Čekání na Mango update

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
Uživatelský avatar
femx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 12:22
Zařízení: Samsung Omnia 7 Tango

RE: Čekání na Mango update

Příspěvek od femx »

Hlavne dnesni implementace pri znepristupneni fs uzivateli je zalostna. Duvodem ma byt vetsi jednoduchost protoze si neni potreba pamatovat kde co je, jenze.... iOS, WP7 a dalsi skryvajici fs OS jsou prave slozitejsi, nejenze je potreba si take pamatovat kde co je. Protoze v pripade mnoha souboru napr obrazku se proste nejak rozskatulkovat musi, ale navic si jeste uzivatel musi pamatovat jaka aplikace se k cemu pouziva.

Sent from my OMNIA7 using Board Express
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Čekání na Mango update

Příspěvek od Standa »

Co se týče filesystému, tak zatím stále své opodstatnění má, zvlášť u multimédií. Např. Zune je pro mě natolik nepohodlný, že nakopírovat hudbu do telefonu mi dá víc práce, než to udělat se "zastaralým" filesystémovým desktopovým přehrávačem dle svého výběru.
To samé videa. Za dob velice "nepohodlného a špatného" WM jsem video (téměř jakéhokoli formátu) přetáhl z okna disku do okna pda, a do minuty bylo hotovo, to vše přes mass storage. Dnes? Dnes sice ultrajednoduše a megamoderně přetáhnu zkrz Zune, ale čekám mnohonásobně déle, než to bylo s mass storage, protože milostpán Zune musí ještě konvertovat. A na to si zvykat nemíním, pro mě je důležité pohodlí a rychlost.

Ono je krásné používat nejmodernější směry technologií a hovořit na fórech, jak jsou cloudy a nefilesystémy super a filesystémy a usbhosty atd. špatné. Jenže dokud omezují, tak je prostě hájit nebudu. Až bude cloudová a nefilesystémová doba taková, že přijdu k jakémukoli počítači nebo jinému telefonu a budu moct pohodlně a rychle přenášet data (i přes internet, ale ten musí být všude a neomezený), která chci, pak ano, filesystém ztratí své opodstatnění z hlediska pc - mobil - mobil. ale zatím je to pahýlek pro nadšence.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Čekání na Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

Zune konvertuje, protože to, co telefonu předkládáš, telefon neumí přehrát, nebo je to extrémně velké. Pravidla konverze jdou nastavit. Nevím, proč považuješ za chybu Zune to, že ti filmy konvertuje, protože jinak bys je musel nejdřív zkonvertovat ručně v nějakém jiném programu. Zbytek je totožný - přetáhnout.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Čekání na Mango update

Příspěvek od htcjirka »

Ne u vsech platforem se musi vsechno konvertovat Vlasto.Jsou i platformy a telefony kde konvertujes zcela vyjimecne.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Čekání na Mango update

Příspěvek od Standa »

Nemusel, u WM jsem byl zvyklý všechny tehdejší obvyklé formáty přehrávat bez konverze a na pda bez problémů. Na druhou stranu je mi jasné, že dnešní HD formáty by bez konverze nejspíš dělaly problémy. Ale o těch jsem nemluvil.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Čekání na Mango update

Příspěvek od htcjirka »

Ja nemam problem ani s HD formaty,pokud je dany film do 4GB nemam potrebu konvertovat.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Čekání na Mango update

Příspěvek od Standa »

Jo, je to možné. S tím nemám zkušenost, protože filmy co mám rád ani v HD nejsou. Spíš jsem jen očekával, že to nepůjde.
Krusty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: čtv srp 25, 2011 20:38
Zařízení: iPhone 6 64GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Čekání na Mango update

Příspěvek od Krusty »

SamFirmware SamFirmware
Omnia 7 will be one of the latest phone with update to Mango. Reason because Samsung's CSC system!
(twitter) :((
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Čekání na Mango update

Příspěvek od Vlasta W. »

Jirko, my ale nesrovnáváme platformy. Bavíme se o Windows Phone. Pokud si mám u WP vybrat, jestli hledat software, hledat správné nastavení, konvertovat a přetáhnout, nebo přetáhnout, neřešit co a jak a jen počkat... Beru to tak, že Zune ví, co dělá a udělá to optimálně. Taky mi samozřejmě vadí konverze třeba některých podcastů, ale málokdy se mi stane, že by mě to nějak omezovalo. Obyčejně telefon připojuji na delší čas než jen na kopírování.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Čekání na Mango update

Příspěvek od htcjirka »

Vlasto bavime se obecne,nejen o WP,i Standa srovnaval s predchozi verzi Windows Mobile,ktery mel Mass Storage,ja prorovnavam se systemem ktery ma Mass Storage v soucasnosti.Resime smyslupnost konverze pres Zune versus Mass Storage.Zune je a vzdy bude pomalejsi a nekomfortni.Nekdo tomu rika moderna,ja tomu rikam omezovani.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Čekání na Mango update

Příspěvek od morro »

htcjirka + Valsta W.: Jirka se vrátil po prázdninách, aby nás tu zase všechny sral (jaký tu byl krásný klid - celé dva měsíce bez dohadování). Nic víc, nic míň. Dělá to celou dobu, celou dobu kvůli jeho jednání se vytvářejí OT. Mělo by se s tím něco dělat, jinak se zase někteří uživaté budou těšit na ten dvouměsíční klid... a celý rok se tu budem dohadovat...
Vlasto bavime se obecne,nejen o WP,i Standa srovnaval s predchozi verzi Windows Mobile,ktery mel Mas Storage,ja prorovnavam se systemem ktery ma Msss Storage v soucasnosti.Resime smyslupnost konverze pres Zune versus Mass Storage.Zune je a vzdy bude pomalejsi a nekomfortni.Nekdo tomu rika moderna,ja tomu rikam omezovani.
Ještě pro doplní než se tu ta hádka strhne, přesně tímhle to začíná...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Čekání na Mango update

Příspěvek od htcjirka »

Jediny kdo se dohaduje jsi ty,normalne tu konverzujeme na slusne urovni.Jedinny kdo v minulosti vytvarel problemy a byl sprosty jsi byl zejmena ty a Pavel.Sprosty slovnik je ti opet blizky jak vidim v prispevku
Jirka se vrátil po prázdninách, aby nás tu zase všechny sral
Vetsinou slabé povahy si dohánějí ego a respekt sprostým vyjadrovanim.Snad jednou dospejes.
Nemuzu za to, ze nekteri se chovaji jak male decko,kdyz jim nekdo vytkne neco k platforme navic pravdiveho a maji to problem zkousnout.Navic nekolikrat jsem i tuto platformu za nektere veci pochvalil,jenze to ty nevnimas a vybiras si jen to negativni co napisu,tvoje objektivita je proste mimo a koukas jen jednim smerem.Ja nastesti nejsem jen fanatik do jedne platformy.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Čekání na Mango update

Příspěvek od Standa »

Vlasta W. píše:Taky mi samozřejmě vadí konverze třeba některých podcastů, ale málokdy se mi stane, že by mě to nějak omezovalo. Obyčejně telefon připojuji na delší čas než jen na kopírování.
Jasně, máš k tomu jiný přístup. Ale představ si lidi, co byli odjakživa zvyklí, kdekoli připojit, rychle nahrát, odpojit. Přijdou k tomu jednoduchému, tzv. pohodlnému a nefilesystémovému Zune (iTunes) a co následuje? Připojíš se, ale ne kdekoli (počítač musí být připraven), když už je počítač připraven, nahráváš video, ale ne rychle (trefil jsi totiž na soubor, který musíš zkonvertovat - a těch je většina). U každého PC, který není doma, musíš přemýšlet, jestli je pro tvůj telefon připraven, a pokud je, musíš mít dostatek času, abys mohl konvertovat. Jediná výhoda celého toho martyria je, že si nemusíš nastavit složku "Hudba" a "Video", protože máš moderní nefilesystém.
Nechci se hádat, že tobě toto řešení vyhovuje, jen chceme s Jirkou osvětlit, proč to pro lidi, co byli zvyklí kdekoli/cokoli a rychle, není stále ještě pohodlné.
Maddogg
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 05, 2009 10:10
Zařízení: Omnia 7

Čekání na Mango update

Příspěvek od Maddogg »

Na tohle mám jednoduché řešení. Nosím sebou flash disk, takže pokud chci kdekoli cokoli a rychle tak to řeším flash diskem. Pokud to chci prohlížet v telefonu (zpravidla text), tak si to pošlu mailem. Na video telefon moc nepoužívám, ale většinou si ho stejně konvertuju sám předem z důvodu velikosti. Tím nechci říct, že jsem tímto vyřešil problem zařízení bez mass storage, taky bych ho raději měl, byť jen pro případ náhody...
Uživatelský avatar
Venca B
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 21, 2011 13:14
Zařízení: Samsung Omnia 7

Čekání na Mango update

Příspěvek od Venca B »

Omg... kde je problém? Potřebujete mass storage a filesystém? Tak prodejte WP7 a je vyřešeno. Nevím proč, ale prostě mi to přijde jako bych si šel koupit třeba Fabii a pak si stěžoval, že jsem potřeboval něco s pohonem všech kol, nebo jednodušeji: jako bych si koupil jahodové lízátko a řešil, proč není pomerančové a jak ho popřípadě pomerančovým udělat. Pokud něco potřebuji, nebo chci, koupím si produkt, který mi to poskytne. Lze si povšimnout, že na trhu je několik operačních systémů. Pokud se mi líbí Metro, prostě se smířím s tím co umí. Když se mi budou líbit žabky, nebudu po nich chtít, aby mi v zimě zahřály nohy a jen těžko se budu někde hádat, jestli jsou lepší žabky nebo sněhule...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Čekání na Mango update

Příspěvek od dwbmb »

Venca B: To je marnej boj. Kdo mass storage opravdu potřebuje, tak flashku samozřejmě používá, místo žonglování s USB kabelama.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Čekání na Mango update

Příspěvek od Standa »

Venca B: je mi líto, ale když vidím nedostatek, tak o něm jako o nedostatku budu mluvit. Nejsem ovce svého telefonu a ani nikdy nebudu. Až přestaneš vidět věci z úzkého pohledu, pochopíš, že je třeba spousta dalších vlastností, které můžou uživatele u platformy lákat. Nejde jen o mass storage ;-). Pokud bere někdo svůj telefon víc osobně než je zdrávo, bude mu kritika vadit, ale to není můj problém.
dwbmb: nevím jak tvůj Zune, ale já se k mému připojím jen USB kabelem, nebo přes wifi, ale s připojenou nabíječkou, takže tak jako tak - žonglování s kabelem... ;-)
Uživatelský avatar
Venca B
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 21, 2011 13:14
Zařízení: Samsung Omnia 7

Čekání na Mango update

Příspěvek od Venca B »

Standa: Kdyby mi vadila kritika, nikdy bych si nemohl pořídit nic s WP7 :D SPíš mi vadí co se tu rozpoutá vždycky když přijde Jirka například :-)
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Čekání na Mango update

Příspěvek od Fixie »

ajajaj, vidím že svůj podpis jsem si odstranil předčasně :( . htcjirka, ale možná má jenom problém se čtením.
nad Sekcí WP7 vidí napsané obecná diskuze nad všemi platformami. Nad tématem "Čekání na Mango update" vidí "MassStorage vs. Cloud". Tak mu kluci nenadávejte, ne všichni měli tu možnost vzdělávat se.

Zpět k tématu - nemá být dneska ten velký den D?
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Čekání na Mango update

Příspěvek od morro »

Mozna u ATT, nevim ale nekdo se tu o zminoval ;). A me by se to zrovna hodilo :D, tak snad se zane neco dit. V jistem ohledu v tom vidim i konkurenci jednotlivych OEM vyrobcu a operatoru.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 69 hostů