Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od nounejm »

Učím na ZŠ v Nové Bělé (Ostrava) - http://www.panucitel.cz a tento školní rok chci na škole rozjet ojedinělý projekt iSchool. Tento projekt spočívá ve využití iPad2 pro druhou třídu jako doplňkovou metodu výuky. Každý žák bude mít svůj iPad, který bude sloužit jako doplňková výuková pomůcka. Více info na stránkách http://www.i-school.cz.
Rozpočet je 400 000 Kč. (27 iPad2, stylusy, macbook, synchronizační skříň pro iPady, aj.) Zatím se mi podařilo sehnat 300 000 od EU (EUpenizeskolam.cz), 50 000 od soukromého sponzora. Chybí mi 50 000 Kč., abych mohl projekt zdárně rozjet.
Ptám se tedy, jestli se nenajde firma, či soukromá osoba, která by chtěla tento ojedinělý projekt podpořit.
Díky za jakoukoli pomoc.
Pro více informací, či dotazů mne můžete kontaktovat na mail: [email protected] nebo přes SZ.
S pozdravem Tomáš Kováč
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

RE: Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Zajimavy projekt, verim, ze se to podari zrealizovat. SM by mohla neco prihodit, jako reklama by to bylo zajimave. Co, Jirko? :-)
Jirkus
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned čer 12, 2011 6:35
Zařízení: iPhone

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od Jirkus »

Těch 300.000,- z EU jsou ve zkutečnosti peníze naší zadlužené ČR, která každý rok musí do EU posílat několik desítek až stovek milionů kč - přesnou částku lze dohledat ve státním rozpočtu ČR.

Dávat drahé tablety do první třídy ZŠ je blbost a na jiném fóru bylo už tomuhle člověku vysvětleno, aby si vzal půjčku a svoje experimenty si zaplatil ze svého.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od AtoM. »

mohu se ze zvědavosti zeptat, proč to musí být iPad2 a ne levnější iPad1 nebo Androidí tablet?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od htcjirka »

Me to vubec neprijde jako dobry napad,hned deti krmit ve druhe tride ipad2..tomu rikam spravne plytvani penezi.At si dotycny koupi levnejsi tablety a jeste mu zbyde.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od YAMATO »

Přesně tak! Typický pseudoprojekt z cizích (ano, našich) peněz, a proto proč se nerozšoupnout.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od GreenArrow »

A co to druhákovy přinese,že bude mít ve škole iPad? Aby doma otravoval,že ho chce? Pro iPad žádný výukový programy nejsou,takže k čemu jim to pomůže? Práce s netem? Na to stačí starý Pentium 4 s myší,na ktery nepotřebujete 400k
Nestačil by na synchronizaci obyčejný NTB za 7 tisíc? A ne MB min. za 30k?
Dále prehoďte z iPadu 2 na iPad 1,kterej děckám stačí a ještě na tom ušetříte
Můžete mi říct,kde jste vzal jistotu,že právě iPad je ta nejlepsi volba? I kvůli tomu,že chcete kupovat na iPad stylusy,ktery jsou prakticky nepoužitelný? Thinkpad se stylusem s kterym se da kreslit a psát jako s tuzkou stojí 499€
Ani trochu se mi to nelíbí,zvlášť to nutkání toho rozvíjet Apple fanatismus,kterym autor zjevně trpí,u mladých děcek
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od IkE Blaster »

GreenArrow: Nebyl bych si tak jistý, že aplikace nejsou. iPad nejspíš bude mít výhodu v aktuální blbuvzdornosti + rozšiřitelnosti. Btw - co si máme představit po synchronizační skříní? Zní to šíleně...

YAMATO: Plný souhlas.

Osobně také nejsem pro - respektive budu pro, pokud to bude soukromá škola. Ale na veřejné státní škole to je nesmysl. Už jen z toho důvodu, že daná třída se může stát trochu elitářskou "vysněnou" třídou. Navíc počkejte, jak budou rodiče nadšení okolo Vánoc, pokud se žákům iPad zalíbí.


Popravdě řečeno - pan učitel mi přijde až příliš ambiciózní :)
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od AtoM. »

Nebo to je vymyšlený tak, že dostane dotace na iPad2 a děckám pak rozdá čínský tablety s Androidem 1.6 :tlem:
Jirkus
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned čer 12, 2011 6:35
Zařízení: iPhone

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od Jirkus »

Normálně bych si "pana učitele" ani nevšiml. Ale v okamžiku, když se jedná o peníze nás všech, které by byly podle mého názoru úplně zbytečně vyhozené oknem, jsem se musel ohradit.

Stát nemá peníze ani na platy učitelů, tak doufám, že tohle na Ministerstvu školství nikdy neschválí (čerpání dotace 300.000,-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od YAMATO »

Přitom v zásadě využít tablet pro výuku je nápad docela zajímavý. Jde ovšem realisovat několikrát levněji, stačil by opravdu nějaký Android tablet za pár tisíc, obyčejné PC...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od IkE Blaster »

Jenže stát tam ty peníze tak jako tak pošle, nehledě na to, kolik se vybere v dotacích. Navíc se v těch dotacích vybere víc, než se tam pošle.

Nejde to realizovat levněji aniž by se vyvíjely veškeré aplikace znovu. A řešení nemusí být tak spolehlivé. Kdyby to bylo třeba pro druhý stupeň, tak klidně, ale takhle to moc vhodné není.
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od nounejm »

Budu se snažit reagovat na Vaše připomínky.
iPad 1 se již ve verzi 16, wifi nedá sehnat.
Chci iPad, neboť je tam velmi přesná odezva, spousta výukových programů.
Nesouhlasím s tím, že iPad až od 2. stupně. Je dokázáno, že právě interaktivná tabule je nejvhodnější pro školku a 1. stupeň. iPad je taktéž interaktivní zařízení, ovšem pro každé dítě.
Svým projektem chci děti nenásilně vést k ICT.
S pozdravem Tomáš Kováč
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od HanysR »

Ono já bych to až tak neodsuzoval. Nápad je to si myslím celkem dobrý. Je s podivem jak se všichni rozčilují a přitom by ty peníze byly aspoň vidět. Kolik peněz se v našem státě rozhází za naprosté hlouposti nebo se úplně vytratí bůh ví kam. Myslím že jakákoli investice do našich dětí je dobrá investice. Že by to šlo levněji je věc druhá. Zase ale nevím na jaké platformě se daný sw nachází takže nemohu soudit.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od YAMATO »

Jakákoliv investice určitě ne. Naše školství má především podstatně větší problémy, než řešit iPady. Např. neschopnost porozumět textu...ba někdy i problém ho vůbec přečíst!
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od HanysR »

Mně překvapuje jak jsou všichni odborníci na školství. S jakoukoli investicí mně chytáš za slovo. Myslel jsem to tak že furt lepší než to, kolik škol nemá peníze a ředitel má v kanclu kožená křesla. Bohužel, ten kdo je inovátor a prosazuje nové to má vždy velice těžké a je zatracován. Myšlení dnešních dětí je jinde a umí mnoho věcí s IT už v predškolním věku protože je to všude kolem.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od YAMATO »

No jistě, to je super, co bude ajťáků :lol: Ale ony jsou potřeba i jiné obory než IT, úředníci atp. Třeba řemeslníci ubývají (nejen u nás, celoevropský trend) a děcka kolikrát už neumí ani zatlouct hřebík. Ale hlavně, že budou mít iPady :roll:
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od HanysR »

S tím souhlasím. Naprosto. Každý blb je dnes manager a nevím co ještě. Všichni chcou jen na vysokou apod a makat se nikomu nechce. Řemeslníků ubývá, je jich nedostatek. Stavebnictví třeba dělá kde kdo snad i kuchaři. Já totiž nejsem pro ani proti tomuto projektu. Nevím nad čím se dohadujem. Já ajťák nejsem neboj :-D jen jsem chtěl říct, že dnes se promrhá mnoho peněz a nikde nejsou vidět. Tak by to aspoň trochu ty dětí pocítily a jde to využít všelijak. Od jazyka českého po biologii. Otázka je jestli je vhodný ten ipad.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od niky79 »

Jirkus píše:Těch 300.000,- z EU jsou ve zkutečnosti peníze naší zadlužené ČR, která každý rok musí do EU posílat několik desítek až stovek milionů kč - přesnou částku lze dohledat ve státním rozpočtu ČR.
A nyni opacny smer. Kolik penez tece sem z EU. Miliardy? Desitky miliard?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sháním peníze na ojedinělý projekt iSchool

Příspěvek od YAMATO »

Česko je již čistý plátce.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů