Page 1 of 1
Modry displej
Posted: Thu Jul 21, 2011 21:57
by pruzkaty
Ahoj,
jsem dnes novym majitelem Samsungu Omnia 7, ale jsem trochu zklamany z displeje.
1)Vsude jsem cetl, ze AMOLED ma perfektni pozorovaci uhly co se tyce zachovani barevne vernosti, ale kdyz si zapnu napr. email, kde je hodne bile, tak se tato bila pri pohledu z uhlu zmeni na takovou modrou.
2) ted jsem zjistil, ze kdyz mam telefon polozeny na stole a prstem si s nim hraju, tak spatne reaguje, resp. skoro vubec, zacne reagovat az kdyz se dotknu jinou casti ruky spodni kovove casti,
Je to normalni, nebo mam spatny kus?
Diky za radu,
P
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 10:35
by p.a.Ť.o
ad 1) jsem to nějak nestudoval a řekl bych, že do modra to snad ani není
ad 2) to co popisuješ není standardní chování- takže bych zkusil reset a případně reklamaci
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 10:47
by milennium
Mám taky Omnii 7 a...
1) Nevšiml jsem toho co popisuješ. Barvy na mojí Omnii 7 jsou v normálu. Je možné, že pod nějakým druhem osvětlení v místnosti, třeba zářivky a nebo tak, můžou připadat barvy "trochu jiné". Umělé osvětlení, teplota barev umělého osvětlení atd., může mít vliv na to co popisuješ.
2) Ano, takto se může chovat kapacitní displej. Pokud máš přístroj položený na stůl a dotýkáš se displeje jenom prstem, může toto mít vliv. Pokud máš přístroj v ruce a prsty stejné ruky jej ovládáš, bude ovládání zcela v pořádku...
RE: Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 11:15
by p.a.Ť.o
Pokud mam telefon na stole a dotykam se ho prsem, tak displej normalne funguje.
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 11:35
by IkE Blaster
Dotýkáš se bříškem prstu?
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 17:31
by htcjirka
Dobra otazka,take jsem se nekolikrat setkal ze lide presli z rezistivniho displeje na kapacitni a porad tam rvali ten nehet vice nez brisko prstu a pak se divili,ze to nereaguje..
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 18:06
by pruzkaty
S reakci na dotek je to vyresene, zjistil jsem, ze mi to dela pouze, kdyz mam mobil na nabijecce v el. Nevim proc, ale netrapi me to.
Vic me stve ten displej, z kolmeho pohledu krasna bila a z boku (libovolneho, pri mensim naklonenim) je ta bila takova domodra.
Porovnaval jsem to s HTC HD mini a tam je ta bila proste bila.
Dela to i na venkovnim svetle.
Vypada to takhle (jinej mobil, ale efekt stejnej)
http://imageshack.us/photo/my-images/849/85969226.jpg/
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 18:41
by milennium
S tím nádechem do modra je to tak... Řekl bych, že je to vlastnost Amoled a SAmoled displejů. Diskuse a flame se o čistotě a věrnosti barev u těchto displejů vedou na hodně fórech...
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 18:50
by pruzkaty
Ty mas podle podpisu taky tento mobil. Mas to teda taky tak? Ja jsem si rikal, ze to budu reklamovat.
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 18:53
by htcjirka
S reklamaci neuspejes,je to vlastnosti displeje.Jak napsal milennium viditelne je to zejmena u amoled a Samoled displeju.
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 18:59
by milennium
Ano, mám to taky tak. Je to prostě daň za SAmoled displej. Budeš se s tím muset smířit a nebo prodat a koupit něco jiného, třeba to HTC.
Mně osobně to nevadí, měl jsem HTC HD7 asi 4x a upřímně, Omnia 7 je lepší. Je to můj názor a soudím podle svých zkušeností. Na všech HD7 jsem měl NoDo a pak i Mango a připadá mi, že na Omnii 7 to prostě jede líp. A displej je prostě takový jaký je...
A taky si myslím, že na reklamaci to není. Displej zobrazuje, žádné vadné pixely nemá a ta čistota barev, jak jsem psal. Každý to cítí-vnímá jinak...
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 19:15
by pruzkaty
Tak jo, nebudu to resit, jen me prekvapilo, ze displej u HTC mini je krasne bilej a tento ne, ale co se da delat

.
Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 19:33
by milennium
Jo, hezké video... Hlavně ta melodie

A to jsem ještě nezmínil, že u každého HTC HD7, se mi přerušoval a trhal zvuk při příchozí SMS a nebo emailu. Myslím notifikace. Bylo to příšerný a dělala to každá HD7. Po restartu chvíli O.K., a po druhém emailu a nebo SMS zase ten trhaný zvuk notifikace. Teď mám Omnii 7 a je po problémech. Vše jak po másle a navíc je hlasitost notifikací a melodií asi tak o 100% vyšší...
Takže já za sebe jsem spokojený.
RE: Modry displej
Posted: Fri Jul 22, 2011 21:01
by kalmia
Také do modra, ale vůbec to neřeším, beru to jako vlastnost displeje. Vlastně jsem si toho dodnes nevšiml. :D
Modry displej
Posted: Sat Jul 23, 2011 9:58
by jruasek
když furt píšete o těch vypalováních pixelů u těch displayů, tak u reklamce projdete v pohodě ne?

Modry displej
Posted: Sat Jul 23, 2011 16:20
by htcjirka
Tohle ale neni na reklamaci,tady se nejedna o vadne pixely ,nybrz o vlastnost displeje,kde se v urcitem uhlu meni bila na lehce modrou.Nic zavadneho..
Modry displej
Posted: Sun Jul 24, 2011 9:59
by pruzkaty
Tak to nebudu resit, kazdopadne diky moc za rady

.