prečo si asi biznis sféra BlackBerry tak váži a nedá na ich systém a zariadenia dopustiť???"
Protože synchronizuje data over-the-air, dodává se s datovým tarifem a je pořád online. Zaměstnanci tak mají i v terénu neustále svoje data a emaily. Nesedí s kabelem u Outlooku. Stejně tak jako s WP7.5.

Srovnej si to v hlavě...
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

RE: Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Vlasta W. »

Umi, akorat pres cloud. Proc to neumi rovnou, vi jen MS, ale prakticky to vubec nevadi.

Trochu me mrzi, ze spolu se sirenim pltformy pribyva i lidi, kteri ji nepochopi (a to je co rict) a prijdou si nam sem zanadavat.
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od xsarahdi »

Radek Hulán píše:Ty jsi správný fanatik :)

Zkus se zamyslet nad tím, odkud asi ten tvůj Outlook bere data. Zda (a) cucá si je z prstu, (b) cucá je ze serveru. Ano, (b) je správně, tak napoj WP7 na ten samý server, samozřejmě přes zabezpečené SSL a privátní certifikáty a přestaň řvát.

Synchronizace s Outlookem měla smysl v roce 2003, kdy datový tarif byl sen a většina emailů měla jen POP3, nic víc, dnes má každý slušný server ActiveSync (Exchange protokol), nebo IMAP / MAPI, včetně freemailů, a pokud je nějaký admin neschopný a neumí to rozchodit, jeho chyba... Lidi tehdy seděli u PC a s tím synchronizovali telefon přes kabel, pak jej odpojili a data byla off-line, neaktualizovaná. Dnes se jim telefon synchronizuje tam kde potřebují - over-the-air, v terénu.

Btw, nejlepší email na světě se dá pořídit za €5 / měsíčně (Office365):
http://myego.cz/item/office365-v-cene-5 ... ro-dospele" onclick="window.open(this.href);return false;

"Prečo si asi biznis sféra BlackBerry tak váži a nedá na ich systém a zariadenia dopustiť???"
Protože synchronizuje data over-the-air, dodává se s datovým tarifem a je pořád online. Zaměstnanci tak mají i v terénu neustále svoje data a emaily. Nesedí s kabelem u Outlooku. Stejně tak jako s WP7.5.

Srovnej si to v hlavě...

TAKŽE AK SA CHCEŠ BAVIŤ TAKTO TAK PROSÍM

NEODPOVEDAL SI MI NA OTÁZKU PREČO TO WP7 NEVIE A OSTATNÉ OS VEDIA ???!!!

môj OUTLOOK si CUCÁ data odo mňa čo zadám ručne JA ( napr. kontakty klientov a ich osobné údaje)
alebo rozbalený šifrovaný firemný súbor alebo dokument...

EŠTE RAZ TI TO NAPÍŠEM LEBO ASI NEVIEŠ ČÍTAŤ...

JA SI NEMÔŽEM DOVOLIŤ SYNCHRONIZOVAŤ ÚDAJE KLIENTOV ALEBO PARTNEROV NIEKDE CEZ CLOUD....CHÁPEŠ :evil: :evil: :evil:
JA SOM SA NEBAVIL O EMAILOCH !!! JA SA BAVÍM O OUTLOOKU AKO CELKU AJ S KALENDÁRMI A AJ ZDIELANÝMI FIREMNÝMI A V NEPOSLEDNOM RADE KONTAKTMI KTORÉ OBSAHUJÚ DÔVERNÉ ÚDAJE !!!

A ČO SA TÝKA BB TAK KEĎ BUDE MS TAK DôVERIHODNÁ FIRMA A BUDE MAŤ TAKÉ ZABEZPEČENIE AKO BB TAK SI TO "MOŽNO" ONLINE BUDEM SYNCHRONIZOVAŤ....

A K TOMU FANATIKOVI pozri sa najprv na seba,kto je fanatik...si už ako iOVCE nič im na iphonoch nevadí a nič im netreba...
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Hele, xsarahdi, bud tak laskavy a odpust si ty kapitalky. Vsichni umime cist, tak to neni zapotrebi. Diky!
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Radek Hulán »

Však ten -náctiletý človíček je zábavný :) Blábolí o firmách a zabezpečení, cení si BlackBerry, protože prý není online, pak zase je online, ale bezvadně zabezpečené, nechápe že veškeré ostatní servery komunikují taky s SSL šifrováním, a ve skutečnosti používá (třeba) "email od Seznamu na celý život", který zaostal v roce 1998 a má jen POP3 a pak zde řve...

Řešení je snadné - založ si pořádný email na Live.com, Office365.cz, nebo klidně Gmail, přesměruj na něj ten Seznam a užívej si (včetně SSL zabezpečení) nejen emailů, ale i kontaktů, kalendáře a úkolů. Podporovat v roce 2011 technologii z roku 1998 nedává smysl.

Synchronizovat mobilní zařízení připojením kabelem k PC je hezký oxymoron.
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od xsarahdi »

počúvaj Hulane buď fakt nevieš čítať alebo si daj dole tie okuliare čo máš na očiach...

ja synchronizujem OUTLOOK cez WIFI a nie cez kábel ale písal som to ako najlepší príklad OFFLINE synchronizácie...

NEDOKÁZAL SI MI ODPOVEDAŤ PREČO TO MICROSOFT VÝROBOK NEDOKÁŽE A VŠETCI NA SVETE ÁNO

PRETO KONČÍM TÚTO DEBATU...ja som sa slušne opýtal ako je možné,že výrobky jednej firmy nie sú navzájom kompatibilné...miesto normálnej odpovede som tu dostal STUPÍDNU odpoveď A VÔBEC NIE nato čo som sa pýtal ...TREPEŠ TU O NEJAKÝCH EMAILOCH???!!! čo má s tým môj gmail a aj môj Hotmail alebo Live účet??? JA SA NEBAVÍM O POŠTE...alebo si taký hlúpi, že nevieš rozoznať čo sú firemné dôverné informácie a kontakty ktoré sa nemôžu zasielať len tak vzduchom??? POŠTA S TÝM NIČ NEMÁ alebo podľa teba áno?
K tomu BB kde som napísal,že tieto zariadenia nie sú online?
inak takýmito príspevkami vyjadruješ svoju inteligenciu
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od elka_cz »

On mu to asi nikdo nenapíše otevřeně, tak to vezmu za vás: hochu ty jsi naprostý trotl :-)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od p.a.Ť.o »

:tlem: :lol:
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od L4RRY »

Xsarahdi: nevsiml jsem si, ze by byl prispevek nejak extreme slusny, mohl by jsi pro zacatek vypnout caps lock, ten tvuj dotaz ohledne synchronizace zkus smerovat treba na microsoft, protoze zdejsi odpovedi Te vylozene neuspokojuji. A jen takova drobnost mas strach davat firemni udaje na cloud se zabezpecenim, takze jde pravdepodobne o pomerne dulezita data, ktera si myslim ze nemaji co delat v telefonu, ktery ti muze nekdo lehce ukrast.
Uprimne uz je mi nanic z lidi co si koupi zarizeni a pak zacnou nadavat. Pokud potrebuju tel. na praci tak si snad overim zda je schopen plnit me pozadavky a teprve pote ho koupim.

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Radek Hulán »

xsarahdi píše:čo má s tým môj gmail a aj môj Hotmail alebo Live účet??? JA SA NEBAVÍM O POŠTE...
Já se taky nebavím (jen) o poště :) A jako -náctiletému klučíkovi ze ZŠ ti to vysvětlím. Live i Gmail podporují ActiveSync protokol a kromě pošty umí synchronizovat i kontakty, kalendář a úkoly. Pokud máš tedy "môj gmail a aj môj Hotmail", tak to jistě víš.

"Email do Seznamu na celý život" to neumí, proto jsem ti dobře radil, ať si jej přesměruješ. Pak nemáš problém ;)

Pokud nevíš jak přesměrovat email, požádej někoho z vyššího ročníku ZŠ.

Pokud jsi super mega admin v super mega firmě, máte zcela jistě vlastní Exchange server a privátní SSL certifikáty. Pak také nemáš žádný problém ;)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To jsem se zase večer pobavil :-D tyhle lidi fakt nechápu.

Xsarahdi: Se mi zdá že pro tebe bude ideální papír, tužka a kód Navajo.

Kód: Vybrat vše

alebo si taký hlúpi, že nevieš rozoznať čo sú firemné dôverné informácie a kontakty ktoré sa nemôžu zasielať len tak vzduchom???
Co podle tebe létá jen tak vzduchem? Ono asi neexistuje zabezpečení a šifrování? Jestli je ve vaší firmě ještě pár takovejch smýšlejících jako ty, tak to pozdrav pánbůh.
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

RE: Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od xsarahdi »

L4RRY píše:Xsarahdi: nevsiml jsem si, ze by byl prispevek nejak extreme slusny, mohl by jsi pro zacatek vypnout caps lock, ten tvuj dotaz ohledne synchronizace zkus smerovat treba na microsoft, protoze zdejsi odpovedi Te vylozene neuspokojuji. A jen takova drobnost mas strach davat firemni udaje na cloud se zabezpecenim, takze jde pravdepodobne o pomerne dulezita data, ktera si myslim ze nemaji co delat v telefonu, ktery ti muze nekdo lehce ukrast.
Uprimne uz je mi nanic z lidi co si koupi zarizeni a pak zacnou nadavat. Pokud potrebuju tel. na praci tak si snad overim zda je schopen plnit me pozadavky a teprve pote ho koupim.

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
odpoviem na tvoj príspevok lebo je na rozdiel niektorých "smartmaniakov" tu, k veci

1. čo je na mojom prvom príspevku neslušné alebo nejaké urážlivé?

"VIE UŽ MANGO SYNCHRONIZOVAŤ OUTLOOK???
PREČO AKO JEDINÝ OS NA SVETE NEVIE SYNCHRONIZOVAŤ OUTLOOK A TO VLASTNÝ PRODUKT???
poprosím o rozumnú odpoveď a vysvetlenie.
DIK"

2.to,že mám zapnutý CAPS LOCK je iba preto aby som zvýraznil moju otázku.Nevedel som ,že jeho zapnutím niekoho urážam na tomto fóre.
3.Poprosil som o odpoveď "skúsenejších" smartmaniakov a aj poďakoval.Narozdiel od iných FÓR sa mi dostalo stupidných príspevkov aj keď som svoju otázku spresnil.

3. áno mám v zariadení citlivé údaje a preto je zabezpečený pre prípad straty alebo krádeže.

na WP7 tel. som sa veľmi tešil a som veľkým fanúšikom MS. Hlavne sa mi páči ich prístup k novému trendu v dotykových tel.že nekopírujú a idú vlastnou cestou. Aj Metro sa mi podáva a tá rýchlosť je úžasná, ale....a tu je to veľké ALE použiteľnosť pre používateľov WM zariadení...prečo ich väčšina vrátane mňa prešla k Androidu?
Keby WP7.5 vedelo Mass storarage, offline synch. tak som medzi prvými klientmi ktorý si ho zaobstarajú...týmto som ti odpovedal aj na poslednú vetu o tých z ktorých ti je zle...
áno, ja si najprv "všetko" zistím o tom zariadení ktoré chcem,vyskúšam a keď mi vyhovuje kúpim...preto som sa aj obrátil na toto fórum.
a aké odpovede som dostal?

Donedávna som používal WM tel. ale "musel-chcel" som prejsť na niečo nové ale pre mňa použiteľné...vyskúšal som skoro všetky OS okrem WebOS a zatiaľ mám Android ale asi sa vrátim k symbianu. Tá Belle vyzerá byť už použiteľná a bez blbých obmedzení iOS alebo WP... uvidíme,počkám si na reakcie používateľov, a u mňa hlavne na N8 s Belle, som zvedavý ako pobeží a či bude stabilná a svižná ako tie z novým "železom"...
BooT
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 10, 2011 22:04
Zařízení: Lenovo Phab Plus

RE: Oficiálně: Mango aktualizace dorazí během dvou týdnů

Příspěvek od BooT »

pokud mas android a zadal sis tam i gmail ucet, aby byl ten telefon pouzitelny, tak lol...kontakty ma pravdepodobne nejen google, ale ma k nim pristup i buhvi kolik nainstalovanych aplikaci
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

Windows Phone a synchronizace s Outlookem přes kabel

Příspěvek od L4RRY »

Nepadlo ani slovo o urazeni, vadil mi ten caps lock, otazka se da polozit i bez nej... A jen pokud se muzu zeptat co je mysleno tim , ze zarizeni je proti kradezi zajisteno? Pokud ze sve skromne zkusenosti vim, tak pokud uz ti nekdo zarizeni ukradne tak vetsinou nebyva takovyy problem si z nej vytahnout co potrebuje... Kazdopadne stale je to o preferencich, muzes byt fanousek MS jak velky chces, ale pokud kupuju zarizeni (ted se budu opakovat) tak si proste overim jestli splnuje moje pozadavky, pokud ne tak se porozhlednu nekde jinde. A ptat se tady na vysvetleni proc nejaka firma neudelala tohle a tamto mi take prijde zcestne, pokud zde na SM neni nekdo primo z MS tak ti asi tezko vysvetli presne duvody proc tuto funkci MS nezaradil do WP7. Za me mohu rici, ze mi to vubec neschazi, kontakty, maily apod. mam na exchange a nevidim jediny duvod proc bych mel na synchronizaci pouzivat kabel... A pokud jde o mass storage existuje nekolik moznosti jak ho zprovoznit viz např.

Kód: Vybrat vše

http://www.intomobile.com/2010/11/18/windows-phone-7-usb-mass-storage-mode-discovered/
kecirij
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob srp 13, 2011 5:16
Zařízení: DELL Venue Pro

Windows Phone a synchronizace s Outlookem přes kabel

Příspěvek od kecirij »

sám za sebe: nechápu jak někdo vůbec může funkci synchronizace přes kabel využívat...pro mě tohle nemá logiku. Na firemním founu mam všechno přes exchange...kontakty na WP7 ...osobní... mam synchronizovane přes msn. Nedokážu si představit jak si kalendař, kontakty a maily hážu do founu přes kabel... ale každý ať dělá jak chce:) mě tahle funkce vůbec netrápí :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů