Page 1 of 2

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 6:01
by elka_cz
Když lehce ťuknu do Omnia 7, celá zabrní. Jakoby uvnitř byla nějaká pružina. Dělá to všem?

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 6:28
by jacek
Ano,dělá mně to také, takže můžeš být v klidu :wink:

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 6:51
by elka_cz
A dělá to i při doteku na kapacitní tlačítka. Akorát nechápu, co to je. No nic, pokud to dělá více lidem, budu klidný :)

Mimochodem, taky se ti stává, že často omylem zavadíš o hledání? Není nějaký hack, který by to tlačítko vypnul?

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 6:59
by jacek
Stává, stává....vždy si řeknu, kterej blb to takto vymyslel. O žádném hacku bohužel nevím..
Vrnění při doteku senzorových tlačítek způsobuje vibrační motorek(má dedukce)=zpětná vazba dotyku, zbytek zřejmě ,,napružení" founu a záda jsou z plechu, takže tlumení není žádná sláva..

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 8:11
by Fixie
Slavné kapacitní tlačítka jsou největší zlo tohoto telefonu !!!!

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 8:13
by Vlasta W.
Dotyková tlačítka mají zpětnou vazbu, tlf zavibruje. Vážně někoho napadlo nad tím přemýšlet? :-D

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 8:18
by Fixie
pokaždé když ucítím ty vibrace tak se mi zvedá žluč :) bohužel 80% těch vibrací je nechtěných

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 8:22
by elka_cz
Jenže je divné, že "zavibruje", i když poklepu na zadní stranu telefonu, nebo když ho položím na stůl.

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 8:26
by jacek
Pokud myslíš klasické vibrace, tak to se mi neděje. Pokud poklepu na tlf., tak jako ty, tak nic, jen drobné vibrace způsobené materiálem, nic dramatického. Jinak, pokud uděláš s tlf. cokoli a on zavibruje, tak je asi něco špatně.

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 9:56
by elka_cz
Teď jsem testem zjistil, že senzorové tlačítko pro vyhledávání má posunutou dotekovou plochu zhruba ve středu mezi tlačítkem Home a tou lupou. To je na zabití. To mám reklamovat hned poté, co přišel z reklamace?

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 10:06
by Miroslav Havlíček
To by mě zajímalo, proč tam ty senzory dávají. Copak je to výrobně levnější než klasická tlačítka? Jiný důvod nevidím - ani estetický a praktický už vůbec ne. Ty problémy s náhodnou aktivací vyhledávacího senzoru mám taky. Mají je podle mě všechny telefony kromě LG, které mají hardwarová tlačítka.

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 10:15
by benzinkanalevo
Z mého pohledu je to hlavně z estetického hlediska (telefon je dle mě takovy..."uhlazenejsi" sorry za to slovo :) ) ale problem s nahodnou aktivací je v tomto případě víc než častým jevem...to je pravda... Když už takové senzory, tak by podle mě měla být možnost vypnutí a zapnutí v nastavení dle libosti..

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 10:40
by miaggi
Tohle se tu už jednou řešilo a dělají to všechny Omnie 7. Co se týče senzorových tlačítek, tak tlačítko pro vyhledávání je zlo...

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 11:26
by Vlasta W.
Neměla Omnia v poslední aktualizaci firmwaru upravené chování tlačítka s lupou? Tlačítko nezareaguje alespoň, pokud se na něj plynule přejede tahem z displeje. Sice ani to není ideální, ale lepší než nic.

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 11:29
by elka_cz
Test špičkou prstu: výsledek viz obrázek
Image

Tohle mi přijde jako harwarová chyba.

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 11:36
by jacek
Můžu tě ubezpečit....pokud klepnu prstem mezi logo Win a vyhledávač = tebou oválem označený prostor, tak ho taky spustím.....takže chyba není na tvém přijímači :-)

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 11:52
by elka_cz
No ale to není dobře ne?

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 12:07
by nocturneop15
Co muze byt dobre na dotykovych tlacitkach, jeste navic v podani totalne vypatlaneho systemu?

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 15:40
by pinhead
Já mám v rodině 2 Omnie 7.Když na své poklepám na tlačítka ,tak jemně vibrují,ale na té druhé jsou ty vibrace až nepřirozené.jen zazvonit :-) divné...

Poklepání a vibrace

Posted: Thu Sep 22, 2011 19:27
by Kositch
U HTC Trophy také nejdou vypnout vibraci u tlačítek pod displejem.