Po "uspání" nelze "probudit"

Diskuzní fórum věnované komunikátoru HTC HD Mini
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

Zdravim,

dnes ráno se mi zničeho nic vyskytl na HTCčku docela zásadní problém. Pokud na něm nepracuji, klasicky se zhasne display, ale poté už nejde klasicky probudit (horním hw tlačítkem).Musím vyndat a vrátit baterku a znovu spustit, aby se nahodilo. Nesetkali ste se někdo s podobným problémem?

Díky za každou radu či tip.

EDIT:
Tak na supportu HTC mi dali "skvělou" radu: obnovit do továrního nastavení (ještě sem neprovedl). Nicméně mi nebyli schopni sdělit příčinu a tzn, že by se to nejspíš mohlo stát znova. Údajně už se s tím problémem setkali, ale příčina neznámá.
Existuje i ve Windows Mobile něco jako syslog, nebo tak?
jiran72
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 25, 2011 10:32
Zařízení: HTC HD MINI

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od jiran72 »

Dobrý den, tento problém mě také postihl dnes ráno. Ze servisu rada zněla - zálohovat,dát do továrního nastavení - pokud potom nepůjde poslat do Sezimova Ústí.
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

To jiran72:

Mam ASI řešení...
Zkuste Nastavení> Bezdrátové prvky> a deaktivovat režim Telefonu. Pak se to ještě chvíli bude sekat, ale po dalším zamrznutí a zapnutí už mi to šlo normálně. Zkuste chvíli testovat to usínání s vypnutým režimem telefonu a poté ho (režim telefon) znova nahodit. Já to teď testuju a určitě napíšu výsledek. Kdyžtak taky napište jak to u vás vypadá.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 12:06) --

Průběžné výsledky: 1-3 restart a následné testování "spánek-probuzení" v pořádku (předtím zamrzal při každém uspání). 4. restart opět zamrzl :(.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 12:15) --

Ještě technická: Koukal sem na nějaká worldwide fóra a dost často se tenhle problém skloňuje v souvislosti s operátorem, resp. s 3G konektivitou. Nestalo se Vám (jiran72 ) náhodou taky, že vám z včerejšku na dnešek vypršel mobilní internet (tzn. od půlnoci se telefon nemůže připojit na iNet síť)? To je další věc, která mě napadla...
jiran72
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 25, 2011 10:32
Zařízení: HTC HD MINI

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od jiran72 »

Tak jsem to vyzkoušel a i zazálohoval. Zatím neusíná, ale píše mi, že mám nějaký chybný soubor autorun.exe a mám prý špatně podepsaný certifikát. Tak uvidím. Děkuji J.72




s internetem zatím problém nemám - připojuje se normálně


Je to pořád stejné asi půjde.
Ještě ho zkusím restartovat a pak na něj asi šlápnu
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

Nemáte tam iGo? Něco sem ted pohledal a problém autorun err>cert. missing se vyskytoval v souvislosti s timhle...ale asi to může dělat kde,co...

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 13:20) --

A ještě jedna věc: Kdybyste měl náladu, zkuste napsat instalované aplikace, další z možných příčin by mohla být nějaká aplikace třetí strany, tak kdybysme našli shodu....jinak-já jsem O2 (to kdyby to bylo náhodou nějakym tim problémem s operátorem).

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 13:50) --

Už mi došla trpělivost...testuju reset na tovární nastavení. Dám echo.
qAndrew
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 25, 2011 12:51
Zařízení: htc hd mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od qAndrew »

mě se to taky stalo, mám o2 a posledni 2 dny mi to blbne :???: muzete mi nekdo poradit....diiiik
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

Vyčetl sem, že to jinde po světě někdy dělali snad cell informace operátora...ale to by chtělo nějak zjistit-čím to bylo. Konkrétně jsem četl o T-Mobilu, ale ten se k tomu vyjádřil tím způsobem, že neví o ničem z jeho strany, co by to mohlo zapříčinit.

Nápad: Jak se dá u HTC HD Mini vypnout přijimání informací buněk (cell info) od operátora? Pokud by to bylo tím, tak by vypnutí tohohle mohlo pomoct...
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

Tak mě to dělá od rána taky. Mám Vodafone. Zkusím co jste psali. díky
EDIT:
Tak po dání do režimu Letadlo a restart a zpet na Telefon. Funguje. Zatím...
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

To neni normální... Nikde na fórech o tom neni ani "fň" a najednou se tady sejde tolik slidí se stejnym problémem, kterej nastal ve stejnej čas.

Jinak: Udělal sem restart do továrního nastavení a zatim se tváří normálně.

Vypište instalované aplikace sem... Třeba najdeme něco společného, co tuhle chybu dělá.

Já měl:
iGo My Way8
TomTom
Network plugin
Total commander
TCPMp
Core payer
EA The Sims 3
EA NFS Shift
EA Tetris
Don´t touch
GPS Sport tracker
najakej ten GC Geocatch
...
na další si vzpomenu
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

Já nemam nic moc : Opera, F1 2011 app, jinak nic vyjimečného, co bych tam neměl už rok třeba.
jiran72
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 25, 2011 10:32
Zařízení: HTC HD MINI

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od jiran72 »

já tam mám mobile maps 10 a je to tam tak 14 dnů

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 14:48) --

tak jsem zkusil tovární nastavení a napsalo to, že se nejde připojit z neznámých důvodů, tak to jsme už dva - já a moje mini
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

Kalty píše:Tak mě to dělá od rána taky. Mám Vodafone. Zkusím co jste psali. díky
EDIT:
Tak po dání do režimu Letadlo a restart a zpet na Telefon. Funguje. Zatím...
EDIT:
po půl hodině používání zase blbne. Nevím jestli je to náhoda ale stalo se to v době kdy se mě na horním řádku objevilo G místo H co jsem tam měl celou dobu před tím.
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

Nemusela by to bejt náhoda...jak už sem tu psal, tak se tenhle náš problém řešil na nějakym anglickojazyčnym foru a tam to taky spojovali s konektivitou na 3G...ale ted nevim, jestli u tebe se ukazovala ikonka "3G" > 3G nebo "G" > což by mohlo bejt GPRS (mrknu na manual).

Každopádně...po obnově továrního nastavení šlape v cajku a i instalované programy (instalované na kartě) jdou přes průzkumník spustit. Ale stejně by to chtělo zjistit příčinu-nerad bych tohle opakoval :(
qAndrew
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 25, 2011 12:51
Zařízení: htc hd mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od qAndrew »

Můžete mi někdo prosím poradit jak se dostanu na tovární nastavení? děkuji
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

Freglin píše:Nemusela by to bejt náhoda...jak už sem tu psal, tak se tenhle náš problém řešil na nějakym anglickojazyčnym foru a tam to taky spojovali s konektivitou na 3G...ale ted nevim, jestli u tebe se ukazovala ikonka "3G" > 3G nebo "G" > což by mohlo bejt GPRS (mrknu na manual).

Každopádně...po obnově továrního nastavení šlape v cajku a i instalované programy (instalované na kartě) jdou přes průzkumník spustit. Ale stejně by to chtělo zjistit příčinu-nerad bych tohle opakoval :(
tak to dělalo i když tam bylo cokoliv.
No zkusím to tovární nastavení. To mě tam zůstane soft i s Sense a Interwrite od Sunny?
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

qAndrew píše:Můžete mi někdo prosím poradit jak se dostanu na tovární nastavení? děkuji
Už sem to tady myslim psal (návod kterej mi fugoval-dle podpory HTC)

NEJDŘÍV: Zálohujte vše krz Microsoft MyPhone!!!

poté:

1. vyjmout SIMku, paměťovku a baterku
2. vložit baterku - NEZAPÍNAT
3. Stisknout a držet zátoveň boční tlačítka + a - hlasitosti a za stálého držení těchto tlačítek stisknout tlačítko napájení (vrchní "Power" tlačítko)
4. Měl by se ukázat dialog s otázkou (v angličtině) na restore (obnovení) telefonu...a dotaz na pokračování...
4a půl. Stiskněte boční tlačítko hlasitosti +

5. nyní by se telefon měl znova "reinstalovat" a dát se do kupy. Pokud o to nebudete přímo "požádáni" tak do toho procesu nezasahujte...po tomhle procesu to hodí takovej ten úvodní tutorial a bude se vás to snažit učit psaní, atd.- v tuhle chvíli už by měl bejt telefon oukej. takže až se doklikáte k nějakýmu normálnímu stavu, tak vypnout, vrátit paměťovku a SIMku a pomocí Microsoft MyPhone (Active Sync) obnovit data....

Já už to mám za sebou, takže dotazy klidně házejte sem...ale omlouvám se za,možná, blbé vysvětlování...HTCčko mám jen měsíc a tyhle moje rady jsou buď na základě zkušeností, nebo metody (ověřované a mnou ozkoušené) z různejch fór.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 21:47) --
Kalty píše:
Freglin píše:Nemusela by to bejt náhoda...jak už sem tu psal, tak se tenhle náš problém řešil na nějakym anglickojazyčnym foru a tam to taky spojovali s konektivitou na 3G...ale ted nevim, jestli u tebe se ukazovala ikonka "3G" > 3G nebo "G" > což by mohlo bejt GPRS (mrknu na manual).

Každopádně...po obnově továrního nastavení šlape v cajku a i instalované programy (instalované na kartě) jdou přes průzkumník spustit. Ale stejně by to chtělo zjistit příčinu-nerad bych tohle opakoval :(
tak to dělalo i když tam bylo cokoliv.
No zkusím to tovární nastavení. To mě tam zůstane soft i s Sense a Interwrite od Sunny?
Mě tam fugujou zatim všechny programy, který sem předtim instaloval na paměťovku. Zmizej zástupci na "ploše", takže se ty programy musí spouštět (u mě) přes Průzkumník telefonu> Storage Card>Program Files> "požadovaný program">"spouštěč programu".

Vždycky se mě to při tomhle "obnovenym" spouštění ptalo na důvěryhodnost toho kterého programu, stačí dát "Ano" a mělo by se to spustit. U některejch programů se mi mázlo např. nastavení jazyku, hesla, apod., ale to by snad neměl bejt problém.

Ale zkuste tlačit na podporu HTC, nebo info oprátora, a zjistit příčinu.....tohle se nedá opakovat every month
lp76
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 25, 2011 20:48
Zařízení: HTC TP2

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od lp76 »

Mám sice TP2, ale musím potvrdit, že poslednách pár dní na VF blbne připojení k internetu. Taky se díky tomu telefon chová prazvláštně.
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

super díky
jen jedna otázka : Zůstane mi tam po tomto továrním nastavení ten HTC Sense i čeština ( sunnysoft ).?
Freglin
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 13, 2011 7:14
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Freglin »

V 11 jdu chrápat a další post tu předpokládám nejdřív zítra po půl osmé ráno.

Tak ať vám to šlape lidi.

Freglin

-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 25, 2011 22:27) --
Kalty píše:super díky
jen jedna otázka : Zůstane mi tam po tomto továrním nastavení ten HTC Sense i čeština ( sunnysoft ).?
Mě tam zůstala (po tom restartu se jen vybrala z nabízenejch jazyků), na podpoře HTC mě varovali že čeština zmizí po přepsání ROMky-což neni náš případ. Takže u mě tam zůstala....a pokud by si s tim měl nějakej problém tak napiš a pořeší se to-já už si s těma servisákama od HTC pomalu tykám :D.
Kalty
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 25, 2011 13:05
Zařízení: HTC HD Mini

Po "uspání" nelze "probudit"

Příspěvek od Kalty »

god bless you :)

edit:
tak po resetování a My Phone mi zůstalo skoro vše a jelikož jsem měl aplikace v Prog. files na kartě tak během 10 minut jsem měl telefon v původním stavu. Díky za návod moccc.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD Mini“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů