iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od Jiří Hrma »

Až do dnešního dne bylo u operačního systému iOS poměrně nešťastně řešeno zobrazování historie dříve zakoupených aplikací, respektive nebylo řešeno vůbec :-) . Pokud jste si třeba před rokem koupili nějakou hru z App Store, po dohrání jste ji smazali a později jste dostali chuť se k ní zase vrátit (a už jste si nemohli vzpomenout na jméno), bylo nutné se v iTunes podívat do historie nákupů, kde jste danou hru museli pracně hledat v seznamu všech stažených a zakoupených aplikací, což bylo hodně zdlouhavé a otravné. Když už jste ji objevili a zjistili název, mohli jste si ji konečně do iOS zařízení znovu stáhnout.

obrázek

Tomuhle bláznivému postupu už naštěstí odzvonilo a Apple skrze mobilní App Store uvolnil novou aktualizaci, po které se vám přímo v telefonu zobrazí historie všech dříve zakoupených programů. Pokud ji do systému chcete nainstalovat, spusťte aplikaci App Store a přepněte se na záložku Updates. Před stažením budete muset potvrdit upravené licenční podmínky Applu. Zpřístupnění historie aplikací souvisí s novou službou iCloud, skrze kterou už nyní můžete sdílet zakoupené programy na další zařízení autorizovaná vaším Apple ID účtem. Spuštění plnohodnotné verze služby iCloud je naplánováno na podzim letošního roku, kdy Apple vydá novou verzi iOS 5.

Za tip na bleskovku děkujeme uživateli @beemanik
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od dwbmb »

Já sem nestahoval nikde nic, s ničím jsem nesouhlasil a na iPadu mi to naskočilo samo. Celkem jsem hleděl, co se to děje, jelikož jsem novinky zrovna moc nesledoval :)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od janac_marek »

Paráda, už to tam mám aj ja bez inštalovania čohokoľvek.
Ako sa to tam dostalo?
Buď to mal Apple pripravené, alebo dokáže AppStore v mobile aktualizovať nadiaľku?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od GreenArrow »

Já mám na iPadu přímo dole položku purchased,nemusím do updates
Janac_Marek: App Store je webová služba, která se pokaždé načítá, je to to samé jako facebook nebo twitter,taky se divíš,že tam máš o tlačítko víc?
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od Tom Vysoudil »

No me toto naopak docela stve, ze kdyz ted mam u tech aplikaci napsano stazeno, tak nevidim kolik ta aplikace stoji. Kdyz pak chci po nejake dobe nebo pri sleve nejakou app doporucit treba pritelkyni, musim koukat jinam, nebot tu cenu v itunes jednoduse nevidim. Maximalne jsem si vsiml, ze ta cena pri rozkliknuti detailu naskoci na cca 1 vterinu, pak se obevi downloaded.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od uni »

Tom Vysoudil: Přítelkyně ale cenu vidí ne? Takže se může rozhodnout, zda zakoupit či ne. Obdobně kdokoli jiný, komu něco doporučíš.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Ja to myslel tak, kdyz zrovna u sebe nema iPod :-). To zase takovy problem neni, ale ne vzdy mas u sebe dve zarizeni na zkouknuti ceny (Ona se rozhoduje ciste podle ceny a drazsi kousky jak 79centu ji prijdou jako zbytecnost :-) bo Touche ma ciste na hudbu (pak uz jen na me jestli ji tu alikaci koupim ze sveho), tak kdyz si vzpomenu, ze ta a ta aplikace je dobra a rozhodnu se ji tu aplikaci ukazat na telefonu, muzu, ale cenu neuvidim. Doufam, ze se nejak chapeme.). Vim je to ciste konkretni situace, ale zrovna me tenhle novy system nevyhovuje.
bugsy
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 20, 2008 15:41
Zařízení: iPhone 4 16GB
Kontaktovat uživatele:

iOS konečně umí zobrazit seznam zakoupených aplikací

Příspěvek od bugsy »

to Tom Vysoudil: hmm, len tak mimo témy, prečo jej tu aplikáciu nenainštaluješ z vlastného účtu? nie je to zbytočnosť vyhadzovať 2x € za jednu aplikáciu keď ju kľudne môžem nainštalovať na viac zariadení?
u Apple to nieje nič nelegálne, samozrejme za predpokladu že s priateľkou nekomunikujete len cez telefón alebo PC :-)
ináč viem že si to písal len ako jeden z mnohá príkladov, ale prišiel my ako dosť neprakticky
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů